Gdzie mieszkają najbardziej owłosione Polki?

Jak pokazują badania, najwięcej kobiet pozbywa się niechcianego owłosienia w Wielkopolsce, jednym z najcieplejszych regionów Polski. Za to najrzadziej depilują się mieszkanki…
Gdzie mieszkają  najbardziej owłosione Polki?
22.01.2010

Jak pokazują  badania, najwięcej kobiet pozbywa się niechcianego owłosienia  w Wielkopolsce, jednym z najcieplejszych regionów Polski. Również na Śląsku i w stolicy odsetek pań dbających o gładkie ciało jest wysoki. Kobiety zamieszkujące województwo małopolskie, w którym odnotowywane są najniższe średnie temperatury w kraju, do depilacji przywiązują mniejszą wagę. Czy warunki klimatyczne w miejscu zamieszkania wpływają na to, jak dbamy o nasze ciała? 

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wielkopolska jest jednym   z najcieplejszych regionów Polski. To właśnie panie zamieszkujące ten obszar mogą pochwalić się najbardziej gładkim i zadbanym ciałem w kraju - wynika z badań przeprowadzonych dla B’iota Laboratories, producenta Bioxetu, ziołowego dermokosmetyku, eliminującego niechciane owłosienie. Regularnie, przez cały rok, o gładkie ciało dbają również panie zamieszkujące województwa: śląskie i mazowieckie, które to charakteryzują podobne, choć z niższą niż w Wielkopolsce temperaturą, warunki atmosferyczne.  

„Na nasze zachowania wpływa wiele czynników, z całą pewnością należą do nich również bodźce ze środowiska zewnętrznego. Gdy świeci słońce, panie chętniej myślą np. o pokazaniu nóg, a jak już je pokazywać, to najlepiej, by były bez zbędnego owłosienia” – tłumaczy Nevra Canerkek, specjalista ds. marketingu w B’IOTA Laboratories. Warto jednak, niezależnie od pogody za oknem, dbać o pogodę ducha i kondycję swojego ciała. Stosowanie Bioxetu to pielęgnacja, która przy okazji rozwiązuje problemy z depilacją – dodaje.  

W województwie małopolskim, które charakteryzują niskie temperatury, znaczna prędkość wiatru i częste opady deszczu, najwięcej kobiet zadeklarowało, iż depilacja nie jest dla nich sprawą ważną. „Być może opady, ponura aura zniechęcają kobiety do pielęgnacji i odsłaniania ciała? Na negatywny stosunek do depilacji mają wpływ również inne czynniki, jak strach przed bólem lub po prostu brak czasu na specjalnie zabiegi. Dlatego dermokosmetyk Bioxet może okazać się rewolucyjnym sposobem na pozbycie się zbędnych włosów” – mówi Nevra Canerkek. 

Bioxet jest ziołowym, całkowicie bezpiecznym, antyalergicznym preparatem, który wpływa na osłabienie procesu wyrastania włosów i chroni skórę przed wysuszeniem. Efekty stosowania widoczne są już po trzech miesiącach, a regularne aplikowanie produktu przez około osiem do dziesięciu miesięcy prowadzi do trwałej redukcji niechcianego owłosienia. Bioxet stanowi więc bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych sposobów na depilację.  

Bioxet stosować  można na zasadzie kremu na noc czy balsamu po kąpieli. „Polki mają jeszcze kilka miesięcy, by przygotować się do ciepłej pory roku i pozbyć w zdrowy, wygodny i bezbolesny sposób niechcianego owłosienia. Najlepiej zacząć już dziś” – zachęca Nevra Canerkek. 

Materiały prasowe 

Zobacz także:

Włosy łonowe – golić czy nie golić?

Zarośnięte okolice bikini jednych pociągają, a innych wręcz obrzydzają. Poznajcie opinie Polek na temat depilacji okolic intymnych!

Porada kosmetyczki: Ratunku, mam wąsik

Nasza kosmetyczka podpowiada, jakie metody depilacji są w tym przypadku najskuteczniejsze.

Polecane wideo

Komentarze (147)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2010 09:40
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2010 18:09
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2010 10:49
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2010 17:56
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.01.2010 10:36
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie