Ile zarabiają zakonnice? Odpowiedź tej siostry wyjątkowo nie spodobała się internautom

„To niesprawiedliwe” - komentowali.
Ile zarabiają zakonnice? Odpowiedź tej siostry wyjątkowo nie spodobała się internautom
Fot. Unsplash
29.04.2022

Siostra Paula ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr św. Katarzyny w Braniewie na Warmii niespodziewanie stała się gwiazdą TikToka. Zakonnica regularnie nagrywa dla swoich obserwujących zabawne filmiki, w których porusza tematy związane z wiarą i nie tylko. Internauci pokochali ją za poczucie humoru i dystans do siebie, a także szczerość i autentyczność. 

Zobacz również: Przepowiednia, której wszyscy się obawiają. O czym mówi czwarta tajemnica fatimska?

Ostatnio siostra Paula poruszyła temat, który bardzo intryguje wiele osób - czyli pieniądze. Katarzynka została zapytana o to, czy zakonnice mają jakieś dochody i czy mogą nimi dysponować. Jej wyjaśnienia nie spodobały się wielu komentującym, którzy stwierdzili, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. 

Ile zarabiają zakonnice w Polsce? Wyjaśnia to siostra z TikToka 

Siostra Paula opowiedziała, jak wyglądają jej doświadczenia z pieniędzmi. Nagrany przez nią filmik w tym temacie został obejrzany prawie 75 tys. razy. 

My nie mamy swoich pieniędzy. Oczywiście mówię o Zgromadzeniu Sióstr św. Katarzyny, czyli potocznie o siostrach katarzynkach. Jeśli otrzymujemy jakąś pensję, wynagrodzenie za pracę, to wszystko idzie do siostry przełożonej, a jeżeli czegoś nam brakuje czy czegoś nam potrzeba, to idziemy do niej, zgłaszamy jej to i otrzymujemy pieniądze. Nie ma z tym większego problemu 

- wyjaśniała zakonnica. 

@s.paula.csc #odpowiedź na @paulina__998 #pytanie #odpowiedź #viral #dc #dlaciebie #fypage #funny #fyp ♬ dźwięk oryginalny - s. Paula

Wielu komentujących opisało tę sytuację jako “niesprawiedliwą”. W odpowiedzi do filmiku pojawiły się dodatkowe pytania o to, jak siostra Paula radzi sobie np. w chwilach, gdy chce zjeść coś na mieście. 

A jak na przykład siostra chce coś przekąsić w McDonald's lub jakimś innym tego typu fast-foodzie, to też nie ma problemu z dostaniem kasy?  

- spytała jedna z internautek. Katarzynka odparła, że to “kwestia dyskusyjna”. 

W związku z brakiem środków finansowych zakonnice nie są w stanie np. pomagać własnej rodzinie – dowiadujemy się z wymiany zdań pod nagraniem. 

– A jakby siostra chciała wspomóc finansowo kogoś z rodziny? 

– Nie mogę wspierać, bo nie mam pieniędzy. 

Zgadzacie się z internautami, którzy piszą, że takie traktowanie sióstr zakonnych nie jest sprawiedliwe? 

Zobacz również: Ile zarabiają księża w Polsce?

Polecane wideo

Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą?
Siostrzane znaki zodiaku. Kto jest Twoją bratnią duszą? - zdjęcie 1
Komentarze (37)
Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 5) 12.05.2022 10:46
Dokładnie tak jest. Byłam w zakonie kilka lat i nigdy nie widziałam pieniędzy na oczy. Dodatkowo, jeśli coś dostanie się np od rodziny, czy znajomych, jakiś prezent, cokolwiek, to trzeba to zanieść do przełożonej i zapytać, czy można to zatrzymać. Nie zawsze się zgadza :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.05.2022 23:10
Zakonnica może zarobić na wet 3tyś na miesiąc samym robieniem loda Jeżeli to są osoby z zewnątrz. Za dawanie dupy proboszczowi nic nie dostaję
odpowiedz
Julia32 (Ocena: 5) 03.05.2022 17:40
Utrzymanki tez tak zyja oczywiscie nie wszystkie,ale wiele tak zyje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.05.2022 12:11
Pamiętam na światowych dniach młodzieży w Krakowie moi rodzice przyjęli 3 młode zakonnice. Mama musiała 1 kupić podpaski bo nie miała i leki przeciwbólowe. Naprawdę nie miały swoich pieniedzy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.05.2022 12:09
Nie mają własnych pieniędzy, to prawda. Pracując np w szkole wszystkie pieniądze oddają za swoją pracę do siostry przełożonej. To ona robi zakupy żywności, środków czystości i innych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie