Trening mózgu. 6 czynności, które usprawniają myślenie

Jak poprawić kondycję swojego mózgu?
Trening mózgu. 6 czynności, które usprawniają myślenie
Fot. Unsplash
19.04.2022

Aby cieszyć się przez całe życie doskonale działającym mózgiem, nie można go zaniedbywać. Tym samym każdego dnia warto wykonywać czynności, dzięki którym będzie można znacznie usprawnić nasze procesy myślowe. 

Oto lista aktywności dobroczynnych dla mózgu. 

Zobacz także: Wewnętrzne dziecko. Jak je w sobie pielęgnować?

1. Kosztowanie nowych potraw i smaków

Czym prędzej zacznijmy zapoznawać się z kuchniami świata! Konfrontacja mózgu z nowymi smakami i aromatami działa na niego zbawiennie. Łączmy więc przyjemne z pożytecznym, pamiętając że pałaszowanie nowych potraw to jednocześnie dokarmianie mózgu nowymi danymi.

2. Nauka języków

Kolejną rzeczą, jaka usprawni i na pewno bardzo zadowoli nasz mózg, jest nauka języków obcych. To dla niego doskonały trening. Zapisanie się na kurs językowy jest więc czymś, co na pewno zaprocentuje na wielu polach. 

3. Wprowadzanie w życie urozmaiceń

Czasem dla dobra mózgu warto działać na przekór rutynie. Jeśli każdy nasz dzień wygląda kropka w kropkę tak samo, do mózgu nie dociera za dużo bodźców. Urozmaicajmy więc powtarzające się czynności. Nie wracajmy na przykład do domu wiecznie tą samą drogą. Wybierajmy czasem okrężną, pamiętając że dotleniony mózg to też mózg sprawniej działający. 

4. Czytanie książek

Codzienna porcja zajmującej lektury sprawi, że nasze procesy myślowe będą znacznie efektywniejsze. Czytanie to strzał w dziesiątkę! Nie bójmy się zatem literackich wyzwań. Nowe słowa, zaskakujące szyki zdań i nieszablonowe podejście do języka ożywiają mózg. 

5. Oddawanie się relaksowi

Mózg nie znosi wiecznego działania na tych samych wysokich obrotach. I to go nuży i męczy, przez co szybciej się eksploatuje. Relaks sprawia, że staje się uważniejszy i sprawniejszy. Leniuchowanie, spacerowanie i wpatrywanie się w nieprzeciętnej urody widoki to obowiązki każdej intelektualistki. 

6. Nauka tańca

Gdy chcemy cieszyć się nieprzeciętną błyskotliwością, koniecznie zacznijmy tańczyć. Niech będzie to taniec, z jakim dotychczas nie miałyśmy styku. Nauka nowych kroków, wsłuchiwanie się w rytmy i dopasowywanie do nich ruchów ciała, jest kolejnym fantastycznym umysłowym ćwiczeniem. 

Zobacz także: Mistrz testów na spostrzegawczość powraca z nową grafiką. Co ukrył w gronie żółwi?

Polecane wideo

10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą
10 alarmujących oznak, że spotykasz się z psychopatą - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
Wirek (Ocena: 5) 16.10.2022 18:15
Ja kocham czytać książki oraz tańczyć i leniwchować
odpowiedz
Wirek (Ocena: 5) 16.10.2022 18:15
Ja kocham czytać książki oraz tańczyć i leniwchować
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.10.2022 13:51
K1ii na ruieooiwluauiėaiiuwisi im Ala piecze się na tym samym czasie lamen ASR UJ www kru
odpowiedz
M. (Ocena: 5) 05.09.2022 16:15
Lnjn ki Mk
odpowiedz
😀😃😄 (Ocena: 5) 18.08.2022 15:50
Stegna Stegna Słońce świeci bawią się na plaży dzieci
odpowiedz

Polecane dla Ciebie