Nieznośna kobieta bluszcz. 6 toksycznych zachowań, które unieszczęśliwiają ją i partnera

Kobieta bluszcz to niełatwy materiał na partnerkę. Mimo mnóstwa jej zalet, mężczyźni po czasie uciekają przed nią, gdzie pieprz rośnie...
Nieznośna kobieta bluszcz. 6 toksycznych zachowań, które unieszczęśliwiają ją i partnera
Fot. Unsplash (Olha Zaika)
11.04.2022

Początki relacji z kobietą bluszczem wyglądają fantastycznie i niewinnie. W ogóle nie zapowiadają przyszłych trudności w komunikacji. Gdy się ją poznaje, jest czuła, radosna, opiekuńcza i do tego potrafi być świetną słuchaczką. Ma się wrażenie, że prawie nikt nie słuchał nas z taką uwagą i zainteresowaniem najdrobniejszym szczegółami dotyczącymi życiowych perypetii jak ona. 

Zobacz także: Może później. Jak walczyć z prokrastynacją?

Wkraść się w czyjeś życie

Tymczasem z każdym dniem trwania w związku, kobieta bluszcz coraz bardziej zapomina o swoim dotychczasowym życiu i zaczyna żyć wyłącznie tym partnera. Jest zakochana i niewyobrażalnie szczęśliwa. W końcu odnalazła mężczyznę idealnego! Chce więc spędzać z nim każdą chwilę, wiedzieć o nim dosłownie wszystko. Nie może zaznać spokoju, gdy nie wie, co w danej chwili robi i z kim się spotyka. 

Raz po raz ogarniają ją obsesyjne pełne zazdrości myśli... A co, jeśli w jego otoczeniu znajduje się jakaś znacznie atrakcyjniejsza od niej kobieta i partner w końcu się nią zainteresuje, a ona zostanie na lodzie? Cóż pocznie, jeśli w kolejny weekend jej mężczyzna marzeń nie spędzi romantycznego czasu z nią, tylko wybierze się na spływ kajakowy z tymi okropnymi przyjaciółmi z liceum, którzy mają na niego tak zły wpływ? 

Tak, życie kobiety bluszczu nie jest łatwe. Ma niskie poczucie własnej wartości i wiele rzeczy do przepracowania. Wciąż targają nią wielkie toksyczne emocje, które unieszczęśliwiają ją, jak i partnera oraz uniemożliwiają trwanie harmonijnego związku. Zmęczony ciągłym śledzeniem, manipulacjami i atakami zazdrości partner w końcu się męczy i odchodzi. 

Czego nigdy nie robić, jeśli czujemy, że mamy zadatki na kobietę bluszcz i nie chcemy, aby partner je dostrzegł?

Oto lista rzeczy absolutnie zakazanych.

1. Koniec z nieustannym wydzwanianiem i pisaniem do partnera w ciągu dnia niezliczonych wiadomości, zwłaszcza jeśli większość z nich pozostaje bez odpowiedzi. Świetnie być w stałym kontakcie, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek. 

2. Koniec z pojawianiem się w miejscach, w których przebywa partner, a do których nie zostałyśmy zaproszone, jak praca, czy pub, w którym miał się zobaczyć z kolegami. To nie zawsze miła niespodzianka...

3. Koniec z byciem obsesyjnie zazdrosną i pasywno-agresywnym atakowaniem partnera ciągłymi podejrzeniami. Czas za to na podwyższenie poczucia własnej wartości i pracę nad sobą. 

4. Koniec z chwaleniem się swym idealnym partnerem publicznie i opisywaniem każdego szczegółu relacji w mediach społecznościowych. Mało co potrafi tak wyprowadzić z równowagi...

5. Koniec z zawłaszczaniem każdego pola życia partnera. Każdy ma prawo do emocjonalnej przestrzeni i czasu dla siebie. 

6. Koniec z odseparowywaniem partnera od znajomych. Lepiej zacząć czynić wysiłki, aby nas polubili.

Zobacz także: Zmanipulowane. Czym jest gaslighting?

Polecane wideo

Najbardziej niezwykłe ceremonie wejścia w dorosłość. Jak to wygląda w różnych krajach?
Najbardziej niezwykłe ceremonie wejścia w dorosłość. Jak to wygląda w różnych krajach? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 25.04.2022 08:22
Kobieta Bluszcz=Yandere
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2022 11:06
Jednym słowem - trzeba się od partnera od..szyć. Wtedy będzie idealny związek w pojedynkę :D.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 11.04.2022 09:24
E tam kobieta bluszcz to zazwyczaj typ mysliwego Przyglada sie czai osacza i lapie swoja ofiare Tak jest z kobietami bluszczami ktore sa zwykle dominujace wobec partnera
odpowiedz

Polecane dla Ciebie