Topowe tatuaże handpoke. Czym jest ta metoda?

Metoda tatuowania zwana handpoke zdobywa coraz większą popularność.
Topowe tatuaże handpoke. Czym jest ta metoda?
Fot. Unsplash
09.04.2022

Technika tatuowania określana jako handpoke to ostatnimi czasy wielki hit. Co ciekawe, nie jest to wcale nowinka, lecz raczej powrót do korzeni. Metoda ta jest znana już od tysiącleci. Jej zamienną nazwą jest technika pierwotna, czy plemienna. Handpoke wykonuje się bowiem nie maszynką, ale za pomocą igły.

Zobacz także: Tatuaże na twarzy. Trend, którego kiedyś możesz żałować?

Jak tatuuje się metodą handpoke?

Metoda plemienna jest bardziej pracochłonna i trwa o wiele dłużej aniżeli ta, do której jesteśmy przyzwyczajone. Szkic tatuażu powstaje na skórze, a nie na kalce. Jeżeli można uznać go za gotowy, przystępuje się do rozgrzania igły, którą zanurza się w tuszu. Wtedy zaczyna się miarowo nakłuwać skórę. Kropka po kropce, bardzo powoli i żmudnie zaczynają ujawniać się pożądane kształty. 

Skąd rosnąca popularność handpoke?

Co fanki tatuaży skłania do wyboru metody plemiennej? Często mówi się właśnie owa rytualność, jaka jest z nią związana. Handpoke bezsprzecznie towarzyszy niemała aura tajemniczości. Jeśli robimy tatuaż nie tylko dla celów związanych ze sferą wizualną, ale też symboliczną, handpoke będzie strzałem w dziesiątkę. Akt tatuowania tą metodą wygląda jak rytuał, dzięki któremu symboliczna wartość tatuażu jeszcze bardziej wzrasta. 

Zobacz także: Znaki zodiaku a tatuaże. Jaki wzór do Ciebie pasuje?

Polecane wideo

Jak urządzić balkon? Najpiękniejsze wiosenne inspiracje
Jak urządzić balkon? Najpiękniejsze wiosenne inspiracje - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 2 / 5
gość (Ocena: 1) 12.04.2022 14:09
Handmade blowjob?
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 09.04.2022 09:52
Tatuaz kojarze tylko z osadzonym lub zakompleksionym tak mam i nic na to nie poradze Nie znaczy to ze dla mnie osoba z tatuazem to patologia,margines, ,nie , to poprostu ktos skrzywdzony w rozny sposob i w roznych okolicznosciach zycia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie