Ten trik jest genialny. Co się stanie, kiedy włożysz gąbkę do lodówki?

Wypróbuj koniecznie!
Ten trik jest genialny. Co się stanie, kiedy włożysz gąbkę do lodówki?
Fot. pexels (Athena)
31.03.2022

Z czym kojarzy ci się kuchenna gąbka? Cóż, większość odpowiedzi z pewnością będzie wiązała się z myciem naczyń. Jednakże warto wiedzieć, że to nie jedyne zastosowanie tego przedmiotu. Co więc jeszcze można z nią zrobić? Polecamy wypróbować pewien prosty trik.

Przeczytaj też: Rośliny dla leniwych. Kwiaty doniczkowe, które przetrwają wszystko

Gąbka: Jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki?

Czy z twojej lodówki wydobywają się przykre zapachy? W takiej sytuacji nasze babcie wkładały do niej połówkę jabłka lub ziemniaka. Niektórzy z nieprzyjemną wonią walczą też w taki sposób, że wkładają na półkę talerzyk z ziarnami kawy. Jeśli jednak nie masz tego typu pod ręką, do lodówki możesz włożyć… gąbkę. Jak działa ten patent? Chodzi o to, że myjka pochłonie wilgoć oraz brzydkie aromaty. Czy można wykorzystać jakąkolwiek gąbkę? Niekoniecznie. Najlepiej sprawdzi się nowa i sucha. Pamiętaj jednak, że należy ją wymienić raz na kilka dni.

Co jeszcze warto zrobić, by z lodówki nie wydobywał się przykry zapach? Przede wszystkim regularnie czyścić sprzęt. Ponadto trzeba w odpowiedni sposób przechowywać produkty spożywcze i dbać o to, by na bieżąco pozbywać się z półek przeterminowanych czy gnijących warzyw i owoców.

Polecane wideo

Jak mieszka Antek Królikowski?
Jak mieszka Antek Królikowski? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Aha xd (Ocena: 5) 04.05.2022 21:51
No xd
odpowiedz

Polecane dla Ciebie