Porcja magicznej wiedzy. Lustro do rytuałów

Lustra od najdawniejszych czasów uważano za przedmioty magiczne. Warto poznać ich ukrytą moc!
Porcja magicznej wiedzy. Lustro do rytuałów
Fot. Unsplash
30.03.2022

Już od wieków lustra doceniano nie tylko ze względu na ich praktyczne zastosowanie. Należały one także do grupy przedmiotów magicznych, za pomocą których można było wpływać na losy swoje i innych. 

Zobacz także: Zaklęcia na miłość. Jak kiedyś pomagano sobie w uwodzeniu?

Drugie lustrzane dno

Lustra od zawsze intrygowały ludzi. Przeglądanie się w nich nigdy nie powszedniało, a w trakcie zapoznawania się ze swym odbiciem, często nie można było oprzeć się wrażeniu, że towarzyszu temu bardzo specyficzna aura. To dlatego lustra zaczęto uważać za miejsca, w których codzienność łączy się z niematerialnością. Uznano je tym samym za przepustkę do innych światów

Niektórzy byli przekonani, że są w stanie odbywać lustrzane podróże w czasie. Można było w ten sposób naprawiać błędy popełnione w przeszłości, czy powybiegać w przyszłość tak, aby życie potoczyło się bezproblemowo i szczęśliwie. Można było znów pobyć z bliskimi, którzy odeszli albo poznać tych, jacy jeszcze się nie narodzili.

Nie były to jednak wojaże bezpieczne. Przechodzenie za pomocą lustra pomiędzy granicami światów mogło napytać sporo biedy. W niematerialnych zaułkach czaiły się na lustrzanych podróżników złe moce, które w każdej chwili mogły zawłaszczyć czyjąś duszę. Można było się też zgubić i nigdy nie dotrzeć do miejsca, skąd się wyruszyło.

Znacznie bezpieczniejsze było użytkowanie magicznych luster na przykład do celów miłosnych. Chcąc rozkochać kogoś w sobie, należało umieścić lustro w taki sposób, aby odbijało księżyc. Powinien on przypominać kształtem sierp. Zależnie od temperamentu osoby, jaka miała się w nas zakochać, używano mieszanki stosownych magicznych ziół, których zwitką okadzano lustro. Trzeba było też wypowiedzieć kilka miłosnych zaklęć, jakich treść powinna skomponować doświadczona osoba z wróżbiarskimi zdolnościami. 

Sposoby na magiczne lustra

Nie każde lustro mogło się jednak stać od razu magicznym. Aby tak się stało i zaczęło nam dobrze służyć, należało przeprowadzić kilka specjalnych rytuałów. By lustro zaczęło spełniać swą magiczną rolę, trzeba było najpierw dobrze je oczyścić ze złej energii

W tym celu należało przemyć je letnią wodą, a potem naparem przygotowanym z zioła o nazwie bylica pospolita. Gdy wyschło, trzeba było owinąć je w czarny materiał. Odwijało się je dopiero w najbliższą pełnię księżyca. Wówczas trzeba było zacząć odbijać w nim jego zarys i prosić go z całych sił o opiekę nad lustrem, tak aby w trakcie rytuałów docierała do niego jedynie dobra energia. 

Zobacz także: Lunarne dzieci. Jak wpływa na nas księżyc?

Polecane wideo

Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor
Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie