Rośliny dla leniwych. Kwiaty doniczkowe, które przetrwają wszystko

Jakie gatunki kwiatów doniczkowych wybierać, jeśli nie mamy przysłowiowej ręki do roślin?
Rośliny dla leniwych. Kwiaty doniczkowe, które przetrwają wszystko
Fot. Unsplash
29.03.2022

Co robić, jeśli marzymy o wnętrzu pełnym relaksującej zieleni, a zupełnie nie po drodze nam z regularnym dbaniem o domową roślinność? Na pewno nie musimy wówczas rezygnować z marzenia o domowej dżungli!

Wystarczy, że zaczniemy wybierać te gatunki roślin, którym nie zaszkodzi nawet wielodniowe zapominanie o ich podlewaniu, nawożeniu, czy spryskiwaniu. Lista roślin, z którymi zaprzyjaźnią się wszyscy zapominalscy jest naprawdę długa!

Zobacz także: Monstera nie dla Puszka. Które rośliny domowe mogą być niebezpieczne dla zwierząt?

Zapominalska ogrodniczka

Zapominalskie amatorki domowej zieleni mogą odetchnąć z ulgą. Ich wspaniała wizja stworzenia wspaniałej domowej dżungli, która pomaga przenieść się myślami w tropiki nawet w najzimniejsze dni roku, ma wielką szansę powodzenia. Uda się ją bowiem zorganizować nawet wtedy, gdy dotychczasowe próby zaprzyjaźniania się z roślinami nie kończyły się za dobrze. 

Jeśli zamiast pięknych nowych pędów i oszałamiających bujnością młodych gałązek naszym oczom ukazywały się zazwyczaj zwiędnięte liście, to sygnał, że powinnyśmy odtąd wybierać tak zwane rośliny do zadań specjalnych

Jeśli systematyczna pielęgnacja roślin nie sprawia nam za wiele przyjemności lub gdy po prostu najzwyczajniej w świecie nagminnie o niej zapominamy, wybierajmy te gatunki, którym mała susza zupełnie niestraszna.

Piękne i mało wymagające rośliny

Gdy nie znamy się za bardzo na botanice, możemy rozpoznać je już na pierwszy rzut oka. Często mają na przykład grube, twarde liście - to znak, że są bardzo wytrzymałe, podlewa się je bardzo oszczędnie i świetnie radzą sobie z procesem magazynowania wody. 

Do takich roślina należą: hoya kerri, aloes, sansewieria cylindryczna, sansewieria gwinejska, sansewieria Silver Flame,  zamiokulkas, grubosz, rozchodnik Morgana, agawa, haworsja, eszeweria, czy tillandsia. Idealne dla zapominalskich będą oczywiście również różnego rodzaju kaktusy

Zobacz także: Świat kiełków. Dlaczego warto je jeść?

Polecane wideo

Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor
Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor - zdjęcie 1
Komentarze (44)
Ocena: 3.09 / 5
Przepodroßlinko 🌷🌸🌹🌺🌻🌼🏵️💐💮🥀❇️ (Ocena: 5) 20.09.2022 09:10
HEJ 😉😀😃😄😁😁😆😅😉😗😚😚😘🙃🙂😋😝😜😇😇☺️😏😌😔😉😉😉 ja mam mimoze stydliwąm która kiedy ja się dodanie to się zwija liście jak pyton królewski bo jego angielka nazwa to Ball pyton 🐍 ma monstera też zy tropików odmiana dziurawa 🕳️ i taka wielka CLASIC i bambusy wesołe fajnie się te rośliny choduje 😉 ma akwarium zy rybami i jeszcze jedno zy rybami i karaczana madagarskiego dla chodowli i che mieć węża
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 17.09.2022 08:39
Na a sNANĄ. YHHH7LHXjdjxjxjhhgggvsśjxjxjxjdjdjdjjdjjdjdjdjdjd
odpowiedz
Ok dobra (Ocena: 5) 16.08.2022 22:13
Ok dobra
odpowiedz
😀😃😄 (Ocena: 1) 17.07.2022 21:15
Odpowiedz na pytanie ... Tak ty odpowiedz na ten komentarz ... Nie no nie odpowiesz nawet napisz "Ok" dobra ???
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.07.2022 12:42
Wierzcie mi... Ja nawet potrafię zabić sztuczną roślinę czasami nawet z doniczką.- xd. 🌹🥀 [*]
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie