Dłoń prawdę Ci powie. Sekrety wróżenia z rąk

Wróżenie z dłoni to jedna z najstarszych metod poznawania przyszłości.
Dłoń prawdę Ci powie. Sekrety wróżenia z rąk
Fot. Unsplash
29.03.2022

Wróżenie z dłoni to innymi słowy chiromancja. Termin wywodzi się z greki, słowo cheir oznacza rękę, manteia zaś wróżenie.

Chiromancja dzieli się natomiast na chirognomię oraz chirologię. Chirognomia jest przepowiadaniem przyszłości z konturów dłoni, ich szerokości, jak i długości. Chirologia natomiast bierze pod lupę ich wnętrze, linie, wzgórki, czy wszelkie znaki szczególne. 

Ludzie zainteresowali się tematem chiromancji bardzo dawno temu, podobno już pięć tysięcy lat temu. Pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą z rejonów Indii, Syrii, Egiptu oraz Chin. 

Zobacz także: Tylko wyjątkowi ludzie mają go na dłoni. Co symbolizuje „pierścień Wenus”?

Ludzkie tajemnice zapisane na dłoniach

Wedle zasad chiromancji z lewej dłoni można odczytać przeznaczenie każdego człowieka. Są to wszystkie zdarzenia, jakie są zapisane w gwiazdach, ale na jakie nie mamy żadnego wpływu, więc z wiedzą uzyskaną od chiromanty nie da się niestety nic zrobić. Dzięki zdobytym informacjom możemy tylko przygotować się emocjonalnie na niektóre rozwoje wypadków i łatwiej się z nimi pogodzić. 

Z lewej dłoni odczytuje się też uzdolnienia i cechy charakteru, łącznie z tymi, jakie dotychczas pozostawały ukryte, a dalsze koleje losu mają je uwypuklić w naszej psychice.

Inaczej jest z prawą dłonią. Ta z kolei jest określana jako dłoń wolnej woli. Na niej zapisane są życiowe wskazówki. Dzięki ich poznaniu można dowolnie wpływać na bieg rozmaitych wydarzeń. Nie dopuszczać do tragedii i dopomagać szczęściu, nawet przedłużyć życie swoje i bliskich. 

Wielkie znaczenie detali

Chiromanci zawsze zwracają uwagę na najmniejsze szczegóły i detale dłoni. Każdy nawet najmniejszy element jak mikroskopijny pieprzyk, czy przebarwienie ma wielkie znacznie. Pod uwagę bierze się też głębokość i kolor linii. 

I tak ludzie z czerwonymi liniami mają nierzadko krewkie, buntownicze temperamenty, ci z żółtymi są uważani za zmagających się z poczuciem osamotnienia, a z różowymi za osoby pełne optymizmu. Posiadacze linii niebieskawych mają natomiast szerokie umysłowe horyzonty. 

Osoby z głębokimi liniami mają mocne charaktery, te z płytkimi zaś bardzo spokojne usposobienie. Cienkie linie to uosobienie niecierpliwości, szerokie zaś szczerości. 

Najlepsi chiromanci oprócz czerpania z wiedzy ogólnej i pozostających w jej zakresie powyższych wskazówkach, zawsze biorą pod uwagę indywidualność każdej dłoni. 

Zobacz także: Wybierz tylko jedną z tych kart. Tarot marsylski celnie opisuje przyszłość

Polecane wideo

Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor
Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 5) 29.03.2022 09:25
Mogli by jeszcze napisać o wróżeniu z tyłka, chyba się to nazywa rumpologia.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.03.2022 09:03
I co to ma byc o czym ten tekst
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.03.2022 07:35
zaden kretyn sie pod tym nie podpisal,szko >Za glupie nawet dla kretyna z redakcji?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie