Medyczna marihuana. W czym może nam pomóc?

Na jakie dolegliwości może nam pomóc medyczna marihuana? Czy warto z niej korzystać?
Medyczna marihuana. W czym może nam pomóc?
Fot. Unsplash
26.03.2022

Medyczną marihuanę pozyskuje się z roślin zwanych konopiami siewnymi. Co odróżnia je od znanych wszystkim konopi indyjskich? Otóż konopie siewne posiadają wielką zawartość składnika określanego mianem CBD, który ma bardzo cenne właściwości lecznicze.

Jednocześnie mają one w składzie bardzo mało substancji zwanej THC, która odpowiada z kolei za psychoaktywne działanie konopi indyjskich. W rezultacie ich stosowanie nie powoduje uczucia odrętwienia, czy otumanienia. 

Warunkiem jej zakupu jest natomiast recepta lekarska. Nie jest ona refundowana. 

Zobacz także: Smak raju. Pitaja owocem roku 2022

Lecznicza marihuana - na jakie dolegliwości pomaga?

Lecznicza marihuana stała się zbawiennym preparatem dla wielu terapii. Istnieje jej wiele rodzajów, które można dostosowywać do potrzeb pacjentów. Najpopularniejszymi odmianami marihuany leczniczej są Super Skunk, Big Bud, Shiva Skunk, czy Master Kush. Różnią się one efektywnością i szybkością działania. 

Na jakie schorzenia pomaga lecznicza marihuana? Powszechnie stosowana jest przede wszystkim w leczeniu Alzheimera, przewlekłych bóli, na przykład pooperacyjnych, reumatologicznych bądź związanych z występowaniem chorób nowotworowych, depresji, nerwic, zespołu stresu pourazowego, a także migren

Zobacz także: Przesilenie wiosenne pokonane! Zwalczajmy jego efekty prastarą medycyną chińską

Polecane wideo

Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor
Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 27.03.2022 18:51
większych bzdur dawno nie czytałam. "medyczna marihuana jest specjalnym rodzajem marihuany. Pozyskuje się ją z roślin zwanych konopiami siewnymi" – pani autorko, proszę się nie błaźnić. Medyczna marihuana to po prostu marihuana stosowana w celach medycznych, ale zwyczajowo taką nazwą określa się konopie indyjskie, a nie siewne. myli pani porządki, że aż w oczy kole.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.03.2022 07:09
Daj buffa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie