Kwiatowa etykieta. Czy dawać mężczyznom bukiety?

Czy dając mężczyźnie bukiet kwiatów, popełniamy gafę?
Kwiatowa etykieta. Czy dawać mężczyznom bukiety?
Fot. Unsplash
27.03.2022

W naszej tradycji przyjęło się, że bukiety kwiatów wręcza się w prezencie kobietom. Obdarowywanie nimi mężczyzn przez niektóre osoby jest uważane za dziwne, czy też nawet niestosowne.

Co o tym sądzić? Czy są jakiekolwiek podstawy do tego, aby uważać dawanie mężczyznom kwiatów za gafę?

Zobacz także: Czego lepiej nie mówić... swoim kolegom z pracy?

Bukiet dla pana

Dawania mężczyznom kwiatów w żadnym razie nie można uznać za faux pas. Czasy zmieniły się gruntowanie, a wraz z nimi przeobrażeniu uległy także i panujące dekady temu zasady dobrego wychowania. We współczesnej dobie nie ofiarowuje się mężczyznom cudownie wyglądających i obłędnie pachnących bukietów jedynie z okazji jubileuszów, czy upamiętnienia ich honorowych zasług. 

Bukiet kwiatów śmiało możemy obecnie wręczać z okazji urodzin, rocznicy, czy jeśli wybieramy się gdzieś z wizytą. Albo i bez najmniejszego powodu, ot wykazując się sympatią dla kogoś. Nie ma  w tym nic niestosownego. W kwiatowym prezencie coś niezręcznego mógłby dostrzec jedynie mężczyzna uznający się za macho i nie życzący sobie jakiejkolwiek demaskulinizacji jego osoby w oczach otoczenia. 

Pamiętajmy, że piękne rzeczy, do których z pewnością zaliczają się kwiaty, cieszą wszystkich niezależnie od płci. Zastanawiając się, jaki bukiet dać mężczyźnie, możemy zrezygnować jednak z masy fikuśnych dodatków, takich jak aksamitne, czy satynowe różowe wstążki. Lepiej postawić w tym przypadku na bukietowy minimalizm. 

Zobacz także: „30 rzeczy, które musisz zrobić, przyjmując gości”. Internauci zdziwieni radami ekspertki

Polecane wideo

Modowe inspiracje. Najpiękniejsze wiosenne dodatki
Modowe inspiracje. Najpiękniejsze wiosenne dodatki - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.33 / 5
😍🤩🥳 (Ocena: 5) 01.09.2022 21:19
Kto mnie pobije lvl nobb (┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻(┛◉Д◉)┛彡┻━┻
zobacz odpowiedzi (2)
Sonia 😃 (Ocena: 5) 27.08.2022 16:47
Mój mąż daje mi kwiaty. ☺️
odpowiedz
😀😃😄 (Ocena: 5) 04.08.2022 10:53
Czydawac kobiecie polizać 😏
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 03.04.2022 07:17
Nigdy nie dawałam swojemu facetowi kwiatów i raczej nigdy nie dam. My często robimy sobie wspólne prezenty tak jak roombę na naszą 5 rocznicę ślubu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 09:47
Ja tam daję mężczyznom kwiaty. Jak brat miał urodziny a nie mogłam go odwiedzić, to przesłałam mu przez Pocztę Kwiatową nieduży bukiet a do tego kosz podarunkowy z alkoholem. Cieszył się z całego prezentu :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie