Angel shot. Historia tajemniczego drinka, który ratuje kobiety na całym świecie

Co zrobić, jeśli barowe spotkanie z nowo poznanym mężczyzną zaczęło zmierzać w nieprzyjemnym kierunku? W sytuacjach zagrożenia można poprosić o pomoc barmana. Kod to Angel Shot.
Angel shot. Historia tajemniczego drinka, który ratuje kobiety na całym świecie
Fot. Unsplash (Kelsey Curtis)
16.03.2022

Zdarzają się randki, z których jak najszybciej chciałybyśmy uciec. W normalnych sytuacjach, po prostu bez pardonu informujemy niedawno poznaną osobę, że niestety musimy zakończyć spotkanie. Co jednak zrobić, jeśli mamy nieprzyjemne przeczucia, że mężczyzna, z którym się umówiłyśmy, nie zareaguje na taką informację we właściwy, przewidywalny sposób? Co, jeśli czujemy się zagrożone i przestraszone?

Barmani z Florydy obmyślili pewien plan, który pozwala wyjść z takiej sytuacji bez szwanku.

Zobacz także: Najpiękniejsze weselne torty, które zachwycą wszystkich gości

Tajemniczy kod pierwszą barową pomocą

Ów plan to wypowiedzenie kodu bezpieczeństwa. Hasłem jest natomiast wspomniany w tytule Angel Shot. Gdy do baru podchodzi kobieta i je wypowiada, jest to wyraźny sygnał dla barmana, iż znalazła się w nie za dobrym położeniu. Innymi słowy, jej adorator zachowuje się w sposób, który zaczął ją bardzo niepokoić, a ona nie wie, w jaki sposób wybrnąć z sytuacji, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Typ Angel drink, jaki wybierze, sugeruje barmanowi, jakiej konkretnie pomocy potrzebujeDrink posiada trzy warianty. Angel Shot bez lodu to komunikat, że chciałaby, aby ochrona odprowadziła ją do samochodu. Drink z lodem oznacza, że chciałaby, by zamówić dla niej taksówkę. Angel Shot z dodatkiem limonki jest natomiast sygnałem, że sytuacja jest bardzo poważna i należy błyskawicznie wezwać policję.

Angel Shot zaczęło wprowadzać mnóstwo barów i klubów w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Wiele z nich twierdzi, że pomogło bardzo dużej liczbie kobiet, które znalazły się w matni. Taką formę pomocy zaczęły też proponować swoim klientkom niektóre bary w Polsce, jednak nadal jest to u nas rzadkość. 

Zobacz także: Shinrin-yoku. Leśne kąpiele podbijają świat

Polecane wideo

Jak się zmieniła pierwsza zwyciężczyni MasterChef Junior? Sprawdzamy, co słychać u Natalii Paździor
Jak się zmieniła pierwsza zwyciężczyni MasterChef Junior? Sprawdzamy, co słychać u Natalii Paździor - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 23:04
W Londynie w damskiej toalecie była informacja ze słowem kluczem jest anna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 19:54
Super pomysł, tylko barmani muszą być tego świadomi. Już to widzę, idę do baru i proszę o Angel Shot. Pan za barem do mnie : że co? nie mam tego w karcie? Co ma być w składzie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 17:03
w Austrii działa "Luisa". Gdy dziewczyna spyta o Luisę (czy jest może Luisa?) , to znak, że coś jest nie halo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2022 13:35
Super świetna inicjatywa, ale mogłaby nie obejmować tylko kobiet, a wszystkich gości
odpowiedz

Polecane dla Ciebie