Inspirujące kobiety. Mimi Thorisson i jej błogie francusko-włoskie życie

Mimi Thorisson to jedna z najbardziej inspirujących kobiet, które prowadzą lifestylowe profile na Instagramie.
Inspirujące kobiety. Mimi Thorisson i jej błogie francusko-włoskie życie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/mimithor/)
19.03.2022

Mimi Thorisson przez lata byłą dziennikarką, potem gwiazdą francuskiej telewizji. Prowadziła bardzo popularne programy kulinarne. Dziś uznaje się ją za jedną z najbardziej inspirujących i najbardziej stylowych kobiet związanych ze światem kulinariów.

Jej konto, na którym często można zobaczyć gromadkę jej dzieci i czternaście psów rasy Jack Russel, śledzi prawie czterysta tysięcy osób. 

Kim jest Mimi Thorisson?

W żyłach Mimi płynie ciekawa mieszanka krwi - francuska połączona z chińską. Uwielbiana przez Francuzów instagramerka urodziła się w 1975 roku w Hongkongu, jej ojciec był Chińczykiem. To właśnie on odkrył przed nią niesamowity świat kulinariów, emocjonującego kosztowania nowych smaków i odkrywania nowych upajających aromatów. Już od młodzieńczych lat jedzenie, jego smakowanie i przygotowywanie było jej wielką pasją. Okazało się potem, że kulinaria nadadzą rytm całemu jej życiu. 

Mimi przez długie lata mieszkała w Paryżu, prowadząc bujne towarzyskie życie i ciesząc się miejskimi rozrywkami, z których jako te ulubione nieodmiennie wskazywała oczywiście bywanie w restauracjach i bistrach. To właśnie w Paryżu poznała swojego przyszłego męża, pochodzącego z Islandii fotografa Oddura Thorissona. 

Po czasie zdecydowali, że nuży ich już miejski gwar i tęskną za zupełnie innym życiem, znacznie spokojniejszym i pozwalającym być blisko natury. Postanowili zakupić niesamowicie piękny zabytkowy dom położony w Médoc, zlokalizowanym z kolei w winiarskim regionie Bordeaux. Jak sami przyznają, wraz z tą decyzją ich życie zaczęło przypominać bajkę, a życie nareszcie nabrało wymarzonego wyrazistego smaku.

Zobacz także: Zaginiona Agatha Christie. Dlaczego królowa kryminału zapadła się pod ziemię na 11 dni?

Wyrazisty smak życia

W Médoc Mimi zaczęła prowadzić szalenie popularnego bloga skoncentrowanego na tematyce jedzenia znanego pod nazwą Magner. Jego niezwykły klimat, podkreślały fotografie wykonywane przez Oddura.

Przeglądanie postów stworzonych przez tę ciekawą parę jest wręcz uzależniające. Mimi wspaniale pisze o jedzeniu i kulturze, a estetyczne zdjęcia przygotowywanych przez nią potraw, klimatycznego domu i przepięknych okolic sprawiają, że można niemalże zatracić się w jego lekturze. 

Jakiś czas temu Mimi wraz ze swą liczną rodziną przeprowadziła się do Turynu. Naprzemienne przebywa więc w błogim Médoc i prowadzi życie godne miana la dolce vita w Turynie, w obu miejscach prowadząc warsztaty kulinarne i pisząc książki.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/mimithor/)

Zobacz także: Koktajl Casanova. Pełna perwersji surrealistyczna książka kucharska Salvadora Dali

Polecane wideo

Garsonka to jeden z najlepszych trendów tej wiosny. Gdzie ją kupić i jak stylizować?
Garsonka to jeden z najlepszych trendów tej wiosny. Gdzie ją kupić i jak stylizować? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie