„Błękit wolności” i „energetyzująca żółć”. Instytut Pantone solidaryzuje się z Ukrainą

Ten gest spotkał się z wielkim uznaniem.
„Błękit wolności” i „energetyzująca żółć”. Instytut Pantone solidaryzuje się z Ukrainą
Fot. Instagram.com (@pantone)
04.03.2022

Instytut Pantone jest prawdziwą wyrocznią jeśli chodzi o trendy kolorystyczne. To właśnie ta firma opracowała i wydała unikatową skalę kolorów, która stanowi wzorzec barw nazwany Skalą Pantone. Instytut co roku ogłasza także kolor roku, czyli odcień, który będzie rządził trendami.  

Zobacz również: Pantone ogłosił kolor roku 2022. Po raz pierwszy opracował zupełnie nową barwę

Ale Instytut Pantone wykorzystuje swoją renomę także w celu zwrócenia uwagi na ważne wydarzenia. Tak było m.in. wtedy, gdy firma wprowadziła nowy kolor o nazwie “Okres”, co nawiązywało do problemu ubóstwa menstruacyjnego. 

Teraz Instytut Pantone okazał wsparcie Ukrainie walczącej z rosyjską agresją. Na kanałach w mediach społecznościowych pojawiło się zestawienie kolorystyczne okazujące solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami. Ten gest spotkał się z wielkim uznaniem. 

Pantone solidarny z Ukrainą. Uhonorował barwy narodowe Ukraińców 

Instytut Pantone opublikował na Facebooku i na Instagramie dwa zdjęcia. Pierwsze z nich przedstawia słoneczniki na tle nieba. Drugie składa się z niebieskiego i żółtego poziomego pasa, czyli kolorów ukraińskiej flagi. 

To drugie zestawienie Pantone podpisał słowami “Freedom Blue. Energizing yellow”, czyli “błękit wolności” i “energetyzująca żółć”. W ten sposób instytut okazał wsparcie walczącej Ukrainie, a post spotkał się z szerokim odzewem. 

To są prawdziwe kolory roku. 

Od Ukraińców z całego świata - dziękujemy! 

Dziękujemy za wasze wsparcie 

- pisali internauci. 

Co sądzicie o takim geście ze strony Instytutu Pantone? 

Zobacz również: Solidarność z Ukrainą. Oto, co możesz zrobić, aby realnie pomóc

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 04.03.2022 18:57
Żółć. Tak.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 04.03.2022 17:31
To dobrze, że docenili tę żółc. W tym kolorze jest mi bardzo do twarzy. Mam nadzieję, że uszyją jakieś sukienki w tym odcieniu. Paskudne są teraz w sklepach modele butów i sukienek. Materiały jak łachmany, a kolory fluorescencyjne jak znaki ostrzegawcze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie