Uroda podczas snu - jak o nią zadbać?

Obecnie coraz częściej mówi się o tym, że wygląd naszej cery wynika nie tylko z czynników genetycznych oraz stosowanych kosmetyków.
Uroda podczas snu - jak o nią zadbać?
04.03.2022

Problemy skórne może powodować złe odżywianie się, nieodpowiednie nawodnienie, przyjmowane leki, a także niezdrowy tryb życia. Co należy rozumieć przez ostatnią przyczynę?

Ciągłe życie w biegu - jak wpływa na naszą urodę?

Wiele osób już w bardzo młodym wieku podkreśla, że są nadzwyczajnie zmęczeni swoim życiem. Stale się gdzieś śpieszymy, coś nas denerwuje i stresuje. Niektórzy twierdzą, że lubią, gdy w ich życiu po prostu się dzieje, jednak nie zawsze jest to dla nas zdrowe. Ludzki organizm potrzebuje czasu na odpoczynek - na co dzień regenerujemy się przede wszystkim podczas snu, na który poświęcamy coraz mniej czasu. Przyjmuje się, że dorosła osoba powinna poświęcać na sen 7-8 godzin, jednak często jest to niewykonalne, ponieważ zasypiamy późno, a rano musimy być gotowi do działania.

sen a uroda

Sen jest bardzo ważny dla zachowania prawidłowej kondycji naskórka. To właśnie podczas snu jest zwiększony przepływ krwi, dzieci czemu skóra się regeneruje. Specjaliści podkreślają, że nasza nocna pielęgnacja jest niezwykle ważna i ma kluczowe znaczenie, ponieważ podczas snu nasza skóra wchłania wszystko, co najlepsze z kosmetyków pielęgnacyjnych. Naskórek osób, które śpią zbyt mało, zazwyczaj wygląda sucho, matowo i ma ziemisty odcień, a dodatkowo towarzyszy mu opuchlizna dookoła oczu. 

Jak spać, aby być pięknym?

Wystarczająca ilość snu jest bardzo ważna, ale powinniśmy skupić się również na innych czynnikach. Sen ma być przyjemny i komfortowy, a to zależy przede wszystkim od materaca, na którym śpimy. Należy zadbać, aby materac był wygodny, dopasowywał się do naszego kształtu ciała, a także powinien zapewniać jak najwyższy poziom higieny snu. Najlepiej wybierać materace hipoalergiczne, które są wykonane z oddychających materiałów zdolnych do odprowadzania wilgoci. Idealny przykładem opisanego produktu będzie materac hybrydowy, który łączy najlepsze cechy różnych rodzajów pianek. Bardzo dobrym wyborem będzie również materac Hilding Electro, który jest materacem sprężynowo-piankowym. Charakteryzuje się on wysoką odpornością na wilgoć oraz jest przyjazny dla alergików.

Jeśli chcemy, aby nasza skóra nie cierpiała podczas snu, wówczas powinniśmy zastanowić się nad doborem materiału, z którego wykonana jest nasza pościel. Najbardziej przyjazne dla skóry są pościele wykonane z jedwabiu. Jedwabne poszewki na poduszki są niezwykle gładkie, dlatego też w żaden sposób nie podrażniają naskórka. Jedwab jest również całkowicie bezpieczny dla włosów.

Higiena snu - jak o nią zadbać?

Warto mieć na uwadze, że nawet najlepszy materac i perfekcyjnej jakości pościel mogą nie wystarczać. Należy również zadbać o to, aby sypialnia zawsze była czysta, a pościel zmieniana przynajmniej raz na tydzień lub dwa tygodnie. Pamiętajmy jednak, że poszewki na poduszki to zupełnie odmienna sprawa. Skóra twarzy, którą smarujemy licznymi kremami na noc, ma ciągły kontakt z poduszką. Właśnie dlatego powinniśmy zmieniać poszewki co drugi dzień, tak aby jednego dnia spać na jednej stronie poduszki, a drugiego na drugiej. W taki sposób minimalizujemy ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń na poszewce, które następnie oddziałują na nasz naskórek. Koniecznie należy również wietrzyć sypialnię przed snem - świeże powietrze ułatwia zasypianie oraz poprawia ogólną jakość snu.

Jakość snu

Artykuł sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie