Miała 11 lat, gdy napisała te prorocze słowa. Jej wizja przyszłości okazała się bardzo trafna

Treść tej notatki wprawia w osłupienie.
Miała 11 lat, gdy napisała te prorocze słowa. Jej wizja przyszłości okazała się bardzo trafna
Fot. Unsplash
02.03.2022

Chyba każdemu z nas zdarza się zastanawiać nad tym, jak będzie wyglądał świat, gdy nas już na nim zabraknie. Co czeka ludzkość za 50, 100, 500 lat? Jakie wynalazki powstaną? Czy życie na Ziemi będzie toczyć się tak, jak pokazują to filmy science-fiction?

Zobacz również: Złowieszcza przepowiednia Baby Wangi o „sześciu dwójkach”. To wydarzy się już za parę dni?

Podobne pytania lata temu zadała sobie pewna 11-latka. W 1969 roku dziewczynka napisała list, w którym podzieliła się swoją wizją przyszłości. Teraz jej notatka została odnaleziona. Wiele słów nastolatki okazało się proroczych.

11-latka z 1969 roku opisała przyszłość. Bardzo trafna wizja

O tej wyjątkowej historii informuje m.in. portal thesun.co.uk. Jak czytamy, list sprzed 53 lat został znaleziony przez Rosę Beckerton i jej męża, Petera. Był ukryty w starej kanapie.

Notatka jest datowana na 23 lutego 1969 roku. Jej autorka opisała, jak wyobraża sobie świat w niedalekiej przyszłości, czyli w roku 1980. Okazało się, że jej wizja była zaskakująco trafna, chociaż opisane przez nią rozwiązania pojawiły się nieco później.

11-latka przewidziała m.in. powstanie platform umożliwiających prowadzenie rozmów wideo.

W roku 1969 telefon to po prostu kwadratowa skrzynka z słuchawką. Teraz to wciąż słuchawka, ale można zobaczyć ludzi, z którymi się rozmawia, bo jest ekran. To trochę jak telewizja.

Autorka listu trafnie prognozowała, że w przyszłości nie trzeba będzie podejść do telewizora, żeby zmienić kanał. Opisała, że guziki do sterowania odbiornikiem telewizyjnym będą wbudowane w fotel. To co prawda się nie sprawdziło, ale pojawiły się piloty do telewizorów, które umożliwiają widzom zmianę kanałów na odległość.

Dziewczynka pisała również o “elektrycznych drzwiach”, które można otworzyć przy pomocy przycisku – a to przecież nic innego, jak zamki elektromagnetyczne.

Tylko jedna wizja 11-latki okazała się nietrafiona.

Zamiast jedzenia żujemy gumę. Można by pomyśleć, że to nie wystarczy, aby się najeść, ale to nieprawda, ponieważ ta guma do żucia jest jedzeniem. Żujesz ją i czujesz, jak połykasz jedzenie. Czujesz też jego smak, a po posiłku nie trzeba zmywać brudnych naczyń

- wyobrażała sobie nastolatka.

Co sądzicie o takim odkryciu?

Zobacz również: „To się może zacząć latem”. Dziwna przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego

Polecane wideo

Czy jesteś dobrym obserwatorem? Spójrz na 5 obrazków i zastanów się, jaki element nie pasuje do reszty
Czy jesteś dobrym obserwatorem? Spójrz na 5 obrazków i zastanów się, jaki element nie pasuje do reszty - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 3.95 / 5
gość (Ocena: 5) 04.11.2022 01:53
Lol, te internety naprawdę czasem zadziwiają. Robią gwiazdę z dziecka, a tymczasem te "wizje" były dość częstymi wizjami świata przyszłości np. w literaturze. Tymczasem internety.... literatury nie znają i odkrywają koło w postaci anonimowej 11-latki.
odpowiedz
jasnowidz (Ocena: 5) 11.03.2022 19:48
Przyszłość nie jest jednoznacznie określona (o ile w ogóle jest) tym samym nie jest możliwe istnienie jasnowidzów. Wszyscy to oszuści, którzy od dziesiątek lat opowiadają, że w przyszłym roku będzie jakaś wojna. Czasami jest jakaś wojna i wtedy jest święto oszusta, jego wizja się spełniła!!!
odpowiedz
drdre (Ocena: 1) 11.03.2022 19:16
w życiu nie widziałem takiego gównianego portalu dla bezmózgich cip. wychodzę stąd
zobacz odpowiedzi (1)
Ja (Ocena: 3) 05.03.2022 10:09
Polecam obejrzec bajke animowana Jettsonowie z lat 60 tam jest wszystko to co dziewczynka opisala. Tak wiec na pewno nie jest prorokiem
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 05.03.2022 09:10
Ja pier........co za gnieciuch. Tragedia z tymi rynsztokowymi dziadami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie