Czy i jak obchodzić Dzień Kobiet w pracy?

Dzień Kobiet to data, która ma bardzo głębokie, historyczne korzenie - pierwsze święto odbyło się w Nowym Jorku 28 lutego 1910 roku i w ciągu tych 112 lat, zdążyło przybrać charakter międzynarodowego, specjalnego dnia dla płci pięknej.
Czy i jak obchodzić Dzień Kobiet w pracy?
02.03.2022

Ósmy marca to dzień, w którym mężczyźni obdarowują kobiety swojego życia upominkami, starają się przygotować pyszne posiłki i sprawić, aby czuły się w tym dniu wyjątkowe. Warto jednak pamiętać również o współpracownicach! Artykuł odpowiada na pytania czy i jak obchodzić Dzień Kobiet w pracy. Szukasz pomysłu na podarunki lub stworzenie atmosfery w pracy? Zapraszamy do lektury!

Prezenty na Dzień Kobiet w pracy - pomysły

W jaki sposób można okazać koleżankom z pracy, że docenia się ich rolę w życiu każdego człowieka? Pierwszą myślą, jaka przychodzi każdemu do głowy jest jakiś niewielki upominek. Jakie prezenty na Dzień Kobiet trafią w gusta koleżanek z pracy? Największym zainteresowaniem cieszą się:

  • wszelkiej maści bombonierki i praliny,
  • czekolady w tabliczkach, zwłaszcza te najpopularniejsze,
  • kwiaty cięte oraz w doniczkach,
  • niewielkie buteleczki perfum,
  • kosmetyki, choć z tym trzeba uważać, aby trafić w gusta obdarowywanej osoby,
  • dobrej jakości kawa lub herbata.

Czy warto obchodzić Dzień Kobiet w pracy?

Odpowiedź na to pytanie może być jedna - oczywiście, że warto. Bez względu na to, z jakiej perspektywy spogląda się na sprawę - czy to z punktu widzenia szefa, współpracownika czy podwładnego - zawsze warto zainwestować odrobinę czasu i przygotować coś dla kobiet, z którymi pracuje się 40 godzin w tygodniu (lub więcej).

Rzecz jasna, jako kolega lub przełożony z pracy, nie jest się poddanym większym oczekiwaniom, przed którymi kobiety nierzadko stawiają swoich partnerów, synów, braci, ojców czy przyjaciół. Mimo to, warto zadbać o miłą atmosferę w pracy w tym dniu - dobre kontakty w zespole wpływają na efektywność oraz sam komfort pracy każdego z jego członków. Patrząc na to z perspektywy szefostwa, można też dostrzec korzystny wpływ na morale w kobiecej części zespołu. Dzień Kobiet 2022, przypadający na wtorek, 8. marca jest bardzo dobrym momentem na to, aby docenić to, jaki wpływ ma płeć piękna na nasze życie codzienne - włączając w to życie zawodowe.

Dobra atmosfera

Idealnym sposobem na uczczenie święta kobiet z perspektywy szefostwa jest przygotowanie specjalnego poczęstunku, z ciastem i tortem oraz ciepłym napojem oraz wręczenie pracownicom małego, spersonalizowanego pod dane przedsiębiorstwo lub osobę, prezentu. Na rynku znaleźć można ogromną rzeszę firm, specjalizujących się w wyrobie stworzonych na zamówienie podarunków czy przedmiotów użytkowych, często za niewielką cenę. Takie wyjście ma też kolejną dużą zaletę - gwarantuje jakość produktu, ponieważ firmy tworzące produkty na zamówienie muszą bardzo dbać o swoją renomę. Prezenty na Dzień Kobiet w pracy nie muszą być drogie, ale nie warto też mieć węża w kieszeni.

Poza poczęstunkiem i podarunkiem, współpracownicy mogą wpaść na wiele innych pomysłów - przygotować jakąś niespodziankę, specjalny pokaz lub najzwyczajniejsze w świecie wspólne złożenie życzeń każdej z nich. Warto postawić na kreatywność - efekty w zmianie podejścia do mężczyzn mogą być zdumiewające, a uśmiechy na twarzach znajomych gwarantują zachowanie dobrej atmosfery w pracy i utrzymania wysokiej efektywności.

Podsumowanie

Krótko mówiąc - bez względu na to, z jakiej perspektywy się patrzy, przygotowanie czegoś specjalnego dla kobiet w pracy na ich święto jest bardzo dobrym pomysłem. Panie, z którymi spędzamy około 40 godzin w tygodniu to nierzadko ważne osoby w zespole, bez których nie byłby on taki sam, dlatego warto sprawić, aby ósmy marca był wyjątkowym dniem. Uśmiechy i radość na twarzach oraz fakt, że doceniamy ich obecność w firmie powinien być tego dnia największa nagrodą i premią dla każdego mężczyzny, bez względu na hierarchię. Z perspektywy osób zarządzających przedsiębiorstwem, sprawienie, że ten dzień będzie wyjątkowy ma jeszcze jedną, w zasadzie wymierną wartość - poprawę atmosfery w zespole, a co za tym idzie, poprawę jego efektywności.

 

Artykuł partnera

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Norbert (Ocena: 5) 07.03.2022 13:48
W pracy kobitek mamy kilka, więc z rana zamówię dla każdej czekoladki na apce Jokr i będzie z głowy. Tak czy siak się ucieszą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.03.2022 14:05
Nasi koledzy z pracy zawsze jakiegoś kwiatka nam dadzą. I szef coś do koperty wrzuci, mam nadzieję, że sporo w tym roku będzie, potem w kwietniu jeszcze premia to akurat będe mogła irobota sobie kupić.
odpowiedz
kamilka (Ocena: 5) 03.03.2022 12:29
Nasz szef co roku kupuje nam kwiaty, a te, które tego dnia są w domu i tak mają niespodziankę, bo wysyła im przez pocztę kwiatową kurierem prosto do domu. Miły gest, do tego mamy małą premie na nasze zachcianki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2022 07:10
Nie lubię dnia kobiet, może i w pracy mają dobre intencje, ale na prawdę nie jest mi potrzebny kwiatek który następnego dnia i tak padnie. Wolałabym codzienne docenianie, nie jako kobietę ale jako pracownika.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.03.2022 13:08
A mi się wydaje, że kobiety powinno się doceniać przez cały czas a nie tylko pokazywać im to jeden dzień w roku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie