Mowa kamieni. Jak dobierać kamienie naturalne, by sprzyjały naszemu szczęściu?

Ezoteryka doradza, byśmy znalazły odpowiedni dla nas kamień i nosiły go zawsze przy sobie.
Mowa kamieni. Jak dobierać kamienie naturalne, by sprzyjały naszemu szczęściu?
Fot. Stock
06.03.2022

Kamienie naturalne od najdawniejszych czasów były da ludzi czymś szczególnym. Wierzono, że kryją w sobie wielkie moce. Używano ich w szamańskich i religijnych rytuałach. Noszono je także jako amulety. Po dziś dzień ezoteryka doradza, byśmy znalazły odpowiedni dla nas kamień i nosiły go zawsze przy sobie.

Zobacz także: Cztery najbardziej inteligentne znaki zodiaku

Kamienie szlachetne: na zdrowie, na szczęście

Niepospolite cechy minerałów i kamieni szlachetnych oraz półszlachetnych znane są od najdawniejszych czasów. Już od doby przedantycznej panowało powszechne przekonanie, jakoby poszczególne rodzaje kamieni swoimi właściwościami uzdrawiały, pozytywnie wpływały na intelekt i spryt, dodawały energii, czy przywoływały dobre wspomnienia, ze zdwojoną siłą odpychając złe, które dotychczas mąciły duszę. Wierzono też, że są doskonałą tarczą ochronną dla złych uroków, a kryjąca się nich ponadprzeciętna energia potrafi nawet wpływać na długowieczność.

Tajemna mowa kamieni

Wedle współczesnych ezoteryków, jeżeli pragniemy, aby i na nas pozytywnie wpłynęła magiczna moc kamieni, musimy wybrać dla siebie odpowiedni. Jak to zrobić?

Otóż wszystko zależy od naszego znaku zodiaku. To właśnie im są przypisane konkretne kamienie. Zależnie od znaku każdy kamień może też mieć zupełnie inne działanie.

Dla Wodnika idealny będzie ametyst i chalcedon, dla Ryb agat i akwamaryn, dla Barana granat i hematyt, dla Byka cytryn i lolit, dla Bliźniąt kamień słoneczny i apatyt, dla Raka krzemień pasiasty i jadeit. Lwom posłuży kamień księżycowy i kryształ górski, Pannie howlit i kwarc różowy, Wadze lapis lazuli i piasek pustyni, Skorpionowi kwarc dymny i obsydian, Strzelcowi szafir i diopsyd, Koziorożcowi zaś malachit i onyks.

Kamień należy aktywować podczas pełni księżyca. Wystarczy na jakiś czas wystawić go bezpośrednio na jego działanie. Wtedy podobno jego działanie przyniesie pożądane efekty znacznie szybciej niż się tego spodziewamy.

Zobacz także: Jakie znaki zodiaku nie powinny być razem?

Polecane wideo

Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie
Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 06.04.2022 11:18
Kwarc różowy <3
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2022 08:58
Ohgfyu Mkjheeessssssyf🤎🤎🤎🤎🖤🤍😍😍😍😍😍😍😍😂🦚🐟🐟🐟🐟🚽🛁🛁🛁🛁🔦🔦🏮🚿🛁🟣🟣🟣🟣🟣🟣🟤💜💜💜💜💜💜🇨🇷🇨🇷🇨🇺🇨🇺🇨🇮🇨🇮😍😍🥰🥰🥰🥰😙😚😙🤎🤎🤎💜💜🤎🤎🤎💙💜💜
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 06.03.2022 22:16
W podstawówce i gimnazjum nosiłam kryształ górski. W liceum bursztyn. W czasie studiów onyks. Teraz kupię sobie coś z cytrynem. Nie chodzi o znak zodiaku, ale o właściwości kamieni. Na różnych etapach życia potrzebujemy uzupełnienia innej energii. Sami podświadomie wybierzemy kamień, gdy tylko znajdziemy się w sklepie jubilerskim.
zobacz odpowiedzi (2)
arektoto (Ocena: 5) 06.03.2022 22:11
Moja dziewczyna jest spod znaku lwa. Na dzień kobiet kupiłem jej kryształ górski i etui na telefon z funnycase też z motywem kryształu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.03.2022 15:36
po kamienie tylko desou.pl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie