Współczesne nastolatki to analfabetki!

Jak twierdzą eksperci, każdy nastolatek powinien znać i używać 40 tysięcy słów. Tymczasem, jak pokazują badania, na co dzień młodzież wypowiada tylko 800 wyrazów…
Współczesne nastolatki to analfabetki!
12.01.2010

Już od lat socjologowie alarmują, że poziom europejskiej edukacji drastycznie spada - młodzież nie wynosi ze szkoły elementarnych podstaw wiedzy ogólnej, a przede wszystkim umiejętności poprawnego wypowiadania się. I choć wydawać by się mogło, że w dobie powszechnego dostępu do Internetu oraz mediów, z większą łatwością powinno nam przychodzić zdobywanie wykształcenia, to statystyki pokazują coś innego.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na brytyjskich nastolatkach, dziennie każdy z nich wypowiada zaledwie 800 słów, podczas gdy eksperci zakładają, że zdrowy 16-latek powinien znać i regularnie używać aż 40 tysięcy różnych wyrazów. Tony McEnery, profesor lingwistyki z Uniwersytetu w Lancaster, na podstawie obserwacji blogów i forów zauważył, że do najczęściej stosowanych przez młodzież zwrotów należą: yeah, nie, uwalony oraz głupi.

W efekcie, jak przestrzega „The Daily Mail”, współczesne nastolatki mogą mieć w przyszłości ogromne kłopoty ze znalezieniem pracy: „Nastoletni Brytyjczycy są skazani na bezrobocie, bo mają zbyt mały zasób słownictwa i nie będą w stanie porozumieć się z pracodawcą. (…) A to już upośledzenie” – czytamy.

Psychologowie uważają, że winę za malejący poziom komunikatywności młodzieży ponoszą języki subkultur i nowomowa internetowa. Słowa oraz skróty myślowe, których kiedyś używano tylko podczas wirtualnych rozmów, dzisiaj na stałe trafiają do słownika nastolatków i są używane nawet w szkole.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Nastolatki uprawiają seks na parkiecie! Szokujące VIDEO! 

Grupowy seks na parkiecie zarządziła nauczycielka tańca! Wszystko zostało nagrane i poszło w świat!

Koniec koedukacyjnych klas!

Naukowcy twierdzą,  że płeć przeciwna rozprasza w nauce i dzieci powinny się  uczyć w osobnych klasach.

Polecane wideo

Komentarze (183)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2010 11:53
hihihihihi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.01.2010 18:56
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2010 21:15
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2010 19:56
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2010 18:33
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie