Złoto nigdy nie wychodzi z mody. Czemu warto sięgnąć po jego różową odmianę?

Złoto było używane przez stulecia i z całą pewnością nic nie zmieni jego popularności w najbliższym czasie.
Złoto nigdy nie wychodzi z mody. Czemu warto sięgnąć po jego różową odmianę?
02.02.2022

Jego ponadczasowej elegancji nie pobije żaden metal. Nawet najbardziej znani projektanci biżuterii swoje ceny opierają o jego wytrzymałości i doskonałe właściwości. Żółte złoto jest najbardziej tradycyjne, ale od XX wieku, białe złoto także zdobywa sobie coraz większą popularność. Jednak w tym artykule przyjrzymy się bliżej najnowszej, ale również eleganckiej, różowej odmianie.

Czym jest różowe złoto i jak się je robi?

Czyste złoto nie jest wykorzystywane w jubilerstwie ze względu na swoją miękkość i brak odpowiednich właściwości. Z tego powodu tworzone są stopy złota, a zawartość czystego kruszcu określa się w nich w karatach. Przykładowo, 18-karatowe złoto zawiera 75% czystego złota i 25% innych metali.

Różowe złoto

Co więcej, to właśnie te dodatkowe metale wpływają na kolor i pozostałe właściwości powstałego stopu. W przypadku różowego złota, używane metale to miedź i złoto. Eksperci ze studia jubilerskiego KLENOTA przyznają, że jednocześnie to te składniki czynią złoto nieco bardziej podatnym na pracę, miękkim i przyjaznym dla twórców.

Do czego pasuje różowe złoto?

Różowe złoto

Kolor różowy jest szczególnie pasujący na romantyczne okazje. Naszyjnik z zawieszką w kształcie serca albo bransoletka z motywem serca na pewno będą idealnym prezentem na Walentynki, rocznicę lub urodziny. Obrączki z różowego złota także są popularne i najczęściej są wybierane przez pary, które szukają czegoś stylowego i oryginalnego. Ostatnim pomysłem mogą być dziecięce kolczyki z różowego złota, które są doskonałym wyborem dla małej księżniczki.

Biżuteria z różowego złota pasuje zarówno do jaśniejszej, jak i ciemniejszej karnacji. Wszystko dlatego, że róż dobrze uzupełnia zarówno bogate, wyraziste kolory ziemi, jak i chłodne, pastelowe tony.

A które kamienie szlachetne dobrze pasują do różowego złota?

Różowe złoto

Na pewno nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że diamenty dominują w pierścionkach zaręczynowych z różowego złota. Zazwyczaj są to czyste, bezbarwne diamenty, choć można znaleźć je także w odcieniu różowym oraz szampańskim. Tworzą wówczas kolejną, bardzo ładną i nietypową kombinację z różowym złotem.

Jeśli lubią Państwo kontrasty, lepiej będzie poszukać biżuterii ze szmaragdami lub perydotami. Te niezwykłe połączenia kolorów na pewno przyciągną uwagę podczas każdej okazji. A dla największych fanów różu najodpowiedniejsze będą delikatne morganity albo wyraziste turmaliny.

Na koniec niemniej ważne praktyczne korzyści z noszenia różowego złota

Jeśli wciąż zastanawiają się państwo, czy wypróbować różowe złoto, zachęcamy do przeczytania dalej. Ze względu na dodatek miedzi, różowe złoto jest nawet bardziej wytrzymałe niż żółte czy białe. Co więcej, nie traci swojego połysku z czasem. Może się zdarzyć, że nieznacznie ściemnieje, ale dla wielu osób staje się wówczas jeszcze bardziej atrakcyjne.

Pierścionki, bransoletki, łańcuszki i naszyjniki z różowego złota są także doskonałe do warstwowego układania (layering), co jest obecnie bardzo popularnym trendem. Pozwala na pokazanie własnej kreatywności, mieszanie stylów i kolorów. Jeśli zakupią Państwo pierwszy egzemplarz biżuterii z różowego złota, to mogą nam Państwo wierzyć - najpewniej nie będzie ostatni.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 4.04 / 5
gość (Ocena: 5) 25.07.2022 15:47
Szsz,zzzju,,
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.07.2022 20:53
Jak km HB 77uoi U. I
odpowiedz
Girls 💖 (Ocena: 5) 01.07.2022 20:19
Błagam nich ktoś mi odpisze. 😞😟😿👍💖
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 01.07.2022 07:34
Rsggrrdvvffffffrffbwxcdd cdxx.bbbfffggg.y. Ynuuyhjyynyn
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2022 07:34
Hhhjhmhhhhhhg ggbgghggttgtrrbrrtgrrt thhhhgghgtgghbtntrrrrrrrrgrrrrrrrttttrrtthrttrttrrrrtnbnbnhbgtgtrgrrrrrrrrrggrtrrtt thgrrrrrrrrrrrrrrtttttttttrthhhgtgngggtghtbbthtbhhrtgrt hrggggg re trr r rrrrrr rfrrgtnhggggtrtgttgr rgghgrrrrbrrrrtrrrrr tf rrrrrfhrrgrrrhrrrrrrr rgrrrrrrrtrffrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrtrrrrrrrrr rrrrrrttyy g yghhhhhhhhhhjjhyjjt.rrfttfggh...hg vcdff csdddddfeef dcccwwdfeeedsdssde bb v v c c c c xcwwdwef bvvvvvdvvd v sswssswsswwwwsvsdecccccdddfscssseddddwdrvvv vs edf g gvfdbvesccsssscssssssccsssssdwgfffvddeewddssssdwdswswwdddebgggbvbnvvvedvvccddewdfweecedeecdvvvvcc.fvdfeggvgdfffrdddeeffbewdsssssw wffffnbbbvvedgvfb xddvffcfbvvgggvv gfcccdvvbvccfvvv bbecfffv weeeeewfff vff CV efdewwswwwwewfeffdffdeedwdvf veweggfggfrevccdcccvvddfdww i eeee eeefefeeweeewwewweffdevww wwweweeweqwffffvbvcveqfdfffffdfvd g fff ewsdwsddg dfedwdweewewedvvgv ddwweddwfvfvcfvvdcc eedwwwwwwswwwwwewewwwwwedwevcfeedwdwwddssswwvfbvvbffffddvwwwedffffffffddeffddddwwdwwdwwwwwwwwwweweeesddcec edcdcewdee weweeeddceeeecdeeewddcdddddcdedddddddsdcedddddddeceeceeeddcdddxddsdddwdsssswwwwsddceddcdeswdsswdedewewwwwwwwwwdwwwwdewwwweewwweeeggvffggfvgvgggwwdcwwweeweweccedwcefwffwfwdweewweddecedwdewwwwwwwew edwwwwww wwwd wwwwwwdw wwwwwddwde d wwwe ecss swsedswswsdswsssddccvscsssewdddf ffffgfvvgvfvb bdbbdbbdvvvvvvbffeeeeccddedffsfefssdsdceddcsdessssssssssswssssssxsw beffgeffffffffffffffffefeefffeffeffffffeeefffffffffffffffffffffffffvfeffffe f fcc ggvfefftg Gertruda trrrrt i tak nie można się było bh 6
odpowiedz

Polecane dla Ciebie