5 pomysłowych gier na sylwestra we dwoje

Udanego wieczoru!
5 pomysłowych gier na sylwestra we dwoje
Fot. Unsplash (Filip Romanovski)
31.12.2021

Siedzisz ze swoim chłopakiem w domu i – choć jest sylwester - odrobinę się nudzicie? Nie macie pomysłu, co zrobić z tym czasem? To doskonały moment, by zabawić się w rozluźniającą grę. Jeśli nie macie akurat planszówek, czy kart, skorzystajcie z naszych podpowiedzi.

Oto one!

Polecamy także: Pary skrupulatnie planują moment zajścia w ciążę. Powód? Chcą mieć dziecko o konkretnym znaku zodiaku

Gry imprezowe dla dwojga

Magiczne słowa

Każde z was niech wymyśli jedno magiczne słowo, ale nie mówcie go na głos (np. czekolada). Za każdym razem, gdy partner zgadnie, o jaki wyraz chodzi, ty dajesz mu buziaka i na odwrót. Aby zgadywanie nie było trudne, zadawajcie sobie nawzajem pomocnicze pytania, na które druga osoba odpowiada tylko TAK lub NIE (np. Czy to jest coś do jedzenia? Czy to jest słodkie? Itp.). Słowa nie mogą być skomplikowane. Wiadomo, że kiedy wymyślisz przykładowo wyraz „stokrotka”, chłopak może mieć problem z odgadnięciem i nie doczekasz się całusa. Lepiej pomyśl „kwiat” – wtedy zgadywanie będzie dużo prostsze.

Zgadnij, kim jestem

Zabawa bardzo przypomina tę powyższą, jednak postać, w którą chwilowo się wcielicie, wymyśla wasz partner i na odwrót. Przykładowo piszesz na karteczce „Królowa Elżbieta II”, i nie pokazując jej chłopakowi, naklejasz mu ją na czole. Teraz on musi zgadnąć, kim jest. Umówcie się, że możecie sobie zadać maksymalnie 10 pytań. Powinny być sformułowane tak, aby odpowiedź brzmiała TAK lub NIE, np.: „czy jestem kobietą?”, „czy jestem postacią fikcyjną?”, „czy mieszkam w Polsce?”, „czy mam więcej niż 30 lat?”.

Losowanie

Na małych kartkach papieru wypiszcie różne rodzaje pocałunków, np. pocałunek francuski, pocałunek Eskimosów (czyli pocieranie się nosami), buziak bez języczka, pocałunek delikatny, pocałunek namiętny, pocałunek z delikatnym przygryzaniem itp. Następnie złóżcie kartki na pół i wrzućcie je do miski. Losujcie na przemian. Każde z was będzie musiało zademonstrować na partnerze rodzaj buziaka, który został wylosowany.

Telegram

Twój partner zapisuje na kartce 10 przypadkowych, dowolnych liter, np. K, Z, D, D, W, A, P, T, O, F. Twoim zadaniem jest rozwinięcie tych liter w słowa (dokładnie w takiej kolejności, jak zostały zapisane), które następnie stworzą zdanie. Przykładowo: „Kot Zosi drapał dywan wolno, ale przez to ocalił firanki”. Potem się zamieniacie i to Ty wybierasz przykładowe litery.

Słodkie pocałunki

Przygotuj paczkę żelków o różnych smakach. Wybierz jeden z nich i rozpuść go sobie na języku, ale nie mów chłopakowi, na jaki smak się zdecydowałaś. Jego zadaniem jest pocałowanie cię i odgadnięcie tej zagadki!

Zobacz także: Astrolodzy z góry przepraszają, ale dla tych 3 znaków zodiaku rok 2022 wcale nie będzie udany...

Polecane wideo

Maffashion pokazała, jak mieszka! Miętowe umywalki, abstrakcyjne obrazy, ciekawe meble
Maffashion pokazała, jak mieszka! Miętowe umywalki, abstrakcyjne obrazy, ciekawe meble - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.01.2022 13:21
W tym roku z mężem we dwoje spędzaliśmy Sylwestra, dzieciaki były u dziadków, a my mieliśmy czas dla siebie. Wspólnie przygotowaliśmy jedzenie, a potem oglądaliśmy filmy i graliśmy w Gimatriksa. To ciekawa gra na myślenie i liczenie. Trochę podobna do scrabble :) Opłacało się układać kreatywne słowa, bo dzięki temu 2 razy z mężem wygrałam :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie