Pary skrupulatnie planują moment zajścia w ciążę. Powód? Chcą mieć dziecko o konkretnym znaku zodiaku

„Przełożyliśmy próby starania się o następne dziecko o miesiąc, żeby uniknąć Ryb”.
Pary skrupulatnie planują moment zajścia w ciążę. Powód? Chcą mieć dziecko o konkretnym znaku zodiaku
Fot. Unsplash
15.12.2021

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się astrologią doskonale wie, że znakom zodiaku są przypisane konkretne cechy. Przykładowo o Koziorożcach mówi się, że są pracowite i twardo stąpają po ziemi, a Raki są wyjątkowo wrażliwe i mają serce na dłoni.

Zobacz również: Oto najrzadszy znak zodiaku. Osoby urodzone w tym czasie są naprawdę wyjątkowe

Dla niektórych negatywne skojarzenia z pewnymi znakami zodiaku są tak silne, że unikają ich za wszelką cenę. Do tego stopnia, że kierują się astrologią nawet z myślą o powiększeniu rodziny. Nie brakuje osób, które dokładnie planują moment zajścia w ciążę. Powód? Chcą mieć dziecko o konkretnym znaku zodiaku, albo przynajmniej uniknąć takiego, z którym - jak przekonują - za nic w świecie się nie dogadają.

Pary planują ciążę tak, aby dziecko miało konkretny znak zodiaku

Fot. iStock

Pary planują ciążę tak, aby dziecko miało konkretny znak zodiaku

Historie takich osób przytacza portal vice.com. Próbują one jak najbardziej precyzyjnie zaplanować moment poczęcia, aby zapewnić swojemu dziecku konkretny znak zodiaku.

Takie kroki podjęła m.in. 30-letnia Mackenzie Warren, zodiakalny Wodnik. W rozmowie z portalem wyjaśniała, że wraz z mężem chcieli, aby ich pierwsze dziecko było Skorpionem. Para zrezygnowała z antykoncepcji w momencie, gdy szanse na poczęcie tego znaku zodiaku były największe. Jednak ich córka przyszła na świat nieco wcześniej - jako Waga.

Przełożyliśmy próby starania się o następne dziecko o miesiąc, żeby uniknąć Ryb

- dodała Mackenzie wyjaśniając, że ani ona, ani jej mąż nie dogadują się dobrze z tym znakiem. Tym razem się udało - ich syn jest Wodnikiem, podobnie jak jego mama.

Dla wielu przyszłych rodziców sprowadzenie na świat nowej istoty jest wyjątkowo stresujące. Chcą zrobić wszystko, aby zapewnić dziecku jak najlepszą przyszłość i udane życie. Właśnie dlatego niektórzy szukają pomocy w astrologii.

Przyszli rodzice przeżywają wielki stres. Chcą zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, ale mają poczucie, że wiele kwestii jest poza ich kontrolą. Ta niepewność jest bardzo niekomfortowa, zwłaszcza gdy stawka jest tak wysoka jak sukces i dobrobyt własnego dziecka

- wyjaśniała psycholożka Aiyana Willard z Brunei University w Londynie, która bada ewolucję kulturową religii i wierzeń nadprzyrodzonych. Jak dodaje, wiele osób próbuje zyskać taką kontrolę właśnie poprzez wpłynięcie na znak zodiaku dziecka.

Ale nie zawsze da się dokładnie zaplanować moment przyjścia potomka na świat. Z tego względu wiele par nie decyduje się na jeden konkretny znak zodiaku, ale raczej na pogranicze między dwoma sąsiadującymi znakami z nadzieją na to, że dziecko “wpadnie” w przedział tego, który uważają za bardziej odpowiedni.

Termin porodu wyznaczono mi na pogranicze między Lwem a Panną. Zrobiłam wszystko, co sugerują wierzenia ludowe, aby wywołać poród wcześniej i urodzić wyluzowanego Lwa

- mówiła Kimberly Miller, zodiakalny Wodnik. Kobieta wyjaśniała, że dorastała pod okiem matki spod znaku Panny, która była obsesyjną perfekcjonistką. W związku z tym nie chciała, aby jej dziecko również miało podobne cechy charakteru.

Mimo wysiłków, córka Kimberly urodziła się w znaku Panny. Dziś jest już nastolatką, a jej mama przekonuje, jest “dość wyluzowana”. Twierdzi jednak, że bez wątpienia ma to związek z tym, że dziecko przyszło na świat na pograniczu dwóch znaków zodiaku.

Co ciekawe, nawet osoby, które na co dzień nie wierzą w astrologię często zmieniają zdanie jeśli w grę wchodzą ich własne dzieci. Portal vice.com przytacza wypowiedź Barbary VanDenburgh, która wprawdzie na razie nie planuje powiększania rodziny, ale już dziś wie, że zrobi wszystko, aby uniknąć Panny.

Każda Panna jaką znam niesamowicie mnie stresuje. To tak, jakby osoby spod tego znaku żyły w jakimś równoległym świecie, do którego nie mam dostępu i którego nie rozumiem. Nie jestem religijna, nie wierzę w duchy, uważam, że dla większości rzeczy istnieje racjonalne wytłumaczenie. Ale z racjonalnego punktu widzenia i biorąc pod uwagę wszystkie dowody wiem, że Panny działają mi na nerwy w o wiele większym stopniu, niż jakikolwiek inny znak zodiaku.

Co sądzicie o takiej motywacji przyszłych rodziców?

Zobacz również: Wiek mentalny znaków zodiaku. Kto jest największym dzieckiem, a kto jest nad wyraz dojrzały?

Polecane wideo

Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie bardzo udany. Gwarantuje to cały Wszechświat
Dla tych znaków zodiaku rok 2022 będzie bardzo udany. Gwarantuje to cały Wszechświat - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 5 / 5
Diana (Ocena: 5) 23.12.2021 13:08
Co to za różnica? Przecież to nie kwestia samego znaku zodiaku, ale też numerologicznie kwestia samej daty urodzenia... a ogólnie to najważniejsze by dziecko zdrowe było. ja nie mogłam długo zajść w ciążę, ale kupiłam monitor płodności i się udało. Korzystałam z Afrodyty Smart, polecam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2021 08:08
Syn miał być baranem, ale się bardzo pospieszył i jest rybą. Zodiak jest nieważny, ważne, że wcześniactwo się na nim nie odbija
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 15.12.2021 21:12
Też bym nie chciała dziecka ryby i raka. Chcę dziecko spod znaku bliźniąt. Sama jestem bliźniaczką i uważam, ze to jeden z najlepszych znaków.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 15.12.2021 15:40
Znam jedna strasznie podłą osobę, (koziorozec) i twierdzi ona ze koziorozce to najlepszy znak zodiaku bo to są dobrzy, uczucie ludzie xD hipokrytka.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 15.12.2021 12:56
Psychiczni ludzie. Ja jestem spod znaku Ryb i kompletnie nie rozumiem co im przeszkadza w tym znaku. Jakie to ma znaczenie znak zodiaku, skoro osobowość i charakter dziecka kształtuje się po urodzeniu..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie