Instagram Playback zabierze Cię w sentymentalną podróż przez najlepsze momenty 2021 roku. Jak to zrobić?

Wzruszenie gwarantowane.
Instagram Playback zabierze Cię w sentymentalną podróż przez najlepsze momenty 2021 roku. Jak to zrobić?
Fot. Unsplash
13.12.2021

Spotify, YouTube, Google, TikTok – co łączy ze sobą te platformy? Jeśli chodzi o grudzień, odpowiedź może być tylko jedna. Wszystkie serwisy podsumowują rok, który właśnie przechodzi do historii i zaprasza swoich użytkowników do wspólnego wspominania chwil, które zdominowały ostatnie 12 miesięcy. 

Zobacz również: „Squid Game”, co to instrybutor i ile kosztuje chleb. Czego Polacy szukali w Sieci w 2021 roku?

W tym roku do zabawy dołączył również Instagram. Ale wcale nie chodzi o dobrze nam znaną funkcję Best Nine, czyli kolaż 9 zdjęć, które zebrały najwięcej polubień. Tym razem platforma stawia na Stories, czyli znikające po 24 godzinach historie. W ramach Instagram Playback każdy użytkownik serwisu może udać się w sentymentalną podróż przez najlepsze momenty 2021 roku. Jak to zrobić? 

Instagram Playback 2021. Podsumowanie najlepszych Stories  

Nowa funkcjonalność od Instagrama została wprowadzona 9 grudnia i będzie dostępna przez kilka tygodni.  

Po otwarciu aplikacji powinnaś zobaczyć wiadomość z zaproszeniem do stworzenia swojego Playbacku. Jeśli jednak w pierwszej chwili ją odrzuciłaś - nic straconego. Wystarczy, że klikniesz na naklejkę “2021” umieszczoną w Stories innego użytkownika. 

Funkcja Playback automatycznie wybiera pięć historii udostępnionych na Stories w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale każdy użytkownik może samodzielnie skasować proponowane materiały albo własnoręcznie dodać inne treści. Aby usunąć dane Stories w ramach Playback przytrzymaj je, a następnie przenieś do kosza. Aby dodać wybraną historię, kliknij na symbol “+” i załącz historię, którą chcesz się podzielić z innymi. W sumie w ramach Instagram Playback możesz wyróżnić 10 różnych zdarzeń. 

Weźmiecie udział w tej zabawie? 

Zobacz również: Tak brzmiał rok 2021: Kogo i czego słuchaliśmy najczęściej?

Polecane wideo

Astrolodzy z góry przepraszają, ale dla tych 3 znaków zodiaku rok 2022 wcale nie będzie udany...
Astrolodzy z góry przepraszają, ale dla tych 3 znaków zodiaku rok 2022 wcale nie będzie udany... - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie