Co się stanie, gdy spryskasz buty lakierem do włosów?

Proste i skuteczne!
Co się stanie, gdy spryskasz buty lakierem do włosów?
Zdjęcie autorstwa Godisable Jacob z Pexels
05.12.2021

Lakier do włosów większość z nas używa jedynie do utrwalenia fryzury – ewentualnie makijażu. Warto jednak wiedzieć, że może mieć on również inne zastosowanie. Jakie? Koniecznie spryskaj nim wnętrze swoich butów. Efektem będziesz zaskoczona.

Przeczytaj też: Prosty sposób na nieprzyjemny zapach ze zmywarki. Oto, co musisz zrobić!

Lakier do butów to sposób na barwiące obuwie

Czy istnieje choć jedna osoba, która przynajmniej raz w życiu nie miała zafarbowanej stopy czy skarpetki? Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy zakładamy nowe buty. Co ważne – nie chodzi tutaj wyłącznie o najtańsze modele. Dlaczego szpilki czy trampki mogą farbować? Chodzi o wydzielanie się barwnika. W niektórych sklepach obuwniczych znajdziesz oczywiście specjalne preparaty, które mają zapobiegać tej sytuacji, niemniej… po co wydawać dodatkowe pieniądze? Wystarczy bowiem, że wnętrze buta spryskasz obficie lakierem do włosów. Obuwie zostaw potem do wyschnięcia. Gdy środek będzie już suchy, na materiale wytworzy się specjalna powłoka, która zahamuje barwienie. Wraz z użytkowaniem zetrze się ona, ale wtedy wystarczy powtórzyć czynność.

Alternatywą dla tej metody okaże się przetarcie wnętrza buta octem. Niemniej wydzieli się wtedy nieprzyjemny zapach. Możesz się go pozbyć, wsypując później do obuwia sodę oczyszczoną czy połówkę jabłka.

Polecane wideo

Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie
Jest kobietą i pracuje na budowie. Z powodu urody nikt nie traktuje jej poważnie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.12.2021 18:47
Nie robcie tego! Sprawicie tylko to, ze cala stope chwile po wlozeniu buta, bedziecie miec klejaca z lakieru. Lakier z bucie, pod wplywem ciepla rozpusci sie i zacznie oklejac stope. Gola, czy w skarpetce, czy w rajstopach, nie wiem co gorsze. Nie robcie tego! Kupujcie buty ktore maja naturalny kolor wewnatrz i nie bedzie problemu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie