O tej świątecznej reklamie mówi cały świat. Święty Mikołaj jest w niej gejem

Spot celebrujący rocznicę ważnego wydarzenia poruszył miliony widzów.
O tej świątecznej reklamie mówi cały świat. Święty Mikołaj jest w niej gejem
Fot. YouTube.com/Posten
25.11.2021

To ten czas w roku, gdy różne marki prezentują światu swoje świąteczne reklamy. Przeważnie wprowadzają nas w nastrój oczekiwania i ekscytacji w związku ze zbliżającą się Gwiazdką, ale niektóre z nich przy okazji poruszają niezwykle ważne tematy i zachęcają do refleksji. 

Zobacz również: Ta świąteczna reklama otrzymała ponad 3 tys. skarg. Co tak oburzyło widzów?

Zdecydowanie można tak powiedzieć o świątecznej reklamie norweskiej poczty, czyli Posten Norge. To prawdopodobnie pierwszy tego typu spot, w którym Święty Mikołaj okazuje się gejem. Przy okazji reklama zwraca uwagę na okrągłą rocznicę niezwykle ważnego wydarzenia, jakie miało miejsce w Norwegii. 

Święty Mikołaj jest gejem w reklamie norweskiej poczty 

Reklama zaprezentowana przez Posten Norge nosi tytuł “When Harry Met Santa” (“Kiedy Harry poznał Świętego Mikołaja”). To nawiązanie do filmu z 1989 roku z Billym Crystalem i Meg Ryan w rolach głównych. 

Spot trwa prawie cztery minuty i bardziej niż tradycyjną reklamą przypomina mini-film. Opowiada historię mężczyzny, który pewnej Gwiazdki zobaczył w swoim salonie Świętego Mikołaja. Od tamtego czasu każdego roku wyczekuje ponownego spotkania. Reklamę obejrzycie poniżej. 

Świąteczny spot Posten Norge wywołał olbrzymie emocje. Zdaniem wielu to najbardziej wzruszająca reklama, jaka powstała w okresie Bożego Narodzenia. Co tak urzekło internautów? Spot opowiada przede wszystkim o tęsknocie. Główny bohater czeka na swojego ukochanego przez cały rok. Ale nawet gdy Święty Mikołaj wreszcie zjawia się w jego drzwiach, para może być ze sobą tylko przez parę chwil – w końcu jest Gwiazdka i miliony ludzi na całym świecie czekają na prezenty. Miłość, tęsknota, pragnienie bliskości - to uczucia uniwersalne dla każdego z nas. 

Piękna i kinowa. Można naprawdę poczuć emocje Harry’ego, wyczekiwanie, żeby ponownie kogoś zobaczyć, trudne czasy, nadzieję, zamartwianie się. Nie wiedziałam, że tak mocny przekaz można zawrzeć w niespełna czterech minutach. Gratulacje dla Norwegii, gratulacje dla Posten! 

Ta reklama jest przepiękna i skrywa tyle warstw uczuć i emocji. Serdeczne dzięki dla osób, które ją stworzyły. 

Nie byłem przygotowany na to, że reklama poczty może być tak piękna. 

Nie lubię Świąt, ale to mnie poruszyło. Coś pięknego 

- pisali internauci. 

Reklama Posten Norge zwraca uwagę na wyjątkową rocznicę - 50 lat temu ten kraj oficjalnie zdekryminalizował homoseksualizm. 

W 2022 roku w Norwegii mija 50 lat, od kiedy możemy kochać kogo tylko chcemy. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 

- głosi napis, który ukazuje się na ekranie pod koniec spotu. 

A wy co sądzicie o takiej świątecznej reklamie? 

Zobacz również: IKEA pokazała najdziwniejszą reklamę tych Świąt. Zwraca uwagę na bardzo ważny problem

Polecane wideo

Wybrano najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Ma 52 lata i zdaniem fanek w ogóle się nie starzeje
Wybrano najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Ma 52 lata i zdaniem fanek w ogóle się nie starzeje - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 30.11.2021 13:11
A jak ktoś dostanie w prezencie samolot transportowy i sprzęt... Potem zorganizuje desant na Wyspę... Czy to będzie... "Squid Game... o jeden szklany most za daleko"... ?...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 23:01
Następna reklama to facet idący z psem do łóżka :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 22:23
Reklama fajna, ma pewno mnie nie oburzyla. Ma sens taka zrobić na rocznicę 50lecia równości. I tak swoją drogą to po komentarzach poniższych od razu widać, że w Polsce takiej równości długo jeszcze nie bedzie, w Norwegii już 50 lat A Polacy dalej zacofani, geje ich brzydza ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.11.2021 19:43
To jest obrzydliwe! Po prsotu obrzydliwe! Niszcza historie, bajki! Jestem ateistka, bardzo otwarta, ale wszystko ma swoje granice! Bezwartosci, bez magii, nie ma zycia.
odpowiedz
Hgfj (Ocena: 5) 25.11.2021 16:50
Jak można z chrześcijańskiego świętego zrobic geja oni zaniedlugo z Jezusa zrobią chińska trans kobiete
odpowiedz

Polecane dla Ciebie