„Milionerzy”. Uczestniczka odpadła na pierwszym pytaniu. Reakcja publiczności zaskakująca

Pytanie nie było wcale takie proste?
„Milionerzy”. Uczestniczka odpadła na pierwszym pytaniu. Reakcja publiczności zaskakująca
Hubert Urbański, fot. Instagram @huberturbanski_official
26.11.2021

Oglądasz na co dzień „Milionerów”? Cóż, nawet jeśli nie, jesteśmy przekonane, że doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, na czym polega ten format, prawda? Zatrzymajmy się jednak przy kwestii pierwszego pytania. I choć trudność zagadnień przeważnie rośnie wraz z kwotą, uczestnicy nie raz koła ratunkowe wykorzystywali właśnie na początku. W końcu w tych najprostszych zagadkach, doszukiwali się zazwyczaj jakiś haczyków. Inaczej do tematu w 503 odcinku podeszła Zuzanna, studentka medycyny. Dziewczyna po usłyszeniu pytania, dość szybko zaznaczyła poprawną według siebie odpowiedź.

Przeczytaj też: W „Milionerach” padła główna nagroda! Jak brzmiało pytanie za milion złotych?

„Milionerzy” – uczestniczka odpadła na pierwszym pytaniu

Oto, jak brzmiało pytanie za 500 złotych:

Który z tych czterech osadów atmosferycznych nazywany bywa czarnym lodem?

A. gołoledź

B. szron

C. szadź

D. rosa

Zuzanna zaznaczyła propozycję C, jednak poprawną odpowiedzią było rozwiązanie A. Co ciekawe, po reakcji publiczności widać było, że wiele osób prawdopodobnie też zaznaczyłaby szadź. Ludzie bili gorące brawa. Można więc pomyśleć, że dla wielu to pytanie wcale nie było najprostszą zagadką.

Dodajmy jeszcze, że czarny lód to nic innego jak właśnie gołoledź. Chodzi bowiem o cienką warstwę lodu, który osadza się na nawierzchni i tworzy niewidoczną prawie taflę. Potocznie mówi się też na ten osad „szklanka”.

A ty znałaś poprawną odpowiedź?

Polecane wideo

Znaki zodiaku, z którymi nikt nie chce się umawiać. Będą długo szukać miłości
Znaki zodiaku, z którymi nikt nie chce się umawiać. Będą długo szukać miłości - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Amanda (Ocena: 5) 29.11.2021 21:43
Ile razy mi się zdarzyło odpaść na pierwszym pytaniu jak sama odpowiadałam w domu to nie zliczę. Jakbym poszła do programu to byłoby tak samo. Już łatwiej mi pokręcić na fortune reels na totalu i tam ugrać tyle co wynosi odpowiedź na pierwsze pytanie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 11:04
Dziewczyna się mega zestresowała, mogła trochę dać sobie więcej czasu i przemyśleć te odpowiedzi. Z resztą nie trzeba być kierowca żeby wiedzieć co to gołoledź, w prognozie pogody często mówią uważać na drodze będzie gołoledź.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 05:51
Nie mam pojęcia, jak można tego nie wiedzieć. Każdy, ktoś choć raz oglądał w życiu pogodę zima musiał się z tym spotkać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie