Prosty sposób na nieprzyjemny zapach ze zmywarki. Oto, co musisz zrobić!

Tani i skuteczny trik.
Prosty sposób na nieprzyjemny zapach ze zmywarki. Oto, co musisz zrobić!
Zdjęcie autorstwa Iryna Jyhila / Dominika Roseclay z Pexels
29.11.2021

Niektóre domowe sprzęty potrafią wydzielać nieprzyjemną woń. Mowa tutaj między innymi o lodówce, mikrofali czy zmywarce. Reszki jedzenia, woda, brak dostępu do powietrza… powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Czy można sobie z nim jakoś poradzić? Zdecydowanie tak! I uwaga – praktycznie zerowym kosztem. Dziś podpowiemy ci, w jaki sposób można pozbyć się brzydkiego zapachu ze zmywarki.

Przeczytaj też: Sprawdź, co się stanie, kiedy włożysz gąbkę do lodówki. Ten trik jest genialny!

Brzydki zapach ze zmywarki – jak się go pozbyć?

Jeśli czujesz, że z twojej zmywarki wydobywa się nieprzyjemna woń, nie musisz od razu biec do sklepu z chemią gospodarczą i wydawać pieniędzy na gotowe preparaty do zadań specjalnych. W pierwszej kolejności warto bowiem sięgnąć po… cytrynę.

Czy należy włożyć owoc w całości do środka zmywarki? Niekoniecznie. Wystarczy, że do pojemnika na sztućce wrzucisz skórkę cytryny. Ma ona działa antybakteryjne. Dodajmy, że korzystając z tego triku, nie tylko pozbędziesz się nieprzyjemnej woni, lecz także sprawisz, że zniknie osad z naczyń.

Przypomnijmy też, że o zmywarkę – tak jak i każdy inny sprzęt AGD – należy odpowiednio dbać. Tylko wtedy urządzenie posłuży nam przez lata. Jak „zatroszczyć” się o zmywarkę? Przede wszystkim musisz regularnie ją czyścić – możesz tutaj skorzystać zarówno z gotowych produktów, jak i sięgnąć po ocet czy sodę oczyszczoną. Twój wybór. 

 

Polecane wideo

Wszyscy polują na lakier do paznokci w tym kolorze. Liczba jego wyszukiwań wzrosła aż o 75 proc.
Wszyscy polują na lakier do paznokci w tym kolorze. Liczba jego wyszukiwań wzrosła aż o 75 proc. - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 29.11.2021 22:51
Zmywarka to najgłupszy wynalazek. Jak bym miała opłukiwać talerz przed włożeniem do zmywarki, to wolę go już wówczas umyć. Poza tym ile bakterii się namnoży w tym chlewie zwalanym do zmywarki przez cały dzień. Poza tym w zmywarce i tak zostają resztki jedzenia. A zmywarka zużyje mało wody i to jest niby ekologiczne. Ale tak racjonalnie myśląc jest to niehigieniczne. Najpierw produkujemy zmywarkę, czerpiemy prąd dla tej zmywarki, oplukujemy naczynia przed włożeniem do niej, czysta głupota. Jakby nie można było po wypiciu umyć swojej filiżanki czy talerzyka od razy w ciągu dwóch minut. W mojej rodzinie każdy zmywa po sobie. Jedynie po obiedzie robi się duże wspólne zmywanie, bo garnków nie włoży się do zmywarki. I nie mamy zmywarki, bo jest nieekologiczna, droga w utrzymaniu, niehigieniczna i bakteriotworcza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.11.2021 16:10
Jesli ze zmywarki smierdzi, tzn ze sa resztki jedzenia. Ludzie nie plucza naczyn przed wlozeniem do zmywarki, wsadzaja naczynia z resztkami jedzenia i potem, ze smierdzi. Wystarczy splukiwac.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie