„Nie chcemy chodzić tylko do kawiarni”. Powstał pierwszy bar prowadzony wyłącznie przez kobiety

To miejsce, w którym kobiety nie będą bać się o swoje bezpieczeństwo.
„Nie chcemy chodzić tylko do kawiarni”. Powstał pierwszy bar prowadzony wyłącznie przez kobiety
Fot. Unsplash
17.11.2021

Jakiś czas temu informowaliśmy o przerażającym zjawisku, które w ostatnich tygodniach znacznie przybrało na sile w Wielkiej Brytanii. Do szpitali oraz na policję zgłasza się coraz więcej kobiet, które podczas zabawy w klubach nocnych zostały odurzone drinkami z narkotykami albo zastrzykami. 

Zobacz również: Brytyjczycy bojkotują kluby nocne. Powód? Spiking, czyli rosnąca fala ataków na kobiety

W odpowiedzi na tę falę ataków na kobiety przeprowadzono mnóstwo akcji mających na celu bojkot klubów nocnych. Brytyjczycy domagali się, aby ich właściciele zapewnili wszystkim gościom odpowiednią ochronę, a także protestowali przeciwko przerzucaniu winy ze sprawców molestowania seksualnego na ofiary. 

Jednak zdaniem wielu zostawanie w domach i bojkotowanie imprez to oddawanie pola gwałcicielom. Kobiety, które nie zdecydowały się wziąć udziału w tej akcji wyjaśniały, że chcą żyć normalnie, oraz że to nie one powinny rezygnować z rozrywek, aby czuć się bezpiecznie. To władze i społeczeństwo powinny zapewnić wszystkim obywatelom taką samą ochronę. 

Jednak póki co Brytyjki po raz kolejny postanowiły wziąć sprawę w swoje ręce i stworzyły wyjątkowy pub, prowadzony wyłącznie przez kobiety. Gdzie się otworzy? 

The Flowerhouse Pub. Bar prowadzony wyłącznie przez kobiety 

Bar prowadzony wyłącznie przez kobiety nosi nazwę The Flowerhouse Pub. Jest zlokalizowany w Londynie, w dzielnicy Marylebone, przy ulicy Chiltern Street. 

Jak informuje serwis inews.co.uk, pub zarządzany w całości przez zespół złożony z kobiet to pomysł Jo Jackson, która w przeszłości pracowała w firmie meblarskiej. Teraz połączyła siły z osobami prowadzącymi bar w londyńskiej dzielnicy Shoreditch. Przed oficjalnym otwarciem pub przeszedł gruntowny remont i zachwyca wystrojem wnętrz. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Flowerhouse Pub (@flowerhousepub)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Flowerhouse Pub (@flowerhousepub)

The Flowerhouse Pub jest miejscem stworzonym wyłącznie przez kobiety, ale wszyscy są w nim mile widziani – bez względu na płeć. Jednak podstawową misją Jo i jej zespołu jest wzmacnianie kobiet w branży hotelarsko-gastronomicznej, tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn. Bar będzie oferował możliwość odbycia praktyk oraz szkoleń dla kobiet, które marzą o stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Dzięki elastycznym godzinom pracy będzie też wspierał matki wracające z urlopów macierzyńskich i wychowawczych. 

Obecnie The Flowerhouse szuka nowych pracowników do swojego zespołu. Jak wyjaśniała Jo Jackson aplikować mogą wszyscy, bez względu na płeć, wiek czy dotychczasowe doświadczenie.  

Naszym celem jest inkluzywność. Chcę podkreślić fakt, że jest to przemysł zdominowany przez mężczyzn, w którym kobiety nie zajmują dużej liczby wyższych stanowisk. Chcę stworzyć przestrzeń, w której kobiety będą zachęcane do aplikowania na najwyższe stanowiska. Chodzi nam o wspieranie kobiet i tworzenie bardziej zróżnicowanego sektora. Tradycyjnie kobiety stały za barem, a mężczyźni byli ich właścicielami. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło, ale jeszcze niewystarczająco 

- wyjaśniała pomysłodawczyni The Flowerhouse Pub. 

Jackson dodała, że jej bar będzie również komfortowym miejscem dla kobiet, w którym nie będą musiały bać się o swoje bezpieczeństwo. 

Dorastałam w tej okolicy i nigdy nie czułam się bezpiecznie, gdy wychodziłam na miasto sama. Mężczyźni mogą pójść do baru na drinka bez obawy, że ktoś zacznie ich zaczepiać. jeśli kobieta wybierze się do pubu sama, z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że istnieje spore prawdopodobieństwo, iż ktoś zacznie ją podrywać. Kultura dla mężczyzn i dla kobiet jest zupełnie inna i chciałabym to zmienić. Nie chcemy chodzić tylko do kawiarni. 

To wyjątkowe miejsce na londyńskiej mapie otworzy się już 23 listopada.

Co sądzicie o takim barze? Wybralibyście się do The Flowerhouse Pub? 

Zobacz również: Mężczyzna napastował kobiety w pubie. Reakcja tego barmana zachwyciła cały Internet

Polecane wideo

Wybrano najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Ma 52 lata i zdaniem fanek w ogóle się nie starzeje
Wybrano najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Ma 52 lata i zdaniem fanek w ogóle się nie starzeje - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 1) 20.11.2021 22:00
Niech kupią ogórki w folii.
odpowiedz
Korona (Ocena: 1) 18.11.2021 23:37
Co za glupota. Promowanie lokalu tylko tym że jest się kobietą. Wcale nie rozwiązują problemu gwałtów. Tylko podłączyły się do tematu na topie by sie reklamować. Że im nie wstyd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2021 15:22
Ja bym chciała żeby pojawiły się puby ze strefą wyłącznie dla kobiet. Już mnie denerwuje to że gdy wychodzę z przyjaciółkami na plotki przy drinku zawsze musi przyczepić się jakiś koleś. Kiedy byłam nastolatką albo dwudziestoparolatką to było nawet miłe ale gdy teraz wszystkie jesteśmy mamami chciałybyśmy spokojnie poplotkować bez zakłóceń z zewnątrz...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.11.2021 02:23
Bez sensu, skoro mogą wejsc wszyscy. Raz, ze kobiety tez gwałcą. Dwa facet może powiedzieć, ze on się czuje kobieta i tez wejdzie. I skoro może pracować każdy to nie jest to bezpieczne miejsce. Każdy może mieć narkotyki przy sobie
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.11.2021 00:18
Bez sensu. Jest napisane że bar jest obsługiwany wyłącznie przez kobiety, a po chwili cyt. ,,Obecnie The Flowerhouse szuka nowych pracowników do swojego zespołu. Jak wyjaśniała Jo Jackson aplikować mogą wszyscy, bez względu na płeć... ,, Czyli faceci też mogą aplikować o pracę tam ? To mija się z celem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie