Facebook zmieni nazwę? Sensacyjne doniesienia o planach Marka Zuckerberga

Firma chce diametralnie zmienić swój dotychczasowy wizerunek.
Facebook zmieni nazwę? Sensacyjne doniesienia o planach Marka Zuckerberga
Fot. Unsplash
21.10.2021

Facebook bez wątpienia zrewolucjonizował sposób, w jaki komunikujemy się z innymi oraz w jaki korzystamy z Internetu. Jednak z czasem podejście wielu osób do tego portalu diametralnie się zmieniło. Początkowo każdy chciał mieć swój profil na tej platformie, a dziś coraz więcej internautów przestaje z niej korzystać na rzecz innych serwisów.

Zobacz również: „Anty-Facebook” podbija świat. Zgromadził miliony użytkowników i właśnie wchodzi do Polski

Od momentu powstania w 2004 roku Facebook wielokrotnie zmieniał swój wygląd i niektóre funkcjonalności. Teraz pojawiły się doniesienia o tym, że Mark Zuckerberg planuje kolejną rewolucję.

Facebook zmieni nazwę? Mark Zuckerberg planuje rewolucję

Jak informuje portal theverge.com, w najbliższym czasie Facebook ma ogłosić zmianę nazwy swojej firmy. Miałoby to nastąpić podczas corocznej firmowej konferencji Connect.

Zmiana miałaby dotyczyć nie samego portalu społecznościowego, ale całego przedsiębiorstwa. W ten sposób Facebook chce pokazać, że nie będzie dłużej skupiać się przede wszystkim na mediach społecznościowych, ale zamierza postawić głównie na wirtualną rzeczywistość (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Według informacji przekazanych przez theverge.com, firma Marka Zuckerberga miałaby skupić swoje działania wokół tzw. metaverse. Jak czytamy na portalu wirtualnemedia.pl, ma to być “platforma umożliwiająca użytkownikowi wykraczanie poza świat mediów społecznościowych, ale jednocześnie nadal (podobnie jak Facebook) służyć ma do porozumiewania się i wchodzenia w interakcje w rzeczywistości 3D”.

Z ustaleń serwisu theverge.com wynika, że Facebook już zatrudnił ponad 10 tys. specjalistów, którzy pracują nad oprogramowaniem i gadżetami związanymi z metaverse, czyli m.in. nad okularami AR. Zdaniem Marka Zuckerberga w ciągu najbliższych kilku lat mają one stać się tak wszechobecne jak smartfony.

Co sądzicie o takich planach Facebooka?

Zobacz również: Udostępniasz w mediach społecznościowych te 2 rzeczy? To mówi o Tobie coś bardzo niepokojącego

Polecane wideo

Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają
Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie