Jak często powinno się wymieniać szczoteczkę do zębów? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

Jeśli włosie jest „rozczochrane” i wygina się na boki, wiedz że przyszedł czas na zakupy.
Jak często powinno się wymieniać szczoteczkę do zębów? Odpowiedź może Cię zaskoczyć
Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels
04.10.2021

Już od najmłodszych lat jesteśmy uczone, że mycie zębów to jeden z najważniejszych elementów codziennej toalety. Mówi się, że optymalnie jest, gdy czyścimy je minimum dwa razy dziennie, ale w najlepszej rzeczywistości powinniśmy robić to po każdym posiłku. Co nam grozi, gdy nie będziemy regularnie sięgać po szczoteczkę i pastę? Lista negatywnych konsekwencji jest długa.

Przeczytaj też: Większość ludzi nieświadomie popełnia ten błąd, myjąc zęby. Chodzi o kolejność

Mycie zębów – co nam grozi, gdy nie będziemy regularnie czyścić uśmiechu?

Jeśli zaniedbujesz higienę jamy ustnej wiedz, że skazujesz się nie tylko na pogorszenie stanu zębów czy brzydki oddech. Skutkiem zaniedbania tego obszaru będzie też próchnica, krwawiące dziąsła, a także wypadanie zębów. Ponadto musisz liczyć się z większym ryzykiem powstawania problemów z sercem i nerkami, cukrzycy czy wrzodów żołądka. Jednocześnie rośnie też możliwość pojawienia się demencji, ropnia mózgu oraz zapalenia płuc.

Przeczytaj też: 5 błędów, które popełniasz podczas mycia zębów. Nic dziwnego, że ciągle się psują

Szczoteczka do zębów – jak często trzeba ją zmieniać?

Pamiętaj jednak, że problemem jest nie tylko brak higieny, ale również używanie nieodpowiednich narzędzi do czyszczenia uśmiechu, które mogą doprowadzić do choroby dziąseł. Co to znaczy nieodpowiednich? Mamy na myśli chociażby zużytą szczoteczkę. Jak często powinno się więc ją wymienić na nową? Przyjmuje się, że minimum raz na trzy miesiące powinnaś dokonać zamiany. Jeśli jednak szybciej zauważysz, że włosie jest „rozczochrane” i wygina się na boki, wiedz że przyszedł czas na zakupy. Co ważne – reguła ta dotyczy i manualnych i elektrycznych modeli.

Zaskoczona?

Polecane wideo

Metamorfozy uczestników „Top Model”. „Celowo ją oszpecili”
Metamorfozy uczestników „Top Model”. „Celowo ją oszpecili” - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Agnieszka (Ocena: 5) 12.10.2021 21:25
Jejjku słyszałam o tej szczoteczce, ona trochę droga jest nie ukrywam, ale widziałam te funkcje co tam są i jest całkiem multum możliwości.
odpowiedz
Marta (Ocena: 5) 06.10.2021 13:06
Nie rozumiem jak można nie wymieniać szczoteczki regularnie, na szczęście mam Oral-B iO9, a z tymi inteligentnymi funkcjami zawsze łatwiej pamiętać o wymianie końcówki ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie