W którą stronę porusza się koń? Ta animacja zdradza coś bardzo ważnego na Twój temat

Do przodu czy do tyłu? To wcale nie takie oczywiste.
W którą stronę porusza się koń? Ta animacja zdradza coś bardzo ważnego na Twój temat
Fot. Twitter/JuliaBradbury
31.08.2021

Iluzje optyczne potrafią wywołać naprawdę wielkie emocje. Wiele z nich z miejsca staje się viralami, ponieważ cały Internet kłóci się na temat tego, co właściwie przedstawiają. Ale iluzje optyczne mogą też zdradzić sporo na temat osobowości danej osoby, w zależności od tego co widzi ona na obrazku.

Zobacz również: Który symbol najbardziej Cię przyciąga? Twój wybór zdradza życiowy etap, na jakim się znajdujesz

Najlepszy przykład? Animacja, jaką obejrzycie poniżej. Przedstawia ona konia w ruchu. Pytanie tylko – w którą stronę porusza się zwierzę? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista.

Iluzja optyczna. W którą stronę porusza się koń?

Zagadką podzieliła się Julia Bradbury, angielska prezenterka telewizyjna. To właśnie ona zamieściła ten ciekawy filmik na Twitterze.

Jeśli widzisz konia poruszającego się do przodu, dominuje u ciebie lewa półkula mózgu. Jeśli widzisz, że porusza się do tyłu, masz dominującą prawą półkulę

- czytamy w opisie animacji.

Jak interpretować wyniki tej iluzji optycznej? Wszystko sprowadza się do teorii Rogera Wolcotta Sperry’ego, amerykańskiego neuropsychologa i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, którą zdobył w roku 1981 za prace dotyczące rozdzielonego mózgu. Zdaniem Sperry’ego prawa i lewa półkula mózgu funkcjonują inaczej i są odpowiedzialne za różne obszary i zdolności.

Według badań osoby z dominującą prawą półkulą mózgu są bardziej kreatywne, mają zdolności artystyczne, a w życiu kierują się przede wszystkim intuicją i emocjami. Z kolei osoby, u których dominuje lewa półkula mają zdolności analityczne, przywiązują wielką wagę do szczegółów i wszystko sprowadzają do logiki. Dobrze radzą sobie zwłaszcza z kwestiami wymagającymi różnych obliczeń.

Co sądzicie o tej iluzji optycznej? W którą stronę waszym zdaniem porusza się koń? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Zobacz również: Której osobie pomożesz w pierwszej kolejności? Zagadka z TikToka zdradza ważną informację o Twojej osobowości

Polecane wideo

„Dziewczyny z Dubaju”. Do Sieci trafiły pierwsze zdjęcia z kontrowersyjnego filmu
„Dziewczyny z Dubaju”. Do Sieci trafiły pierwsze zdjęcia z kontrowersyjnego filmu - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.09.2021 00:02
Hmmmm.... Jak dla mnie najpierw do tyłu, a na samym końcu do przodu. Jedyne wyjaśnienie, jakie mi przychodzi do głowy, to że najpierw patrzę emocjami, a po chwili trzeźwieję i górę bierze logika :D.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie