12 m2 i sedes w kuchni. Internauci nie mają litości dla tego ogłoszenia o wynajem

„Można jednocześnie gotować i dokonać defekacji” - kpią.
12 m2 i sedes w kuchni. Internauci nie mają litości dla tego ogłoszenia o wynajem
Fot. Pexels.com
30.08.2021

W związku z olbrzymim popytem na wynajmowaniu mieszkań można nieźle zarobić, więc nie brakuje właścicieli, którzy chcą się maksymalnie wzbogacić przy minimalnym wysiłku. I tak powstaje problem patowynajmu, czyli oferowania niewielkich lokali w kuriozalnym układzie i standardzie pozostawiającym sporo do życzenia za nieproporcjonalnie duże pieniądze. Niestety na polskim rynku nieruchomości można znaleźć całe mnóstwo tego typu ofert.  

Zobacz również: Okno przedzielone ścianą. Cały Internet śmieje się z tego mieszkania na wynajem

Jedna z nich dotyczy mieszkania na wynajem, które liczy sobie zaledwie 12 m2. Za taki metraż właściciel życzy sobie aż 1200 zł, nie wliczając w to innych opłat. Ogłoszenie wzbudziło wiele kontrowersji. 

Kawalerka 12 m2 za 1200 zł. Prysznic i toaleta w kuchni 

O tej kuriozalnej ofercie zrobiło się głośno za sprawą Patryka Spalińskiego, działacza społecznego i aktywisty miejskiego. To właśnie on zamieścił zdjęcia ilustrujące mikrokawalerkę do wynajęcia na Twitterze. 

Na fotografiach widzimy jedno podłużne pomieszczenie z podłogą wyłożoną płytkami. Po jednej stronie znajduje się meblościanka, po drugiej – kuchenne blaty ze zlewem i płytą indukcyjną, a także pralką. Jednak największą uwagę zwraca umieszczona w kącie kabina prysznicowa i toaleta, zupełnie nieoddzielone od reszty przestrzeni. Tym samym łazienka znajduje się w kuchni – albo odwrotnie. 

Patologia polskiego rynku mieszkaniowego. 1200 zł za 12 m2, mieszkanie na poddaszu, gdzie możesz wziąć prysznic i gotować jednocześnie. Przepisy o minimalnych 25 m2 powierzchni mieszkalnej są obchodzone bez żadnego problemu. Trzeba to ukrócić. Natychmiast 

- napisał Patryk Spaliński. 

Internauci raczej nie byli pod wrażeniem tej oferty. 

Wymiękam i leżę. Powiedz jeszcze, że drzwi wejściowe przy sedesie, żeby od sprawy nie wstawać, gdy goście w próg.  

Czy to jest po prostu kuchnia przerobiona na „mieszkanie”? 

Można jednocześnie gotować i dokonać defekacji. Co za luksus! 

Spotkaliście się kiedyś z podobnym ogłoszeniem? 

Zobacz również: W Polsce powstaje osiedle tylko dla dorosłych. Pary z dziećmi nie znajdą tam mieszkania

Polecane wideo

Córki Katarzyny Figury już nie są małymi dziewczynkami. Jak dziś wyglądają Koko i Kaszmir?
Córki Katarzyny Figury już nie są małymi dziewczynkami. Jak dziś wyglądają Koko i Kaszmir? - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.09.2021 09:41
Jak byłam studentką to miałam lepsze warunki, nigdy bym nie chciała mieszkać w takiej klitce. Teraz już mam swoje mieszkanie od fabryki domów i ono ma ponad 60 metrów. I sam mój salon jest większy niż cała ta kawalerka. Raczej osoba wynajmująca chętnego na to mieszkanie nie znajdzie.
zobacz odpowiedzi (1)
Katarzyna (Ocena: 5) 30.08.2021 22:56
Jak ktoś idzie rano na 8 na uczelnie, później idzie gdzieś dorywczo popracować, wraca aby się tylko pouczyć i idzie spać, to to mieszkanie jest ok. Tylko wstawiłabym parawan między kiblem i prysznicem a kuchnią i sypialnią. Oraz obniżyłam cene do 800 zł za wynajem wraz z wliczonymi meblami. Poza tym ludzie powinni zacząć płacić wysokie podatki za 3, 4 czy które tam mieszkanie. I to wysokie. A wszyscy mieliby gdzie mieszkać. Wyłączyć należałoby jedynie grunty orne pod uprawę, lasy i łąki, bo rolnicy i tak za grosze ciężko pracują i mają liche emerytury.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2021 19:39
Ludzie miejcie godność ludzką. Nikt by nie wynajmował to i patowynajem by się skończył gdyby takie klitki stały puste bo czynsz trzeba płacić..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.08.2021 17:43
Dla studenta idealne, nic w tym absurdalnego nie ma. I tak studenci wynajmują pokoje, a tu jest pokój od razu z kuchnią i mini łazienką. Można postawić ściankę, która oddzieli kibel i kabinę od reszty i będzie ok.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2021 08:49
Wolny rynek w Polsce tak wygląda, proszę państwa. Chciwość ludzka nie zna granic.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie