Czy masz oczy sanpaku? Według wierzeń to wyjątkowo zła wróżba

Taki wygląd ma świadczyć o tragicznych losach i nieszczęściu.
Czy masz oczy sanpaku? Według wierzeń to wyjątkowo zła wróżba
Fot. Unsplash
29.08.2021

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Zdaniem ekspertów można z nich wytyczać szereg bardzo istotnych informacji. Nasze oczy zdradzają m.in. kiedy jesteśmy czymś zainteresowani lub poruszeni, kiedy się czegoś boimy, a nawet kiedy kłamiemy. Na podstawie uważnej analizy czyjegoś spojrzenia możemy zinterpretować stan emocjonalny tej osoby.  

Zobacz również: Najrzadszy kolor oczu na świecie. Ma go niecały 1 procent ludzi

Według niektórych z oczu można wyczytać również informacje na temat przyszłych losów ich właściciela lub właścicielki. Taka wróżba nie zawsze okazuje się pomyślna, zwłaszcza w przypadku osób, które mają tzw. oczy sanpaku. Co to takiego i dlaczego ta cecha wyglądu uchodzi za zwiastun kłopotów i niebezpieczeństwa? 

Oczy sanpaku. Jak wyglądają i co oznaczają? 

“Sanpaku gan” czy też “sanpaku” to japoński termin oznaczający dosłownie “trzy białka”. U osób o takich oczach białko jest widoczne nie tylko po prawej i lewej stronie tęczówki, ale także w trzecim miejscu – pod tęczówką lub nad nią. 

Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami taki wygląd oczu stanowi wyjątkowo złą wróżbę. 

Przez tysiące lat mieszkańcy Dalekiego Wschodu zaglądali sobie w oczy szukając oznak tego napawającego lękiem zjawiska. Jakikolwiek objaw sanpaku oznaczał, że cały organizm człowieka - pod względem fizycznym, fizjologicznym i duchowym - jest niezrównoważony. Taki człowiek popełnił grzechy przeciwko porządkowi Wszechświata, przez co jest chory, nieszczęśliwy, niezrównoważony psychicznie, a według Zachodu także “podatny na wypadki”. Sanpaku jest ostrzeżeniem, znakiem od natury, że życie takiej osoby jest zagrożone - czeka ją wczesna i tragiczna śmierć 

- pisał w 1965 roku japoński filozof George Ohsawa. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Varius (@varius_ita)

Zgodnie z azjatyckimi wierzeniami oczy sanpaku mogą zwiastować różne zdarzenia w zależności od umiejscowienia trzeciego białka: 

  • sanpaku yin – to oczy z dodatkowym białkiem pod tęczówką. Według wierzeń taka cecha jest typowa dla osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu oraz narkotyków. Zdaniem niektórych takie osoby często uczestniczą w niebezpiecznych sytuacjach i nie zawsze wychodzą z nich cało 
  • sanpaku yang – to oczy z dodatkowym białkiem nad tęczówką. W przypadku takich osób niebezpieczeństwo kryje się w nich samych. Mówi się o nich, że mają gwałtowny charakter, są przepełnione agresją i często okazują się psychopatami 

Słynne osoby, które miały oczy sanpaku yin to m.in. księżna Diana i amerykański prezydent John F. Kennedy. Wiele osób jest zdania, że w ich przypadku złowieszcza wróżba zapisana w wyglądzie oczu sprawdziła się - zarówno księżna Walii jak i prezydent USA zginęli nagłą i gwałtowną śmiercią. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez for jackie 💐 (@vintagejackie)

Z kolei jednym z najsłynniejszych właścicieli oczu sanpaku yang był Charles Manson, który spędził większość życia w więzieniu z powodu zbrodni, które popełnił. To właśnie Manson stał m.in. za brutalnymi morderstwami ciężarnej Sharon Tate, żony Romana Polańskiego, jej przyjaciół oraz małżeństwa LaBianca. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Creeps In The Crypt (@creeps_in_the_crypt)

Wiedzieliście, że za tym fenomenem kryje się tak mroczne przesłanie? 

Zobacz również: Uważaj na te daty w 2021 roku. Nieszczęście wisi w powietrzu

Polecane wideo

Mają piękne oczy, ale nad nimi dzieje się coś dziwnego. Nie powinny same regulować brwi
Mają piękne oczy, ale nad nimi dzieje się coś dziwnego. Nie powinny same regulować brwi - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
smutek (Ocena: 5) 20.09.2021 15:50
Ja to mam i wszystko się zgadza. Z polskich gwiazd takie oczy ma Quebo.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 29.08.2021 16:05
To prawda. W takich ludziach jest szaleństwo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie