Rewolucja w uniformach stewardes. Obcisłe mundurki zastąpiły wygodne i nowoczesne stroje

Czy inne linie lotnicze pójdą śladem ukraińskich?
Rewolucja w uniformach stewardes. Obcisłe mundurki zastąpiły wygodne i nowoczesne stroje
Fot. Instagram.com (@skyup.aero/@vladislava.simonenko)
02.08.2021

Kandydatki do zawodu stewardesy muszą spełnić szereg wymagań. Warunkiem koniecznym jest znajomość języków obcych, przynajmniej angielskiego. Ale równie ważna jest tzw. miła aparycja, czyli odpowiedni wygląd. Do tego stopnia, że niektóre linie lotnicze są w stanie rozwiązać umowę z pracownicami, które przytyją. 

Zobacz również: Została zwolniona, bo miała... niecały kilogram „nadwagi”. Nigdy nie zgadniecie, co na to sąd

Na przestrzeni dekad przyjęło się, że stewardesy muszą być eleganckie, zadbane i kobiece. To znajduje odzwierciedlenie także w strojach większości kobiet pracujących w tym zawodzie – ich obcisłe uniformy podkreślają kobiece kształty. Praktycznie we wszystkich liniach lotniczych stewardesy muszą nosić ołówkowe spódnice i buty na obcasie.  

Takie stroje wprawdzie prezentują się elegancko, ale bez wątpienia nie są zbyt wygodne. Jednak większość pracodawców nie zaprząta sobie głowy wygodą zatrudnianych osób. Z innego założenia wychodzą ukraińskie linie lotnicze SkyUp Airlines, które przeprowadziły prawdziwą rewolucję jeśli chodzi o dress code swoich stewardes. Czy inne firmy z branży lotniczej pójdą ich śladem? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Авіакомпанія SkyUp Airlines (@skyup.aero)

Ukraińskie stewardesy rezygnują z obcisłych spódnic i szpilek 

O tej przełomowej decyzji linii SkyUp rozpisują się media na całym świecie. Parę dni temu przedstawiciele ukraińskiej firmy zaprezentowali zupełnie nowe stroje dla swoich pracownic. Tym samym linie lotnicze zerwały z tradycyjnym wizerunkiem stewardes, a postawiły przede wszystkim na ich wygodę i swobodę ruchów 

Zawód stewardesy powstał prawie sto lat temu. W tym okresie wiele się zmieniło, a co najważniejsze – zmieniła się kobieta. To wymaga nowej wizji zawodu, rewolucyjnych zmian. A teraz inicjujemy te zmiany 

- czytamy w poście SkyUp Airlines na Instagramie. 

Od teraz pracownice ukraińskich linii lotniczych będą nosić oversize’owe marynarki i luźne, ale jednocześnie eleganckie spodnie. Szpilki zastąpią wygodne sneakersy NikeAir. Stewardesy nie będą musiały też wiązać na szyi apaszek – zamiast tego mogą nosić je swobodnie przewieszone przez ramię. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @vladislava.simonenko

Zmiany objęły także fryzury i makijaż pracownic firmy SkyUp. To pożegnanie z tradycyjnym koczkiem – stewardesy mogą same decydować o tym, jakie uczesanie zaprezentują na pokładzie. Nie muszą dłużej upinać włosów, mogą natomiast zostawić je rozpuszczone. Linie lotnicze stawiają też na lżejszy i bardziej naturalny makijaż zainspirowany barwami błękitnego nieba i zachodzącego słońca. Jedynym śladem, który pozostał po starych uniformach jest pomarańczowy kolor – symbol linii SkyUp. 

A tak prezentowały się stroje ukraińskich stewardes jeszcze parę tygodni temu. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Авіакомпанія SkyUp Airlines (@skyup.aero)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Авіакомпанія SkyUp Airlines (@skyup.aero)

Jak podoba wam się nowy dress code wprowadzony przez firmę SkyUp? Chcielibyście, aby inne linie lotnicze poszły za ich przykładem? 

Zobacz również: Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić na pokładzie samolotu

Polecane wideo

„Najpiękniejsza stewardessa na świecie”. Na Instagramie ma grubo ponad pół miliona fanów
„Najpiękniejsza stewardessa na świecie”. Na Instagramie ma grubo ponad pół miliona fanów - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.08.2021 23:26
Serio, nikt się tu nie zastanawia, jak taka stewardesa was bezpiecznie ewakuuje z samolotu w zadymieniu, tylko czy ładnie wygląda? Jakoś bezpieczniej się czuję przy tych w pełnych butach i spodniach, niż przy kelnerkach w szpilkach i wąskiej spódnicy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.08.2021 19:57
Super! Bardzo mi się podoba. I to, że jest wybór - czy założyć sukienkę, czy spodnie, czy białą koszulę, czy t-shirt, czy zostać w marynarce. Kolor jest może trudny, ale ten odcień jest świetny, a dziewczyny mogą pracować w białej "górze", która już na pewno nietwarzowa nie będzie. Na zdjęciach widać, że dziewczyny zadowolone :) Stewardessy nie są hostessami, nie są tam dla "upiększania", tylko pracują. Ja jako podróżna / klientka zawsze czuję się lepiej, kiedy osoba mnie obsługująca jest ubrana wygodnie i komfortowo.
odpowiedz
Nutella (Ocena: 5) 03.08.2021 14:34
No i git. Wygoda jest bardzo ważna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.08.2021 07:21
Cieszę się że nie muszę chodzić do pracy ubrana na pomaranczowo, niezbyt twarzowo to wygląda do słowiańskiej urody xD
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 03.08.2021 07:17
Jest jeszcze jedna zaleta tych butów - gdy pasażer się awanturuje można mu zasadzić przysłowiowego "szpica". Balerinki się do tego nie nadają.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie