Dlaczego nie było końca świata w 2012 roku? „Majowie żyją i kultywują swoje tradycje”

Pradawne nauki w dalszym ciągu są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Dlaczego nie było końca świata w 2012 roku? „Majowie żyją i kultywują swoje tradycje”
fot. Unsplash
30.07.2021
Wiktoria Sobocińska

W 2012 roku cały świat wstrzymał oddech w oczekiwaniu na spektakularny koniec świata. Nic takiego jednak nie miało miejsca i można pokusić się wręcz o teorię, że ktoś niechcący przestawił cyferki... bowiem to w 2021 roku trwa pandemia, a planetę rok wcześniej zaatakował śmiertelny wirus.

Zobacz również: Proroczy artykuł sprzed 100 lat. Prognozy na 2022 rok okazały się niezwykle trafne

Dlaczego w 2012 roku nie było końca świata?

Gdy oglądamy opustoszałe obszary zamieszkałe niegdyś przez starożytne cywilizacje, możemy odnieść wrażenie, że tamte plemiona dawno wymarły. Nic bardziej mylnego.

Majowie żyją i kultywują swoje tradycje. W samej Gwatemali mieszka pięć milionów Majów, a do tego dochodzi przecież Meksyk, Salwador, czy Honduras

- tłumaczy Adriana „Tata” Rojas, która jest przewodnikiem duchowym Majów i specjalistką od ich świętego kalendarza, jak cytuje portal kobietaxl.pl.

koniec świata w 2012

Pradawne nauki w dalszym ciągu są u nich przekazywane z pokolenia na pokolenie. W centrum zainteresowania Majów od zawsze była natura, gwiazdy i ludzie. Mieli swój własny system matematyczny, oparty na dwudziestkach, a nie dziesiątkach. Byli mistrzami inżynierii i astronomii.

Dlaczego za istotny symbol wybrali akurat rok 2012?

Przeszliśmy cztery cykle i cztery żywioły. 21.12.2012 roku po raz pierwszy ludzkość wkroczyła w nowy, piąty cykl, tym razem związany z piątym żywiołem, eterem

- wyjaśnia Adriana „Tata” Rojas, jak cytuje portal kobietaxl.pl. 

Eter to niewidzialna, galaktyczna substancja, która stanowi nośnik energii. Nadszedł okres, kiedy musimy znaleźć równowagę pomiędzy energią męską i żeńską. Ten proces subtelnie odbywa się przez cały czas, mimo że żaden meteoryt nie wylądował na naszej planecie.

Ludzkość wchodzi od tamtego czasu na zupełnie nowy poziom duchowy. Tylko kompletni laicy mogli pomyśleć, że tego dnia wydarzy się legendarny koniec świata, jak twierdzi Adriana.

Według Majów proces ma potrwać 20 lat, dopóki... cywilizacja zachodnia nie zmieni swojego stylu życia i materialnego podejścia do niego. Zdaniem Adriany odczuwamy obecnie sporą duchową pustkę.

Zobacz również: Nowa wizja Jackowskiego nie napawa optymizmem. Należy już gromadzić zapasy?

Polecane wideo

Tak wygląda wnuczka Elvisa Presleya. Riley Keough ma 32 lata i robi karierę w kinie niezależnym
Tak wygląda wnuczka Elvisa Presleya. Riley Keough ma 32 lata i robi karierę w kinie niezależnym - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie