„Czy kobieta z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?”. Burza po materiale w śniadaniówce

Zdaniem widzów taki przekaz „napędza machinę hejtowania”.
„Czy kobieta z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?”. Burza po materiale w śniadaniówce
Fot. pytanienasniadanie.tvp.pl
05.07.2021

Z jakiegoś powodu takie pary wzbudzają wielkie, by nie powiedzieć niezdrowe zainteresowanie. Na widok przystojnego, wysportowanego mężczyzny idącego za rękę z kobietą w rozmiarze uznawanym powszechnie za plus size pojawiają się zdumione spojrzenia, stłumiony chichot, a nawet szydercze komentarze. Choć nie wszyscy mówią o tym głośno, w głębi duszy mimowolnie zadają sobie pytanie: “Jak to możliwe, że taki facet jest z taką kobietą?”.  

Zobacz również: „On musi cię naprawdę kochać!” - najgorsze teksty, które ciągle słyszą puszyste partnerki prawdziwych przystojniaków

Pary z dużą różnicą wagi są najlepszym przykładem na to, że wygląd w związku jest kwestią drugorzędną. Niestety w mediach wciąż powielana jest narracja, że osoby w takich relacjach powinny tłumaczyć się ze swoich wyborów, co tylko utrwala szkodliwe stereotypy. Ostatnio temat został poruszony w programie “Pytanie na Śniadanie”. W studiu TVP zastanawiano się nad tym, czy kobieta z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka. 

Kobieta z nadwagą i przystojny chłopak. Burza po materiale „PnŚ”

“Czy kobieta z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?” - tak zatytułowano materiał wyemitowany w niedawnym odcinku “Pytania na Śniadanie”.  

Kobiety plus size wyśmiewane i hejtowane! Czy dziewczyna z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?! Co myślicie? Komentujcie i włączcie TVP2  

- czytamy na fanpage’u programu na Facebooku. 

 

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy oburzonych widzów, którzy pisali, że każdy zasługuje na miłość bez względu na rozmiar 

Kobieta plus size jest równie piękna jak wszystkie inne i wielu mężczyzn nie ukrywa, że lubi takie kobiety. Każdy ma prawo być szczęśliwy. Miłość nie wybiera. 

Co za durne pytanie, czy kobieta przy kości może mieć przystojnego faceta. Bardzo puszysta nie jestem, ale super szczupła też nigdy nie byłam, jakoś na brak adoratorów nigdy nie narzekałam, a od prawie 17 lat jestem w szczęśliwym związku z moim mężem, niedawno stuknęła nam 15. rocznica ślubu. 

Każdy z nas ma prawo kochać i być kochanym. 

Prowadzący fanpage “PnŚ” postanowili odpowiedzieć na zarzuty, że przekazują widzom szkodliwe wzorce. 

Czego wy uczycie w tej telewizji? Potem zdziwienie, że w szkole się wyśmiewają przez wygląd czy ubranie (...). 

- napisała jedna z internautek. Śniadaniówka odpowiedziała: 

Czy zrozumiała Pani, że to nie nasze pytanie, tylko hejterów, którzy takim pytaniem wyśmiewali tę kobietę? O tym była ta rozmowa. 

Jednak komentujący zwrócili uwagę na fakt, że samo robienie z takiego tematu sensacji utrwala krzywdzące stereotypy. Dodali, że zdjęcie, którym zilustrowano materiał przedstawia zdrową kobietę o przeciętnym typie sylwetki. 

Takie wspominanie o otyłych napędza machinę hejtowania. I tak jest ze wszystkim. Aha, i zacznijmy od tego, że dla niektórych plus size zaczyna się od 65 kg. 

A na zdjęciu reklamującym rozmowę piękna, zdrowa, zgrabna kobieta. Gdzie tu plus size? 

Słabo chyba wam wyszło, bo co druga osoba nie zrozumiała waszego przesłania... Źle sformułowane pytanie i powszechny stereotyp - chude ładne, grube niekoniecznie. 

Tak ujęliście to pytanie, jakby kobiety plus size były brzydkie. 

Ta pani na zdjęciu jest bardzo apetyczna. Jestem pewna, że bardzo podoba się mężczyznom. 

A na zdjęciu normalna kobieta... Nieobrobiona w Photoshopie.. To jest plus size? 

Co sądzicie o tej dyskusji? 

Zobacz również: Popularna lekarka napisała, że dziwi się mężczyznom „z grubymi partnerkami”. Rozwścieczyła setki internautów

Polecane wideo

Pierwsza transpłciowa kobieta powalczy o koronę Miss USA. Poznajcie Katalunę Enriquez
Pierwsza transpłciowa kobieta powalczy o koronę Miss USA. Poznajcie Katalunę Enriquez - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.4 / 5
Zbig (Ocena: 3) 22.08.2021 14:24
Dla równowagi sprawdźmy jakie kryteria wyboru partnerów mają tinderelle. Czy niski chłopak może mieć dziewczynę? Dziewczyny używające serwisów randkowych wybierają wysokich i to jest ich zdaniem ok. Na tej samej zasadzie chłopcy mają prawo wybierać dziewczyny o parametrach mieszczących się w jakichś granicach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.07.2021 07:11
A czy pani prowadząca PnŚ to już okaz super woman? Dla mnie jest brzydka i za chuda.Jak przystojny facet może mieć chudzielca ????
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2021 21:01
Czy kobieta z blond włosami może mieć brzydkiego faceta? Jak my,slicie?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.07.2021 06:47
Gruba beka dobrze kisi.......
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.07.2021 13:36
Och jejku , jejku! Julki z Twittera znów się zesrały. I pewnie co druga z nich także z nadwagą.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie