Jak nagrać ciekawe Instastories? Sprawdź te 3 rady!

Podpowiadamy, jak sprawić, aby Twoje stories wyglądały jeszcze lepiej.
Jak nagrać ciekawe Instastories? Sprawdź te 3 rady!
fot. materiały prasowe
29.06.2021

Prowadzenie kont w social mediach to już pewien standard, który pozwala śledzić życie prywatne swoich znajomych, ale także być na bieżąco z nowinkami z życia polskich i zagranicznych celebrytów. Największą popularnością cieszy się obecnie Instagram, który w 2016 roku wprowadził funkcję „Instastories”. Relacje w formie krótkich filmików z miejsca zjednały sobie serca wszystkich użytkowników, zarówno  początkujących, jak i wytrawnych influencerów, dla których jest to jeden z najszybszych kanałów komunikacji. Nagranie ciekawego instastories to jednak nie lada sztuka, którą warto opanować. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Jak działa InstaStory?

Funkcja instastory umożliwia publikowanie zdjęć i kilkusekundowych filmików, które są dostępne w relacji przez 24 godziny dla wszystkich użytkowników aplikacji. Wyjątkiem są konta prywatne. Z czasem funkcję tę rozszerzono o opcję zapisania instastories w wyróżnionych relacjach, dzięki czemu jest widoczna na profilu nie 24 godziny, a do momentu jej usunięcia przez autora. Jest to bardzo popularna opcja wśród influencerów współpracujących ze znanymi markami, dzięki której można szybciej i skuteczniej nawiązywać relacje z odbiorcami.

Jak nagrywać IG Stories – oswojenie z kamerą

Nie każdy czuje się swobodnie przed kamerą czy obiektywem, dlatego też swoją przygodę z Instastories warto rozpocząć od oswojenia się z tą formą przekazu. Trening czyni mistrza, a każda kolejna minuta spędzona na nagrywaniu treści pozwala dopracować swój image do perfekcji. Na próbnych filmikach można łatwo wychwycić niekontrolowane ruchy, dzięki czemu łatwiej je wyeliminować.

Jak nagrywać ciekawe Instastories – planowanie tematów

Spontaniczne relacje na Instagramie to rzadkość wśród najpopularniejszych influencerów. Większość twórców zarabiających na publikacji treści w serwisie dokładnie je planuje, najczęściej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pozwala to kontrolować częstotliwość udostępniania relacji, zwłaszcza gdy w grę wchodzi promocja produktów czy eventów. Reklama to jednak nie wszystko – followersi bardzo entuzjastycznie podchodzą do stories na temat osobistych obserwacji, przemyśleń czy inspiracji, a także życia zawodowego czy prywatnego.

Jak nagrywać relacje na Instagramie – dodatkowe funkcje

Podczas tworzenia instastory warto korzystać z funkcji dostępnych z poziomu aplikacji. Bardzo popularnym rozwiązaniem są filtry, którymi warto się trochę zabawić, ale jednocześnie nie można przesadzać. Obserwatorzy chętniej klikają w relację, gdy widzą naturalność i podobieństwa do swojego życia. Nie można też zapomnieć o takich opcjach jak boomerang czy slow-motion, które urozmaicają treści. Jak jeszcze skuteczniej zaangażować użytkowników w interakcje? Ankiety, pytania, GIF-y, quizy, odliczanie, znaczniki to tylko niektóre funkcje, które przyciągną nowych followersów.

Więcej informacji na temat instastories znajdziesz na: https://scroll.morele.net/.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie