UFO jednak istnieje? Amerykanie opublikowali długo wyczekiwany raport

Na 144 doniesienia o „niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych” da się wyjaśnić tylko jedno.
UFO jednak istnieje? Amerykanie opublikowali długo wyczekiwany raport
Fot. iStock
02.07.2021

Ludzkość od zawsze poszukuje śladów życia w kosmosie. Wiele osób jest przekonanych, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie, i że na innych planetach istnieją obce cywilizacje. Co jakiś czas pojawiają się nowe doniesienia o tym, że ktoś zobaczył na niebie UFO, czyli niezidentyfikowany obiekt latający. 

Zobacz również: Nagranie UFO nad Polską mrozi krew w żyłach. „Nie widziałem skrzydeł, leciał bardzo powoli”

Kwestię UFO bada m.in. amerykański wywiad, który właśnie opublikował najnowszy raport na temat tzw. niewyjaśnionych zjawisk powietrznych (“unidentified aerial phenomenon”, UAP). Wynika z niego, że na 144 zaobserwowane w ostatnich latach przypadki tylko jeden dało się wyjaśnić w racjonalny sposób. 

Raport na temat UFO: 143 niewyjaśnione zjawiska powietrzne

Jak podaje CNN, raport amerykańskiego wywiadu wspomina o 144 przypadkach obserwacji tajemniczych zjawisk z lat 2004-2021. Aż 143 z nich pozostają bez jednoznacznego wyjaśnienia, zaś jedno przypisano naturalnemu zjawisku. 80 zjawisk zaobserwowano za pomocą więcej niż jednego przyrządu. W 18 przypadkach zaobserwowano obiekty wykazujące "niezwykłe schematy ruchu i charakterystykę lotu", zdające się wskazywać na zaawansowane technologie. 

Większość niewyjaśnionych zjawisk powietrznych zaobserwowali piloci marynarki wojennej, którzy twierdzą, że widzieli UFO na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w latach 2014-2015. Utrzymują, że tajemnicze obiekty poruszały się z wyjątkową prędkością, zwrotnością i przyspieszeniem, i że nigdy wcześniej nie widzieli podobnych zjawisk. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @the_ufo_secret

Czy to oznacza, że rzeczywiście nie jesteśmy sami w kosmosie? Na to raport Amerykanów nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Jak czytamy, jego autorzy nie są w stanie zaproponować jednego wyjaśnienia dla zaobserwowanych zjawisk powietrznych. Wśród hipotez pojawiają się m.in. tajne programy rządu USA oraz technologie Rosji lub Chin. Ponadto zwrócono uwagę na zjawiska naturalne czy obiekty zanieczyszczające pole widzenia. 

Autorzy raportu podkreślają, że do pełnego zrozumienia zarejestrowanych zjawisk potrzebne są dalsze badania i inwestycje. 

Zobacz również: To zdjęcie przedstawia... statek kosmiczny obcej cywilizacji! Naukowcy są tego pewni

Polecane wideo

Naukowcy okrzyknęli ją ideałem piękna. Ciało tej modelki ma doskonałe proporcje
Naukowcy okrzyknęli ją ideałem piękna. Ciało tej modelki ma doskonałe proporcje - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 02.07.2021 06:44
Bajki od bajkopisarzy. Stado baranów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie