Jak to jest być w śpiączce? Szczere wyznania osób, które jej doświadczyły

„Śpiączka nie była ciemnością. Była po prostu brakiem istnienia”.
Jak to jest być w śpiączce? Szczere wyznania osób, które jej doświadczyły
Fot. Unsplash
03.07.2021

Z języka greckiego “koma”, czyli śpiączka oznacza “głęboki sen”. To zaburzenie świadomości i przytomności, które może powstać m.in. w wyniku urazów mózgu, udaru albo powikłań po niektórych chorobach, np. cukrzycy. 

Zobacz również: „Zanim się urodziłem, byłem kimś innym”. Twierdzą, że obecne życie jest ich kolejnym wcieleniem

Dla osób postronnych większość przypadków wygląda tak samo – pacjent w śpiączce nie reaguje na żadne bodźce i nie ma z nim kontaktu. Jednak doświadczenia osób, które obudziły się z komy są skrajnie różne. Portal indy100.com przytacza wypowiedzi ludzi, którzy wybudzili się ze śpiączki. Co działo się z nimi w tym czasie? 

Jak to jest być w śpiączce? Wyznania osób, które jej doświadczyłyFot. Unsplash

Jak to jest być w śpiączce? Wyznania osób, które jej doświadczyły 

W popkulturze śpiączka często jest przedstawiana jako sen. Jednak internauta o pseudonimie @iwillcorrectyou miał zupełnie inne doświadczenie. Oto, jak opisał je na forum Reddit: 

Byłem praktycznie martwy przez ponad godzinę. Ludzie często pytają mnie, czy słyszałem głosy mojej rodziny albo czy śniłem. Odpowiedź brzmi: nie. W mojej pamięci jest olbrzymia dziura, która zaczyna się mniej więcej na dwa tygodnie przed tym, jak zapadłem w śpiączkę, aż do tygodnia po tym, jak się “obudziłem”. Piszę “obudziłem” w cudzysłowie, ponieważ budziłem się, zadawałem parę nieskładnych pytań, znowu zasypiałem, potem znów się budziłem i zadawałem dokładnie te same pytania w dokładnie tej samej kolejności. To powtórzyło się jakieś 6-7 razy.  

Śpiączka nie była ciemnością. Była po prostu brakiem istnienia. Pamiętam, że nie mogłem uwierzyć, że jest już połowa października, a ostatni dzień, jaki pamiętałem, był pod koniec września. 

Zupełnie inne doświadczenia opisał dziennikarz Geoffrey Lean, który słyszał wszystko, co działo się wokół niego. 

Ponadto czułem w swojej dłoni dłoń mojej żony, nasze palce były ze sobą splecione. Słyszałem jak opowiada mi o tym, że z dziećmi wszystko w porządku, że ludzie z ich szkół i z mojego biura przesyłają nam mnóstwo wsparcia. Nie rozumiałem, co ona robi w tym dziwnym świecie, do którego trafiłem, ale jej obecność bardzo dodawała mi otuchy. 

Osoby, które wybudziły się ze śpiączki często spotykają się z pytaniem czy pamiętają moment, w którym straciły kontakt z rzeczywistością. Oto, co miała na ten temat do powiedzenia internautka o pseudonimie @heyrainyday na forum Reddit: 

Nie pamiętam, że byłam w śpiączce ani tego, jak się obudziłam. Straciłam parę lat wspomnień sprzed tego wydarzenia, a mój mózg zaczął “zapisywać” informacje dopiero około 6 tygodni po tym, jak się obudziłam. 

Mieliście styczność z osobami, które wybudziły się ze śpiączki? 

Zobacz również: On wie, co czeka nas po śmierci. Teoria Michaela Newtona daje do myślenia

Polecane wideo

Nawiedzone zdjęcia. Te fotografie mają być dowodem na istnienie życia po śmierci
Nawiedzone zdjęcia. Te fotografie mają być dowodem na istnienie życia po śmierci - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.07.2021 12:28
Śpiączka, może wystąpić po dużej ilości środków nasennych, alkoholu lub narkotyków...bodzcuje się wszystkie zmysły...ulubiona muzyka, ulubiony film, głosy dzieci , głosy krewnych, dotyk , zapachy jedzenia, zapach perfum , krople soku lub herbaty do ust ... wiem , że komórki macierzyste pomagają się obudzić...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.07.2021 10:41
Czy jak wpadnę w śpiączkę na koniec łka lat, to mój pracodawca będzie nadal płacił za mnie składki?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.07.2021 08:23
Tylko tyle? Bardzo ciekawy artykuł ale za krótki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie