„Najgorsi kierowcy na drogach”. Chodzi o posiadaczy samochodów pewnej konkretnej marki

Miłośnicy motoryzacji nie mają co do tego żadnych wątpliwości.
„Najgorsi kierowcy na drogach”. Chodzi o posiadaczy samochodów pewnej konkretnej marki
Fot. Pexels.com
23.06.2021

Dla jednych prowadzenie samochodu jest relaksem i przyjemnością, ale dla innych to bardzo stresujące doświadczenie, zwłaszcza jeśli mówimy o jeździe po mieście. Ruch uliczny bywa bardzo natężony, arterie korkują się, a kierowcom często puszczają nerwy, tym bardziej, że kultura prowadzenia pojazdów w naszym kraju pozostawia niestety sporo do życzenia.

Zobacz również: 5 nieoczywistych wykroczeń, za które możesz dostać mandat. Lepiej miej tego świadomość

Zajeżdżanie sobie drogi, wymuszanie pierwszeństwa, obelgi i wygrażanie - takie scenariusze nie są obce wielu kierowcom, bez względu na kraj, z którego pochodzą. Co ciekawe, zdaniem miłośników motoryzacji o zachowaniu kierowców ma świadczyć marka prowadzonych przez nich pojazdów. Ostatnio wskazali właścicieli samochodów, którzy są bezapelacyjnie najgorsi na drogach.

Najgorsi kierowcy świata. Jaką marką samochodów jeżdżą?

Na to pytanie odpowiadały 4 tys. osób w ramach ankiety przeprowadzonej przez serwis moneybarn.com. Większość z nich, bo aż 39,1 proc. jako najgorszych kierowców wskazało właścicieli pojazdów marki BMW.

Prawie 40 proc. ankietowanych stwierdziło, że kierowcy BMW najczęściej powodują wypadki drogowe – to ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku innych marek. Jak dodają twórcy badania wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej frazę: “Dlaczego kierowcy BMW...”, a otrzymamy podpowiedzi w stylu: “są tak znienawidzeni”, “są tacy aroganccy” albo wręcz “to idioci”.

Na drugim miejscu w tym dość niechlubnym rankingu znaleźli się posiadacze samochodów marki Audi – oddano na nich 14,1 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęli kierowcy prowadzący pojazdy niezwiązane z żadną konkretną firmą - w tym przypadku chodziło o osoby kierujące białymi vanami (7,9 proc.).

Biały van, który często pojawia się w reklamach, jest utożsamiany z pojazdami dostawczymi albo kierowanymi przez budowlańców, hydraulików itp. Prawie 8 proc. ankietowanych jest zdania, że to właśnie oni są najgorszymi kierowcami na drogach

- komentował Tim Schwarz z serwisu moneybarn.com.

Ekspert podkreślił też, że wyniki badania są bardzo subiektywne i nie mogą być stosowane jako miara umiejętności innych kierowców.

Istnieje powszechne, ale błędne przekonanie, że wszystkie osoby, które jeżdżą konkretną marką, taką jak BMW czy Audi, są gorszymi kierowcami. Wszystko jest jednak subiektywne, a pojazd, którym jeździsz, wcale nie czyni cię gorszym kierowcą.

Co sądzicie o takich wynikach ankiety?

Zobacz również: Instruktorzy opowiedzieli o swoich najgorszych kursantach: „Oni naprawdę nie powinni mieć prawa jazdy”

Polecane wideo

Wielki horoskop miłosny na lato 2021
Wielki horoskop miłosny na lato 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
Wojtek53 (Ocena: 5) 27.11.2021 12:38
Tak to jest, że BMW oznacza gruby kark i pusty łeb.
odpowiedz
emert z Wrocławia (Ocena: 5) 27.11.2021 10:30
Uważam, że autor artykułu mocno przesadził.BMW jeżżą nie tylko młodziankowie w dresach odwożący w stanie wskazującym laski z dyskotek ale również ludzie starsi którzy się czegoś w życiu dorobili itd. Ktoś kto wywala 200 tys. na auto chce w pełni lub chociaż częściowo wykorzystać jego możliwości. Ja osobiście nigdy na swoim BMW nie jadę więcej niż 165.Wszystko zależy od warunków po czym się auto toczy, umiejętności kierowcy, jakości opon itd.Jest sporo idiotów na naszych drogach niekoniecznie na BMW czy też Audi którzy wprawiają swoimi popisami o zawrót głowy. Ale taka jest cała Polska. Zdecydowanie jestem za mocnymi mandatami i sankcjami ze strony policji. Podejrzewam że jest wiele tzw. ludzkich odruchów zazdrości w stosunku do posiadaczy tej marki a lekkomyślni kierowcy tylko psują jej wizerunek. Jest to dobre auto,mocne i dość komfortowe.A w polskich warunkach niestety nie każdego na nie stać. Wadą nr1 jest wściekle drogi serwis i popularność wśród złodziei.Hough.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2021 10:06
Psychopata pisze o BMW bo ma fiata 126.
odpowiedz
znakzakazu (Ocena: 5) 27.11.2021 06:48
BMW to nie stan posiadania, to stan umysłu. Te samochody z silniejszymi silnikami od większości dają przewagę "fizyczną" (przyśpieszenie i szybkość), co najczęściej nie idzie w parze z intelektualną. Za 3 tys. można kupić czarne bmw, ale nie można kupić rozumu. Do tego dochodzi trudny w prowadzeniu tylny napęd.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.06.2021 08:42
BMW i jeszcze na rejestracjach tje 😂😂
odpowiedz

Polecane dla Ciebie