„Najgorsi kierowcy na drogach”. Chodzi o posiadaczy samochodów pewnej konkretnej marki

Miłośnicy motoryzacji nie mają co do tego żadnych wątpliwości.
„Najgorsi kierowcy na drogach”. Chodzi o posiadaczy samochodów pewnej konkretnej marki
Fot. Pexels.com
23.06.2021

Dla jednych prowadzenie samochodu jest relaksem i przyjemnością, ale dla innych to bardzo stresujące doświadczenie, zwłaszcza jeśli mówimy o jeździe po mieście. Ruch uliczny bywa bardzo natężony, arterie korkują się, a kierowcom często puszczają nerwy, tym bardziej, że kultura prowadzenia pojazdów w naszym kraju pozostawia niestety sporo do życzenia.

Zobacz również: 5 nieoczywistych wykroczeń, za które możesz dostać mandat. Lepiej miej tego świadomość

Zajeżdżanie sobie drogi, wymuszanie pierwszeństwa, obelgi i wygrażanie - takie scenariusze nie są obce wielu kierowcom, bez względu na kraj, z którego pochodzą. Co ciekawe, zdaniem miłośników motoryzacji o zachowaniu kierowców ma świadczyć marka prowadzonych przez nich pojazdów. Ostatnio wskazali właścicieli samochodów, którzy są bezapelacyjnie najgorsi na drogach.

Najgorsi kierowcy świata. Jaką marką samochodów jeżdżą?

Na to pytanie odpowiadały 4 tys. osób w ramach ankiety przeprowadzonej przez serwis moneybarn.com. Większość z nich, bo aż 39,1 proc. jako najgorszych kierowców wskazało właścicieli pojazdów marki BMW.

Prawie 40 proc. ankietowanych stwierdziło, że kierowcy BMW najczęściej powodują wypadki drogowe – to ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku innych marek. Jak dodają twórcy badania wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej frazę: “Dlaczego kierowcy BMW...”, a otrzymamy podpowiedzi w stylu: “są tak znienawidzeni”, “są tacy aroganccy” albo wręcz “to idioci”.

Na drugim miejscu w tym dość niechlubnym rankingu znaleźli się posiadacze samochodów marki Audi – oddano na nich 14,1 proc. głosów. Trzecie miejsce zajęli kierowcy prowadzący pojazdy niezwiązane z żadną konkretną firmą - w tym przypadku chodziło o osoby kierujące białymi vanami (7,9 proc.).

Biały van, który często pojawia się w reklamach, jest utożsamiany z pojazdami dostawczymi albo kierowanymi przez budowlańców, hydraulików itp. Prawie 8 proc. ankietowanych jest zdania, że to właśnie oni są najgorszymi kierowcami na drogach

- komentował Tim Schwarz z serwisu moneybarn.com.

Ekspert podkreślił też, że wyniki badania są bardzo subiektywne i nie mogą być stosowane jako miara umiejętności innych kierowców.

Istnieje powszechne, ale błędne przekonanie, że wszystkie osoby, które jeżdżą konkretną marką, taką jak BMW czy Audi, są gorszymi kierowcami. Wszystko jest jednak subiektywne, a pojazd, którym jeździsz, wcale nie czyni cię gorszym kierowcą.

Co sądzicie o takich wynikach ankiety?

Zobacz również: Instruktorzy opowiedzieli o swoich najgorszych kursantach: „Oni naprawdę nie powinni mieć prawa jazdy”

Polecane wideo

Wielki horoskop miłosny na lato 2021
Wielki horoskop miłosny na lato 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.06.2021 08:42
BMW i jeszcze na rejestracjach tje 😂😂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2021 17:22
No i trzeba też zwrócić uwagę na to, że BMW, Audi czy "białe dostawczaki" niezwykle często pojawiają się na drogach. Jak coś jest tak popularne to z automatu jest na szczycie różnego rodzaju rankingów ilościowych. Jakby okazało się, że "najgorszymi kierowcami" są np.właściciele Isuzu czy Land Rover to wtedy można by się było zdziwić, i wtedy faktycznie wynik byłby wiarygodny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2021 16:24
Hahaha, wiedziałam że chodzi o Bardzo Małych Wieśniaków na drodze :D
zobacz odpowiedzi (2)
xxxx (Ocena: 5) 23.06.2021 14:55
Osobiscie zauważylam, że przerażająca większość kierowców BMW (których ja widuję), nie ma pojęcia co to kierunkowskaz i do czego służy. Serio, najpierw mówię sobie pod nosem "kierunek chociaż włącz jak się wpychasz"- później patrze na znaczek- a tam bmw :D
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.06.2021 13:16
Sebixy z Bardzo Małymi Wackami, mało zarabiający, nie ogarniają że Będą Mieli Wydatki, bo BMW to drogie, skomplikowane auta. Poza tym autorzy badania chyba badali tylko stereotypowe zachowania królów prostej w E30 i E36. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie