Tatuaże, których nie chce wykonać żaden artysta. Powód? Przynoszą pecha

Lepiej nie uwieczniać ich na skórze.
Tatuaże, których nie chce wykonać żaden artysta. Powód? Przynoszą pecha
Fot. Instagram.com (@igtattoogirls)
24.06.2021

Dla wielu osób tatuaż jest świetnym sposobem na wyrażenie siebie albo upamiętnienie ważnego wydarzenia lub osoby ze swojego życia. Należy jednak mieć na uwadze, że to wzór, który zostanie z nami już na zawsze, dlatego przed wizytą w studiu warto upewnić się, że tatuaż nie będzie tylko chwilowym kaprysem. 

Zobacz również: 6 pytań, które powinnaś zadać tatuatorowi przed zrobieniem pierwszego tatuażu

Ale to nie jedyna rzecz, nad którą warto się zastanowić zanim oddamy się w ręce tatuatora. Zdaniem artystów od zdobienia ciała tuszem pewne wzory mogą być wyjątkowo złym wyborem, ponieważ... przynoszą pecha. Jakie tatuaże mogą sprowadzić na nas nieszczęście? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tattoo Inkspiration 💙 (@igtattoogirls)

Wzory tatuaży, które przynoszą pecha 

Imię ukochanego/ukochanej 

Bez względu na to, jak dobrze wam się układa, zdaniem tatuażystów uwiecznianie imienia swojej drugiej połówki na skórze to wyjątkowo zły pomysł. “To jak klątwa rzucona na związek. Czy to trzy tygodnie, miesiące czy lata później, taka osoba prawie zawsze przychodzi do mnie, żeby zakryć czymś ten tatuaż” - mówił w rozmowie z portalem buste.com tatuator Tyson Weed. 

Odwrócony krzyż 

W świecie filmów i muzyki ten symbol kojarzy się ze wszystkim, co demoniczne. Tatuatorzy radzą, aby zawsze zastanowić się nad tym, w jakiej orientacji uwiecznić ten wzór. “Wiele osób prosi o krzyż na przedramieniu i chcą, żeby był zwrócony w ich stronę, bo to tatuaż dla nich. Ale w ten sposób dla reszty świata krzyż jest odwrócony, co może być uznawane za pechowe” - wyjaśniała Jordanne Le Fae. 

Niedokończony tatuaż smoka 

“W kulturze Chin za pechowe uważa się wypełnianie tuszem oczu smoka, jeśli tatuaż nie jest jeszcze ukończony. Jako że oczy są uznawane za okno dla duszy, smok będzie czuł ból podczas tatuowania” - tłumaczyła ta sama artystka. 

Liczba 666 

“Wibracje tej liczby są uznawane za symbol bestii. Niektóre osoby, które zrobiły sobie ten tatuaż nawet w ramach żartu przekonały się o tym, że w jakiś sposób sprowadził na nie dziwne i negatywne sytuacje” - mówiła Lisa Barretta, cytowana przez portal bustle.com. 

“Węzeł poległych” 

Valknut, zwany także “węzłem poległych” albo “sercem Hrungnira” to znak runiczny związany z mitologią nordycką. Jest to znak wojowników, którzy polegli z mieczem w ręku i udają się do Walhalli. “Niektórzy wierzą, że taki tatuaż przynosi pecha, ponieważ kojarzy się ze śmiercią” - tłumaczyła ta sama tatuatorka. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Diego Peralta Oro (@diego.peralta.tattoo)

Sigil 

Sigil to symbol stworzony dla specyficznego celu, magicznego życzenia. Oznacza także pieczęć, czyli występującą w tradycji okultystycznej obrazkową sygnaturę (podpis, znak, imię) demona, anioła lub innej istoty. “Te znaki są używane jako środek do wypełnienia luki między świadomym a podświadomym umysłem. Programują twoją podświadomość, aby wzmocnić twój sigil. Niektóre symbole mogą niekorzystnie wpłynąć na twoją świadomość” - kontynuowała Barretta. 

Makabryczne symbole 

“Czasami tatuaże przedstawiające makabryczne obrazy, takie jak zakrwawione noże albo postaci demonów mogą sprowadzić na daną osobę złą energię. Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów, a tatuaże są właśnie obrazami, które w przedziwny sposób przekazują różne rzeczy i przyciągają energię” - mówiła ta sama artystka.  

Zobacz również: Pokaż, gdzie masz tatuaż, a my powiemy Ci, co to o Tobie mówi

Polecane wideo

Tatuaże na biodrach: Nie rzucają się w oczy i są szalenie zmysłowe ♥
Tatuaże na biodrach: Nie rzucają się w oczy i są szalenie zmysłowe ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie