Pandemia jednak przyczyniła się do baby boomu? W tym kraju urodziło się najwięcej dzieci od ponad 20 lat

Takich danych nie zarejestrowano od 1998 roku.
Pandemia jednak przyczyniła się do baby boomu? W tym kraju urodziło się najwięcej dzieci od ponad 20 lat
Fot. Unsplash
17.06.2021

Po wybuchu pandemii koronawirusa i wprowadzeniu lockdownu oraz ograniczeń w kwestii przemieszczania się utknęliśmy w mieszkaniach na długie miesiące. Część ekspertów zaczęła prognozować, że ta nietypowa sytuacja będzie miała skutek w postaci baby boomu, czyli narodzin o wiele większej liczby dzieci niż zazwyczaj. 

Zobacz również: Przymusowa kwarantanna zbliża nas do siebie. Czy za 9 miesięcy czeka nas baby boom?

Czy wizje snute przez ekspertów się sprawdziły? Nie do końca. Na pewno nie możemy mówić o globalnym baby boomie, jakiego spodziewało się wiele osób. Jest jednak kraj, który zanotował największą liczbę urodzeń od ponad 20 lat. Zdaniem statystyków ma to związek właśnie z pandemią koronawirusa. 

Koronawirus. Baby boom w Niemczech po pandemiiFot. Unsplash

Koronawirus. Baby boom w Niemczech po pandemii 

Tym krajem są Niemcy, gdzie w marcu 2021 roku przyszło na świat prawie 66 tys. dzieci, podaje serwis dw.pl. Tak wysoką liczbę urodzeń w tym miesiącu odnotowano ostatnio w 1998 roku. W porównaniu do marca ubiegłego roku liczba urodzeń wzrosła o 5900, czyli o ok. 10 proc. Tak wynika z danych udostępnionych przez Federalny Urząd Statystyczny. 

Zdaniem ekspertów ten baby boom jest związany z pandemią koronawirusa... poniekąd. Statystycy wskazują, że w maju 2020 roku w Niemczech pierwsza fala pandemii zaczęła słabnąć, więc władze tego kraju podjęły decyzję o łagodzeniu restrykcji. Obywatele mogli znów wychodzić z domów i spotykać się z innymi ludźmi. Dokładnie 9 miesięcy później, w marcu 2021, nastąpił baby boom. 

Zobacz również: W tym miesiącu urodzi się o wiele więcej dzieci niż zwykle. Wiemy, co kryje się za tym fenomenem

Polecane wideo

12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”?
12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Monika (Ocena: 5) 17.06.2021 15:46
Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2021 14:58
Przynajmniej jest jedna dobra rzecz, na którą wpłynęła pandemia. U mojej siostry też się szkrab urodził. W weekend idę w odwiedziny. Już dla młodego kupiłam maskotkę z sensillo i kolorowe pieluszki. Każdy się cieszy, że nowy członek pojawił się w rodzinie. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie