Lista „przesądnych prezentów”. Jakich upominków nie chcemy dawać bliskim?

Najbardziej popularne przesądy związane z prezentami.
Lista „przesądnych prezentów”. Jakich upominków nie chcemy dawać bliskim?
Fot. pexels
23.06.2021

Czerwiec to miesiąc, w którym odbywa się wiele ślubów, trwają jeszcze komunie oraz obchodzimy m.in. Dzień Ojca czy popularne imieniny. Jest więc wiele okazji do obdarowania bliskich upominkami, dlatego warto poznać kilka najpopularniejszych przesądów, związanych z prezentami. Tym bardziej, że nie wiemy czy osoba, którą chcemy obdarować nie jest przesądna.

Przed wyborem podarunku najczęściej zastanawiamy się czy dana osoba ucieszy się z upominku czy ile powinniśmy wydać na upominek. Rzadko myślimy o prezentach w kategorii przesądów z nimi związanych, dlatego przedstawiamy listę tych najbardziej popularnych, o których wspominają jeszcze czasem babcie.

Zobacz także: Ile świadkowa powinna włożyć do koperty na wesele 2021?

Co najczęściej znajduje się na liście „przesądnych prezentów”?

Buty – jak głoszą przesądy,jeśli podarujemy komuś w prezencie obuwie możemy sprawić, że ta osoba od nas odejdzie. Może jest to sposób na pozbycie się męczącej koleżanki, ale nie warto ryzykować podarowania takiego upominku narzeczonemu lub mężowi.

Perły – jeśli podarujemy w prezencie perły w postaci na przykład biżuterii, według przesądów sprowadzimy na obdarowaną kobietę szereg nieszczęść i niepowodzeń. Mówi się, że perły symbolizują łzy, które już zawsze będą jej towarzyszyć.

Nóż – nie jest trafionym prezentem nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, szczególnie jeśli chcielibyśmy nim obdarować nastolatka, ale także ze względu na symbolikę. Nóż jako upominek może symbolizować przecięcie, zakończenie relacji. Przesąd dotyczy wszystkich ostrzy, również tych w scyzorykach.

Portfel – jeśli decydujemy się podarować komuś portfel lub portmonetkę, należy do środka zawsze wrzucić chociaż grosik, ponieważ pusty może ściągnąć na obdarowanego biedę. Warto o tym pamiętać, gdyż portfel jest popularnym upominkiem, który kobiety chętnie podarowują swoim partnerom.

Zegarek – według przesądu podarowanie zegarka w prezencie może oznaczać odliczanie czasu do rozstania z osobą, której go kupiliśmy. Z tym przesądem można sobie jednak poradzić, odwdzięczając się za prezent chociaż symbolicznie złotówką.

Okazuje się, że z prezentami wiąże wiele przesądów jak i zasad, o których należy pamiętać planując podarunek. Nawet, jeśli my nie jesteśmy przesądni, to nigdy nie wiemy czy osoba, którą chcemy obdarować również nie jest. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni wyboru upominku, możemy podarować na przykład voucher prezentowy, dzięki któremu bliska nam osoba będzie mogła wybrać jaką atrakcję w postaci przeżycia np. sesję fotograficzną, masaż relaksacyjny czy nawet skok na bungee. Emocje zawsze “wypada” podarować, a radość z przeżyć stanowi uniwersalną wartość i jest wolna od przesądów. – komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu prezentmarzeń.

Prezenty materialne są opatrzone ryzykiem zarówno w postaci przesądów, do których podchodzimy zazwyczaj z przymrużeniem oka, jak również ryzykiem braku trafienia w gust osoby, którą chcemy obdarować. Dlatego coraz częściej zamiast materialnych upominków decydujemy się na prezenty w formie przeżyć, które są silnym nośnikiem wspomnień, co sprawia, że na dłużej pozostają w pamięci i stają się podstawą pięknych wspomnień na lata. Skok ze spadochronem, przejażdżka Ferrari, pierwsza własnoręcznie zrobiona biżuteria pod okiem instruktora czy piękne zdjęcia, zrobione po profesjonalnym warsztacie z fotografem – takie wspomnienia pozostają z nami na zawsze.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Tak dziś wygląda chłopiec z opakowania Kinder Czekolady. Teraz to dorosły (i przystojny!) mężczyzna
Tak dziś wygląda chłopiec z opakowania Kinder Czekolady. Teraz to dorosły (i przystojny!) mężczyzna - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.07.2021 10:23
Nie jestem przesądna i daje różne prezenty w zależności, kto co lubi. Kupuje ubrania, perfumy czy vouchery różnego typu. Tydzień temu koleżance dawał wejściówkę do leszczyńskiego aerotunelu i ten prezent bardzo jej przypadł do gustu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2021 13:21
glupoty
odpowiedz

Polecane dla Ciebie