Domowy monitoring zarejestrował ducha? Dziwny obiekt unosił się w pokoju

Nagranie zostało nadesłane przez mężczyznę z Oświęcimia.
Domowy monitoring zarejestrował ducha? Dziwny obiekt unosił się w pokoju
fot. Unsplash (@korpa)
18.06.2021
Wiktoria Sobocińska

W sieci pojawia się ostatnio coraz więcej nagrań, rejestrujących nietypowe zjawiska i otrzymujących od ich autorów miano "paranormalnych". Oglądając zwykłe wideo można być sceptycznym co do teorii, że w pomieszczeniu znajdował się faktycznie jakiś duch, ale będąc na miejscu obserwatora, można poczuć gęsią skórkę... 

Zobacz również: Nagranie UFO nad Polską mrozi krew w żyłach. „Nie widziałem skrzydeł, leciał bardzo powoli”

To już nie tylko kształty niezidentyfikowanych obiektów latających na niebie, ale również podejrzane kształty w domach. Badaniem niewyjaśnionych zjawisk zajmuje się jedyna w Polsce, legalnie działająca organizacja pozarządowa NAUTILUS. Co opublikowała tym razem?

Domowy monitoring zarejestrował ducha w pokoju?

Fundacja Nautilius podzieliła się z obserwatorami tajemniczym nagraniem nadesłanym przez mężczyznę z Oświęcimia. To nie pierwszy taki przypadek, bowiem wcześniej podobny obraz zarejestrowała domowa kamera pastora ze Stanów Zjednoczonych. 

Kamera monitoringu podczas mojego pobytu na zakupach zaalarmowała mnie o ruchu w domu. W mieszkaniu było wyłączone światło i żadnych źródeł światła czy też ruchu

- relacjonuje mieszkaniec Oświęcimia. 

Na filmiku widać, jak dziwny obiekt unosi się po pokoju. Wystarczy uważnie się przyjrzeć.

Na filmie widać trzy orby (drugiego ciężko zauważyć, ale pojawia się na moment nad jednym z padów od Xboxa, koło myszki leżącej na półce na pierwszym planie)

- tłumaczy. 

Czym są tajemnicze „orby”?

Po raz pierwszy to zjawisko zaobserwowano już w latach 90-tych, podczas gdy "łowcy duchów" robili zdjęcia na jednym z cmentarzy. Pojęcie „orby”, pochodzi od angielskiego słowa „orbs”, oznaczającego po prostu kule.

Półprzezroczyste kule światła czasami niespodziewanie pojawiają się na zdjęciach z użyciem flesza. Pomimo licznych badań, nadal nikt nie jest w stanie potwierdzić ich pochodzenia.

Chociaż kuliste kształty rzeczywiście są niecodziennie, to budzą jednak sporo niejasności. Niektórym wydaje się, że to jedynie złudzenie optyczne.

Są też tacy, którzy głęboko wierzą, że to paranormalna inteligencja, żyjąca w równoległej rzeczywistości. Podejrzanie często pojawiają się one w trakcie uroczystości o charakterze duchowym lub chwilę przed wydarzeniem się jakiejś tragedii...

Poniżej całe nagranie. Widzicie to?

Fundacja przyznaje, że otrzymała od swoich obserwatorów w tym roku już ponad 20 zgłoszeń, dotyczących tajemniczych świetlnych obiektów.

Myślicie, że to faktycznie mogą być "dusze zmarłych", czy jedynie świetliste refleksy?

Zobacz również: Niepokojące nagranie z monitoringu. „Kamery zarejestrowały ducha 7-letniej dziewczynki”

Źródło: antyradio.pl / zagrajmywzycie.pl

Polecane wideo

Najstraszniejsze filmiki na YouTube. Wyłączysz po kilku sekundach
Najstraszniejsze filmiki na YouTube. Wyłączysz po kilku sekundach - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 18.06.2021 15:28
Widziałam w swoim życiu przynajmniej z 10 osób, które były już "martwe". Czasami zaraz po śmierci, czasami w rocznicę śmierci a czasami duszę jak obłok człowieka na cmentarzu. Dlatego wierzę w życie po śmierci i Boga. Kiedyś kilkukrotnie po swojej śmierci przyszedł do mnie wujek (równocześnie był chrzestnym) i powiedział że zostawił zwinięte banknoty obok drewna. Rodzina je tam później znalazła, bo początkowo byłam sceptyczna do tych swoich przewidzeń. Później się z tym pogodziłam i w pewien sposób już nie reaguję na te przywidzenia, to znaczy żyję sobie równolegle do duchów które czasami widzę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2021 12:07
Nie za bardzo wierzę w orby. Jestem sceptycznie do nich nastawiona, bo to mogą być odrobinki kurzu latające w powietrzu, owady, jakieś paprochy a kamera ,,łapie,, je w obiektywie jako kule świetlne. Może to być też błąd kamery, gra świateł itp.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2021 09:49
Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26
zobacz odpowiedzi (1)
rr (Ocena: 1) 18.06.2021 09:24
twoja stara to była!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2021 09:08
"Chociaż kuliste kształty rzeczywiście są niecodziennie, to budzą jednak sporo niejasności." Wy czytacie ten bełkot?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie