Nasza Klasa na zawsze znika z sieci. Warto zajrzeć tam, aby zebrać kontakty

Trzeba przyznać, że to koniec pewnej epoki.
Nasza Klasa na zawsze znika z sieci. Warto zajrzeć tam, aby zebrać kontakty
fot. wikipedia.org
01.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Wygląda na to, że w dobie Facebooka i Instagrama pozostałe portale społecznościowe dawno odeszły w zapomnienie. Komunikator Gadu-Gadu został zastąpiony czatem na Messengerze i WhatsAppem. 

Na początku z dnia na dzień zostało usunięte lubiane grono.net, a teraz pojawiła się oficjalna wiadomość, że serwis Nasza Klasa znika z sieci na zawsze. 

Zobacz również: Jak umilić sobie komunikację na Messengerze? O tych efektach z pewnością nie miałaś pojęcia

Nie ulega wątpliwości, że to koniec pewnej epoki. Portal powoli zaczął tracić swoją pozycję lidera w Polsce, a wkrótce stał się zupełnie zapomniany. Na zebranie kontaktów mamy czas do 27 lipca.

Nasza Klasa na zawsze znika z sieci

Serwis społecznościowy Nasza Klasa został uruchomiony w 2006 roku i od tamtej pory pozwalał utrzymywać kontakt użytkownikom z całej Polski. Pierwotnie portal miał służyć odnalezieniu i przedłużeniu znajomości z czasów szkolnych.

Nazwa portalu nawiązywała do tytułu piosenki „Nasza klasa” Jacka Kaczmarskiego.

Poszukiwania ułatwiały listy uczniów i nauczycieli z poszczególnych szkół i klas. Dzięki publikacji zdjęć i krótkich statusów z łatwością mogliśmy dowiedzieć się, co słychać u naszych dawnych kolegów i koleżanek. 

Zdjęcia można było komentować, oceniać i przypinać do nich charakterystyczne dla portalu "pinezki" z informacją, kto znajduje się na grupowej fotografii. 

Później pojawiła się też opcja w rodzaju mikrobloga, czyli Śledzik. Użytkownicy mogli dzięki niej śledzić swoje wzajemne wpisy. Serwis wprowadził również własne gry oraz maskotkę - Pana Gąbkę.

Z czasem dołączyły do niego całe rodziny i ich bliscy. W przeciwieństwie do początków Facebooka to właśnie tam odbywały się międzypokoleniowe dyskusje i wymiana wspólnych wspomnień. 

Właściciel portalu oficjalnie zapowiedział jego zamknięcie 27 lipca 2021. Przy logowaniu się, możemy odczytać ogłoszenie:

Aż łezka zakręciła się w oku... Warto zajrzeć tam, żeby zachować swoje dawne kontakty.

Zobacz również: Co powstanie z połączenia Tindera i TikToka? Nowa aplikacja randkowa. Jak działa Snack?

Polecane wideo

Gwiazdy, które nie ukończyły szkoły, a mimo to odniosły ogromny sukces
Gwiazdy, które nie ukończyły szkoły, a mimo to odniosły ogromny sukces - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie