Zaszczepiłaś się? Otrzymasz znaczne przywileje w... aplikacjach randkowych

Amerykański Biały Dom wpadł na bardzo oryginalny pomysł w walce z pandemią.
Zaszczepiłaś się? Otrzymasz znaczne przywileje w... aplikacjach randkowych
Fot. iStock/Pexels
30.05.2021

Gdy preparaty przeciwko koronawirusowi zostały dopuszczone do użytku, do punktów szczepień zaczęły ustawiać się wielogodzinne kolejki, a systemy rejestracji przeżywały olbrzymie przeciążenie. Mnóstwo osób starało się zapisać na swoje szczepienie w możliwie najwcześniejszym terminie. 

Zobacz również: Zaskakujące skutki uboczne szczepionki na COVID-19. Pojawiają się dopiero po drugiej dawce

Jednak z czasem zainteresowanie szczepionkami na COVID-19 zaczęło spadać. W systemach rejestracji dostępnych jest całe mnóstwo wolnych terminów, a nowych chętnych nie przybywa. W związku z tym władze poszczególnych krajów szukają oryginalnych sposobów na to, aby zachęcić jeszcze niezaszczepionych obywateli do przyjęcia swojej dawki preparatu 

Z bardzo ciekawą propozycją wyszedł rząd Stanów Zjednoczonych. Biały Dom ogłosił, że osoby zaszczepione otrzymają szereg przywilejów w najpopularniejszych aplikacjach randkowych. Na czym mają one polegać? 

Aplikacje randkowe nagrodzą zaszczepionych w USA 

Benefity dla zaszczepionych użytkowników aplikacji randkowych to część planu administracji prezydenta Joe Bidena, która postawiła sobie za cel podanie przynajmniej jednej dawki szczepionki na COVID-19 70 proc. dorosłych Amerykanów do 4 lipca 2021 roku.  

Dystans społeczny i randkowanie zawsze było kombinacją stanowiącą wyzwanie. Zatem dziś aplikacje randkowe takie jak Bumble, Tinder, Hinge, Match OKCupid, BLK, Chispa, Plenty of Fish i Badoo ogłaszają szereg funkcji, aby zachęcać do szczepienia, oraz żeby pomóc użytkownikom poznać inne osoby, które posiadają uniwersalną atrakcyjną cechę - zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 

- mówił Andy Slavitt, urzędnik z Białego Domu w rozmowie z mediami, a cytowany przez portal npr.org. 

Tym samym amerykańskie władze liczą na to, że proces szczepień ponownie nabierze tempa. Na chwilę obecną przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło ponad 60 proc. Amerykanów w wieku 18 lat i starszych, a prawie 130 mln obywateli tego kraju jest w pełni zaszczepionych. Jednak, jak donoszą media, tempo szczepień spadło o prawie 50 proc. w porównaniu z okresem szczytowym, który przypadł na kwiecień. 

Czy przywileje w aplikacjach randkowych odwrócą ten trend? Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych korzysta z nich 50 mln osób. Z danych serwisu OKCupid wynika, że zaszczepieni userzy albo tacy, którzy deklarują chęć przyjęcia szczepionki otrzymują o 14 proc. więcej dopasowań niż inni użytkownicy. 

Aplikacje randkowe nagrodzą zaszczepionych w USA

Fot. Pexels.com

Jakie korzyści czekają na zaszczepionych randkowiczów? To m.in. możliwość ustawienia w aplikacji odznaki “zaszczepiony” czy otrzymanie bezpłatnego dostępu do funkcji dla użytkowników premium, takich jak “super like’i” albo “super swipe’y”. Benefity będą się różnić w zależności od poszczególnych serwisów randkowych. Przykładowo aplikacja Match, poza możliwością dodania do profilu odznaki informującej o przyjęciu szczepionki zaoferuje użytkownikom darmowego “boosta”, dzięki któremu ich konto będzie bardziej widoczne w wyszukiwarce 

Z kolei Tinder, który może się pochwalić największą liczbą userów przygotuje wspomniane już odznaki, a także stworzy “Centrum Szczepień” (“Vaccine Center”), dzięki któremu użytkownicy będą mogli w łatwy sposób znaleźć najbliższy punkt szczepień. 

Co sądzicie o takiej metodzie zachęcania Amerykanów do przyjęcia szczepionki na COVID-19? 

Zobacz również: Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama

Polecane wideo

Jej zniewalająca uroda przyćmiła całą Eurowizję. Kim jest Stefania Liberakakis?
Jej zniewalająca uroda przyćmiła całą Eurowizję. Kim jest Stefania Liberakakis? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Nutella (Ocena: 5) 30.05.2021 14:01
Co za idiotyzmy wymyślają byle tylko wyszczepić bydło... Żal
odpowiedz

Polecane dla Ciebie