„Everyone is Awesome” – wyjątkowa kolekcja klocków Lego. Producent dedykuje ją społeczności LGBTQ+

Figurki w kolorach tęczy nie reprezentują żadnej konkretnej płci.
„Everyone is Awesome” – wyjątkowa kolekcja klocków Lego. Producent dedykuje ją społeczności LGBTQ+
fot. Facebook (@LEGO)
24.05.2021
Zuzanna Niedzielska

Wyjątkowy projekt powstał z okazji Miesiąca Dumy osób LGBT+. Duński producent znanych na całym świecie klocków postanowił wykonać ukłon w stronę społeczności pod hasłem „Everyone is Awesome”, czyli „Wszyscy są niesamowici”. To pierwsza taka kolekcja w historii.

Zobacz również: Transpłciowa bohaterka po raz pierwszy w bajce Pixara. Casting do roli już trwa

Należy podkreślić, że firma Lego coraz częściej stara się przybliżać najmłodszym wachlarz ważnych tematów i przełamywać stereotypy, nie przypisując konkretnych kolorów zabawek do płci dzieci. 

Kolekcja klocków Lego dedykowana społeczności LGBTQ+

W unikalnym zestawie Lego znajduje się 11 figurek w kolorach tęczy, które nie reprezentują żadnej konkretnej płci. Wyjątek stanowi fioletowa postać w peruce, która ma symbolizować „wszystkie fantastyczne drag queens”.

Inspiracją do wyboru kolorów figurek była flaga LGBTQ+, kojarzona z symbolem miłości i poczucia przynależności

Kolory zostały dobrane tak, aby odzwierciedlały oryginalną tęczową flagę, z barwami reprezentującymi społeczność transseksualną, oraz czernią i brązem, by podkreślić różnorodność odcieni skóry i pochodzenia w społecznościach osób LGBTQ+

- tłumaczy projektant, Matthew Ashton i wyznaje, że dorastanie jako dziecko LGBT+ nie jest łatwe.

Wszyscy mówili mi, czym powinienem się bawić, w co powinienem się ubierać i jak się zachowywać. Przez cały okres dzieciństwa miałem wrażenie, że robię coś nie tak, a ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości było dla mnie niezwykle męczące. Marzyłem o tym, aby spojrzeć na świat i pomyśleć, że jest na nim miejsce dla takich osób jak ja

- zwierza się Ashton, jak cytuje noizz.pl.

Początkowo stworzył egzemplarz tylko dla siebie i postawił go na swoim biurku w siedzibie Lego. Szybko jednak przyciągnął uwagę współpracowników i postanowili wyprodukować model na skalę masową. 

Matthew Ashton żałuje, że nie widział wcześniej hasła „Wszyscy są niesamowici”. Projektantowi zależało na uzyskaniu efektu, który rzuci się w oczy innym i pozwoli członkom społeczności poczuć dumę z tego, kim są. Uważa, że dzieci są bardzo otwarte na różnorodność i tego powinniśmy się od nich uczyć. 

Lego są dla wszystkich, a wszyscy są niesamowici

- czytamy w komentarzach. 

Zestawy trafią na sklepowe półki już w dzień dziecka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LEGO (@lego)

Zobacz również: Polska „największym homofobem UE”. Ten niechlubny tytuł zdobyliśmy już drugi rok z rzędu

Polecane wideo

Valentina Sampaio - pierwsza transpłciowa modelka w szeregach Victoria's Secret
Valentina Sampaio - pierwsza transpłciowa modelka w szeregach Victoria's Secret - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 2.8 / 5
Nutella (Ocena: 2) 26.05.2021 06:35
Przestańcie siać tę lewacką propagandę. Czy się to komuś podoba czy nie , mamy 2 rodzaje płci: kobieta i mężczyzna, małżeństwo to mężczyzna z kobietą a rodzicami dzieci może być tylko kobieta z mężczyzną. Owszem bywają osoby homoseksualne, transseksualne(mówię o tych prawdziwych a nie wariatach LGBT) i nie należy ich dyskryminować bo to nie ich wina, że takie są. Należy im się tolerancja ale przestańcie wpajać dzieciom, że takie coś jest normalne i że można sobie wybrać płeć czy orientację!
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 25.05.2021 15:13
Dewianci już nawet klocki speda...li.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie