Najdroższy chleb świata kosztuje... 1480 euro. Piekarz dodaje do niego listki złota i srebra

Chętnych wcale nie brakuje.
Najdroższy chleb świata kosztuje... 1480 euro. Piekarz dodaje do niego listki złota i srebra
fot. Instagram (instagram.com/juanmanuelmorenopacheco)
11.05.2021
Zuzanna Niedzielska

Wśród najdroższego jedzenia na świecie z pewnością można wymienić kawior, białe trufle czy szafran. Nikt jednak nie wpadłby na to, że kosztownym przysmakiem może okazać się... bochenek chleba.

Zobacz również: Zielony chlebek szpinakowy. Wiosenny hit na Twoim stole

Nie jest to jednak zwykła pszenna bułka, tylko pieczywo o zdrowym i luksusowym składzie, szczegółowo zdobione i mieniące się z daleka.

Choć jego cena mocno szokuje, to chętnych na takie bochenki wcale nie nie brakuje. Wiemy, kto składa zamówienia na taki drogocenny chleb. 

Najdroższy chleb na świecie ze złotem i srebrem

Wyjątkowe pieczywo powstaje w piekarni Juana Manuela Moreno niedaleko hiszpańskiego miasta Malaga, jak podaje businessinsider.com.pl. Jego skład jest wyjątkowy, ponieważ poza organiczną mąką z komosy ryżowej, płatkami owsianymi, nasionami chia oraz suszonymi pomidorami, słynny piekarz dosypuje do ciasta... listki i pyłki jadalnego złota oraz srebra. To tłumaczy jego wygórowaną cenę. 

Metale szlachetne gwarantują nam bowiem wieczną młodość i eliminują toksyny z organizmu. Chleb wcale nie traci przez to na swoim tradycyjnym smaku. Złoto ma również doskonałe właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Używano je do uzdrawiania już tysiące lat temu.

Co więcej, najdroższy bochenek świata wyrabiany jest z użyciem twardej wody z gór Algatocin, a słodzony suchym miodem i kamienną solą wydobywaną ręcznie.

Można zatem zrozumieć cenę 400-gramowego produktu, która wynosi... aż 1480 euro. To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ Juan Manuel Moreno ma w planach stworzyć jeszcze chleb za 10 tysięcy, dostosowany do indywidualnych potrzeb swoich klientów. 

Kogo stać na luksusową kanapkę z pieczywem spod rąk Moreno? W Hiszpanii miał on zaledwie trzech klientów, w tym arabskiego księcia, który złożył zamówienie na 18 bochenków na swoje wesele. 

Wśród nich był również popularny youtuber, który chciał zaprezentować wykwintny chlebek na swoim kanale oraz emeryt, który postanowił sobie, że nie może umrzeć, zanim nie spróbuje tego przysmaku. 

Najwięcej klientów pochodzi jednak z krajów arabskich, Rosji i Chin. Zjednoczone Emiraty Arabskie wysyłają własne samoloty, aby przetransportować pieczywo do kraju. 

Jeden z klientów w Rosji zamówił na raz 11 bochenków i zostawił napiwek w wysokości 500 euro

- relacjonuje Moreno w rozmowie z magazynem o luksusowym stylu życia Conde Nast Traveler.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Juan Manuel Moreno Pacheco (@juanmanuelmorenopacheco)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Juan Manuel Moreno Pacheco (@juanmanuelmorenopacheco)

Zobacz również: Jak zaczynali karierę (dziś) wpływowi milionerzy? Donald Trump zbierał butelki, a papież Franciszek...

Polecane wideo

Cloud bread, czyli bajeczny chlebek jak chmurka. Niebo w gębie!
Cloud bread, czyli bajeczny chlebek jak chmurka. Niebo w gębie! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.05.2021 23:20
Ten chleb jest w ogóle jadalny?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie