Prezent na 20. urodziny: te upominki zachwycą nawet wybrednego dwudziestolatka!

Podrzucamy garść inspiracji, które zachwycą zarówno jubilata, jak i jubilatkę!
Prezent na 20. urodziny: te upominki zachwycą nawet wybrednego dwudziestolatka!
fot. iStock
06.05.2021

Wiek nastoletni cechuje się dość hucznym obchodzeniem wydarzeń, wśród których najpopularniejsza jest „osiemnastka” i okrągłe, dwudzieste urodziny. Na popularności zyskuje szczególnie ta druga rocznica, która wypiera swoją huczością dwudzieste pierwsze urodziny. Nie ulega jednak wątpliwości, że jubilat znajduje się w tym okresie młodości, kiedy poznaje świat, odkrywa nowe rzeczy i zaczyna się usamodzielniać. Tak ogromna kumulacja żywiołowości i energii może spowodować problem w wyborze upominku.

Co kupić na dwudzieste urodziny? Jaki prezent wybrać, by wywołał on efekt wow, a jednocześnie był całkowicie unikalny i niepowtarzalny? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. Proponujemy podarunki zarówno dla dwudziestolatków ceniących spokój, jak i chcących poczuć szybsze bicie serca.

Upominki pełne adrenaliny

Myśląc o młodzieży, szczególnie w wieku studenckim, wyobrażamy sobie osoby pełne wigoru i radości, które uwielbiają próbować nowych rzeczy. Kolejna butelka wina, bombonierka czy ulubione perfumy powoli ustępują prezentom w postaci przeżyć, które cieszą się ogromną popularnością. Ciekawość świata, otwartość na drugiego człowieka i odwaga sprawiają, że naturalnym wyborem wydają się być upominki przepełnione adrenaliną.

Pierwszą myślą stają się podniebne przygody, wśród których niepodzielnie królują trzy aktywności: skok na bungee, dream jump (czyli udoskonalona wersja skoku na bungee) oraz skok ze spadochronem. Możliwość oderwania się od ziemi i szybowania w przestworzach daje niesamowite uczucia, których obdarowany z pewnością nigdy nie zapomni.

Fot. iStock

Równie dużą popularnością cieszą się prezenty na ziemi: jazdy gokartem lub supersamochodami znanych i cenionych marek, takich jak Ferrari, Lamborghini czy Maserati. Coraz chętniej wybierane są też prezenty związane ze strzelectwem, jak np. ekstremalne strzelanie bojowe, przygoda z rewolwerami czy sesja strzelecka z bronią historyczną. Można też postawić na ekstremalne prezenty realizowane na wodzie, jak na przykład dynamiczny rejs łodzią motorową, ewolucje na flyboardzie czy wakeboarding.

Fot. materiały prasowe

Aktywności związane z poszerzaniem kompetencji

Wiele młodych osób tuż po ukończeniu liceum lub szkoły technicznej decyduje się na kontynuację edukacji. Korzystając z rozbudzonego apetytu na wiedzę, warto zafundować świeżo upieczonemu dwudziestolatkowi możliwość uczestnictwa w wartościowych warsztatach. Na rynku nie brakuje ciekawych opcji: od tematyki gastronomicznej, przez zajęcia hobbystyczne, aż po kursy językowe lub związane z przyszłym zawodem.

Spośród kursów związanych z gastronomią można postawić zarówno na tradycyjną naukę gotowania, jak i wyspecjalizowane kursy sommelierskie, serowarskie czy cukiernicze. W kategorii zajęć hobbystycznych znajdziemy całe mnóstwo upominków. Mogą być związane z modą, rękodzielnictwem, sportem, a nawet kosmetykami. Kursy języków obcych obfitują zarówno w te popularne warianty, jak np. angielski, niemiecki czy hiszpański, jak również w mniej powszechne odmiany, np. gwara śląska. Jeżeli zaś chodzi o kursy zawodowe, to w ich trakcie można się doszkolić z zakresu takich umiejętności jak podstawy kryminologii, radzenie sobie ze stresem czy animacja sportowa. Takie kursy gwarantują ciekawą i praktyczną wiedzę zaprezentowaną w łatwo przyswajalny i przystępny sposób.

Fot. Leon Fzn / Unsplash

Spokojne prezenty dla młodej osoby

Choć życie nastolatka kojarzy się głównie z imprezami, zawieraniem nowych znajomości czy spontanicznymi podróżami, to nie każda osoba musi być żądna intensywnych doznań. Dla wielu osób po stresujących maturach, kolokwiach na studiach lub pierwszych dniach w pracy odpoczynek może być czymś, czego nasz dwudziestolatek będzie bardzo potrzebować.

Pierwsza myśl: centrum odnowy biologicznej i wszelkiego rodzaju zabiegi odprężające. Do tego warto dodać gabinety masażu, które oferują różne masaże rozbijające spięte mięśnie. To nie jedyne warianty upominków, które warto rozważyć w kategorii relaksu. Zwróćcie uwagę na floating, czyli nową formę wypoczynku cieszącą się rosnącą popularnością. Obdarowany kładzie się w wodzie wypełnionej solą Epsom, która „wypycha” ciało w górę, dając uczucie dryfowania na miękkiej chmurze. Jednocześnie tafla wody jest na tyle niska, że osoba wchodząca do kapsuły floatingowej nie musi umieć pływać.

Fot. iStock

Jeśli nie chcemy realizować prezentu związanego z wodą, a jednocześnie pragniemy wykorzystać dobroczynne działanie soli, postawmy na wizytę relaksacyjną w grocie solnej. Alternatywną formą odpoczynku może być zabieg manicure lub pedicure, który u kobiet polega na ozdabianiu paznokci wraz z jej odżywianiem, zaś u mężczyzn cały zabieg skupia się na regeneracji i pielęgnacji płytki. Poza gabinetami urody, obdarowanego można wysłać do restauracji – z voucherem w dłoni można zafundować autorską kolację lub wybór potraw z karty do określonej kwoty. 

W tym artykule jest zaledwie kilka propozycji najlepszych naszym zdaniem pomysłów na prezent na 20 urodziny. To Ty wiesz najlepiej, co ucieszy bliską Ci osobę!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Oliwia (Ocena: 5) 11.05.2021 14:02
Jest kilka fajnych pomysłów na prezent. Dla mnie rodzina złożyła się na fotodepilację w depilconcept. Może nie każdej osobie taki upominek przypadłby do gustu, ale ja jako że mam problem z owłosieniem byłam zadowolona. Jestem już po kilku zabiegach i efekty są bardzo zadowalające. Już nie mogę się doczekać aż moje nogi będą wolne od włosów.
odpowiedz
Zosia (Ocena: 5) 08.05.2021 12:21
Mnie najbardziej zachwycają profesjonalne kosmetyki. Ostatnio odkryłam markę Pharm Foot i taki prezent sprawiłby mi największą radość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2021 13:13
Najlepszy prezent jaki dostałam na 20-stkę to był voucher do symulatora lotów w Lesznie. Bardzo mi się podobał ze względu na swoją oryginalność. ;) Podczas lotu czułam się lekka i wolna. :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie