PSYCHOTEST: Co ulubiony kolor mówi na Twój temat?

Psychologia kolorów zdradza wiele na temat naszej osobowości.
PSYCHOTEST: Co ulubiony kolor mówi na Twój temat?
fot. Unsplash (David Pisnoy, Jayson Hinrichsen)
30.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Kolory jakimi się otaczamy mogą powiedzieć wiele na temat naszego charakteru i temperamentu. Te preferencje mogą z czasem się zmieniać, ponieważ w naszym życiu pojawiają się nowe sytuacje, przeżywamy kolejne doświadczenia i ewoluujemy pod ich wpływem. Na przykład w czasach szkolnych mogliśmy pozwalać sobie na więcej intensywnych odcieni i szaleństwa, a jako dojrzałe osoby wolimy mieć bardziej stonowane stroje czy wnętrza domu. 

Zobacz również: Psychozabawa: Zwierzę, które zobaczysz jako pierwsze, zdradza Twój charakter

Według psychologii kolorów każdy z nich oznacza w naszym życiu coś ważnego. Pokazuje, w jakim momencie się znajdujemy i jakie są nasze charakterystyczne cechy. Nie bez powodu konkretne barwy budzą w nas szczęście i spokój, a w konkretnych pomieszczeniach czujemy się zrelaksowani.

Zamknij teraz oczy i pomyśl o jednym kolorze. Który jako pierwszy przyszedł Ci na myśl? Czy czujesz, że od przedmiotów w tym odcieniu bije pozytywna energia? A może lubisz się tak ubierać? 

Zastanów się, którego koloru jest najwięcej w Twoim życiu i sprawdź, co to dokładnie oznacza.

Ulubiony kolor a charakter

Czerwony

Wielbiciele czerwonego to zwykle osoby o namiętnym uosobieniu, są też pełni energii i towarzyscy. Lubią, kiedy są w centrum uwagi, a dookoła dużo się dzieje.

Inni zazdroszczą im pewności siebie i przedsiębiorczości. Czerwone ubrania i dodatki u kobiet przyciągają mężczyzn. Nic dziwnego, że właśnie ten kolor jest uznawany na całym świecie za odcień miłości. 

Potrafi również wyzwalać energię i wolę walki. Naukowcy odkryli, że sportowcy zakładający czerwony strój mają większe szanse na zwycięstwo. Co więcej, ta barwa podnosiła ich tętno oraz poziom testosteronu!  

Fioletowy

Jeśli wybrałaś na swój kolor fiolet, to znaczy, że jesteś bardzo wrażliwą i kreatywną osobą. Ten odcień kojarzy się ze światem magii i fantazji, ale też królewskich i duchowych ceremonii. Daje też dużo ukojenia i spokoju.

Z pewnością znasz swoją wartość, ale jesteś również pełna empatii i współczucia. Bardzo łatwo można Cię zranić. To kolor bliski osobom, które rozwijają się wewnętrznie, ale też tych, które preferują życie w luksusie

Pomarańczowy

Najbardziej lubisz pomarańczowy? To kolor bardzo pobudzający, więc zapewne często rozpiera Cię energia. Masz milion pomysłów na minutę a Twoje życie społeczne jest w rozkwicie. Masz w sobie wiele emocji, które lubisz wyrażać i nie masz blokady, aby o nich nie rozmawiać. 

W związku stawiasz na poświęcenie i zaangażowanie. Warto jednak czasem odrobinę zwolnić i zregenerować siły. 

Żółty

Ktoś, kto kocha żółty kolor, musi być optymistą i kochać przygody. Żółty kojarzy się też z poczuciem humoru, wolnością i spontanicznością. Nie lubisz samotności i daleko Ci do zazdrości, ponieważ starasz nie porównywać się z innymi. Błyskawicznie się uczysz, co pozwala Ci robić szybką karierę. 

Choć zarażasz innych humorem, potrafisz być również impulsywna. Często z powodu silnego stresu takie osoby cierpią na problemy zdrowotne. 

Biały

Niewinność, spokój, elegancja. Biały kojarzy się z czystością i prostotą, a firmy takie jak np. Apple lubią wykorzystywać to w swoim minimalistycznym wizerunku. Choć z jednej strony jesteś skromna, to przy tym niezwykle pracowita, zorganizowana i bystra. Lubisz niezależność, a w swoich analizach zawsze opierasz się na logicznym myśleniu i posiadanej wiedzy.

Czarny

To kolor granic i autorytetu. Może wywoływać aurę tajemniczości i mroku. Taka właśnie jesteś - nieco zamknięta w sobie, ale przez to intrygująca. Nigdy nie zdradzasz wszystkich szczegółów na swój temat na pierwszym spotkaniu. Powoli budujesz napięcie.

Masz naturę buntowniczą i pragniesz niezależności. Choć inni mają Cię za silną i twardą, pod skorupą kryje się krucha dziewczynka.

Zielony

Jeżeli Twoim odcieniem jest kolor nadziei, z pewnością masz łagodne uosobienie i potrafisz pójść na kompromis. Naukowcy twierdzą, że wielbiciele zielonego nie tylko kochają naturę, ale również pragną bezpieczeństwa. To ich życiowy priorytet. Nie lubią ryzykować i stawiają na zdrowy rozsądek. 

Wzbudzasz zaufanie innych i dbasz o dobrą atmosferę. Ten kolor kojarzy się ze zdrowiem, nauką i dobrobytem, ale też zazdrością, nad którą czasami nie do końca panujesz.

Różowy

W takim garniturze na pewno nie zobaczysz przestępcy. Ten kolor uchodzi za łagodzący agresję i regulujący nastrój. Z chęcią otaczają się nim osoby życzliwe, szczodre i mające otwarte serce dla drugiego człowieka. Lubią one także dostawać komplementy i błyszczeć w towarzystwie. 

Niebieski

Wielbiciele niebieskiego uchodzą za prawdziwych marzycieli o łagodnym usposobieniu. Psychologowie twierdzą, że to barwa perfekcjonistów, których cechuje duża kreatywność i nienaganne maniery.

Ten kolor uspokaja, łagodzi stres i rozjaśnia myśli. Pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości i wzbudzaniu zaufania. Czasem może być odbierany jednak jako chłodny i niedostępny. 

Jest jakiś inny kolor, który uważasz za swój ulubiony?

Zobacz również: Psychotest: Wybierz jedną kartę i dowiedz się, co czeka Cię w przyszłości

Polecane wideo

Wizażystka wskazała 9 kolorów paznokci, których powinnaś unikać
Wizażystka wskazała 9 kolorów paznokci, których powinnaś unikać - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.05.2021 02:41
Goooood, skąd wy to bierzecie ;x Dramat prez wielkie D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie